ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Асиметрични гуми- главоблъсканица

масла, гуми, свещи, филтри, накладки ....

Модератор: DeMonev

Потребителски аватар

Автор на темата
mbb

Регистриран: 08 апр 2007, 16:36
Кара: ше АХ 1.1Mi ORGA 5300 сега XSARA 1.6i 16v Exclusive 2001 ORGA 8774

Асиметрични гуми- главоблъсканица

Мнение от mbb » 11 апр 2017, 15:26

От вчера имам една главоблъсканица.
Ходих да си преглеждам климата на колата и в съседната клетка вдигната на подемник имаше една Корола с чисто нови Uniroyal RainSport3 (асиметрични и т.н.)
https://www.uniroyal-tyres.com/car/tyre ... ainsport-3

Това, което ми причини главоболие е рисунъка на протектора и начина на монтаж. Сума и време ги гледах и въртях, но указана посока няма. Има само Outside, който е спазен и са само с грайфер разпределен по един начин, т.е. няма лява и дясна. Грайферът в ляво и дясно съответно седи и изглежда по идиотски според мен начин.

Снощи си играх да чета 2-3 часа и навсякъде се твърди, че така е правилно.
https://www.uniroyal-tyres.com/car/tyre ... ainsport-3

Тъпата ми инженерна глава :fuck2: (след Физиката на Савелиев) обаче нещо не може да се убеди във видяното и решението на проектанта на гумите.

Или производителите на асиметрични гуми ни "къпят" нещо. Или тук има намеса на някой меринджей (логистик), защото аз трудно си представям логистиката и начина за продажба на леви и десни гуми.
Само да спомена, че аз винаги съм карал симетрични и с посока гуми.
Не е важно дали котката е бяла или черна, важно е да хваща мишки. Дън Сяо Пин
ВРЪХ1
ВРЪХ2

apollo11

Регистриран: 19 яну 2011, 22:14
Кара: xsara picasso NFZ 65kW+CNG;clio K9K;clio D7F

Мнение от apollo11 » 11 апр 2017, 21:41

Загледай се в мотоциклетните гуми - предните са с шарка, обратно на посоката на движение в сравнение сьс Задната от сьщата марка и модел..

Потребителски аватар

Fantomas ^

Регистриран: 04 окт 2004, 17:18
Кара: ше - BX 14E '89 | ХМ 2.0 16v '95 BVA | C5II 2006 3,0 V6 Exclusive, BVA6 | Сега кара: C6 2,7 V6 '07 | Suzuki Bugrman 650 k7 Executive
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Fantomas ^ » 12 апр 2017, 09:05

Повечето гуми вече имат само маркер "outside".
Citroen е начин на живот.

Потребителски аватар

marian1

Регистриран: 02 яну 2008, 22:58
Кара: Xsara 1.6 exclusive- ГИ Кар газ ORGA-8633
Контакти:

Мнение от marian1 » 12 апр 2017, 09:37

хах и на мен ми се вижда идиотско как седи лявата гума и изтласкването на течността :o :shock: :? графиката не показва къде отива водата от лявата шарка.. това предпоставка за аквапланинг ли е 8)
А може и да сме твърде промити от налагане на симетричност и от там да не схващаме... трябва да се види и при другите производители за това нещо ....
А за гумите... могат много неща да се говорят и изникват много въпроси, един от моите е, защо самолетите нямат зимни гуми? Нямат зимна шарка, нямат никаква шарка.... само канали.... а се движим по един и същ асфалт, при еднакви мто условия

Passi
Нов потребител
Регистриран: 16 яну 2015, 14:06
Кара: VW Passat 1.9 TDI

Мнение от Passi » 12 апр 2017, 10:39

Това ме подсеща как 2004г и аз разсъждавах като теб и едни гуми Континентал ги въртяха един час на една гумаджийница и все не заставаха така както здравия разум предполага.Накрая видях надписите платих петдесетина лева и си тръгнах. :shock:

Потребителски аватар

Автор на темата
mbb

Регистриран: 08 апр 2007, 16:36
Кара: ше АХ 1.1Mi ORGA 5300 сега XSARA 1.6i 16v Exclusive 2001 ORGA 8774

Мнение от mbb » 12 апр 2017, 12:41

marian1 написа:трябва да се види и при другите производители за това нещо ....
Гледах, всички са така, но при тези е много ярко изразено.
marian1 написа: защо самолетите нямат зимни гуми? Нямат зимна шарка, нямат никаква шарка.... само канали.... а се движим по един и същ асфалт, при еднакви мто условия
Е при самолетите основното спирачно усилие и цялото при тръгване идва от двигателите, а не от силата на триене м/у гумата и настилката. Също така самолетите не са проектирани за завой при високи скорости, когато са на земята.
Не е важно дали котката е бяла или черна, важно е да хваща мишки. Дън Сяо Пин
ВРЪХ1
ВРЪХ2

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Консумативи”