ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

F1 сезон 2018

Само за моторни спортове!

Модератори: zx_zvqr, lendo

Потребителски аватар

niki_tashkov

Регистриран: 25 авг 2010, 20:24
Кара: С5 v6 бенз

Re: F1 сезон 2018

Мнение от niki_tashkov » 09 юли 2018, 09:29

hristoxm написа:
08 юли 2018, 20:03
Днес 8 юли, един прекрасен ден за Скудерия Ферари! :jako: Изнесоха лекция на Силвърстоун, най удобната писта за Мерцедес, според някои разбиращи, как се побеждава. Браво на Фетел, браво на Кими! Браво и на Чарли Уайтинг, че на два пъти със SC изкара небелия с обеците по носа(отврат) от калта! Трябваше, поне вторият път, ако не и първият, да бъде виртуален, нооо...така се побутва големият шампион, да стигне до второто място. Браво на Уайтинг и за 10 секундното наказание на Кими! Миналото състезание, когато крашстапен удари Кими, наказание и разследване нямаше. Сега очаквам да разглобяват мотора на Ферари, батерията и каквото там може, за да търсят под вола теле. Абе английски му работи. Но да не си помрачавам деня с подобни размисли, то и без това вали. За това Forza FERRARI, Forza Vetel, Forza Kimi!!! При пилотите плюс осем точки, при конструкторите плюс двайсет! Такива работи, между другото, да питам колегата, кой беше този Алонсо. нещо ми се върти в главата, ама нали съм на години, не помня... :bigsmile:
:bravo:
Нямам какво да добавя!
:drink: :drink: :drink:
Изкуственият интелект е нищо на фона на естествената глупост.

Vandan

Регистриран: 02 юли 2013, 12:19
Кара: C5 ІІ 2.0i 16V 2005г.

Мнение от Vandan » 09 юли 2018, 11:15

Заслужена победа за Ферари. Определено разполагат с най-добрата кола в момента. Фетел и Хамилтън са най-бързите пилоти в тура и съответно титлата все повече се очертава да е за Фетел.
Верстапен трябваше да бъде наказан по абсолютно същия начин предното състезание.
Ей, винаги съм знаел, че феновете на "розовите прашинки" никога не сте били обективни :stop: , но вие напомняте за пореден път, колко сте противни на моменти :neutral: . Все пак още не сте спечелили. Да не стане накрая пак с пръст в ...
За възрастния колега - провери, кой спечели последните 24 часа на Льоман. Но наистина на въпросния му мина вече времето във Ф1. Но винаги ще се помни как пенсионира без титла един германец. :hi5:

medo53

Регистриран: 03 авг 2008, 19:40
Кара: КСАНТИЯ 1.8 16 КЛ.6 топки 96Г. ГИ BRC

Мнение от medo53 » 09 юли 2018, 12:12

Здравейте,скоро не е имало такова динамично състезание,направо се изкефих.Браво на всички.

Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Регистриран: 28 юли 2008, 04:50
Кара: ше:Visa 1.1+Visa 1.1, BX 1.4 Leader, XM exclusiveDK5ATE сега XM exclusive Y4 DK5ATE 95Kw

Мнение от hristoxm » 09 юли 2018, 12:31

Е, това с Алонсо беше малка закачка. Без лоши чувства, а тазгодишният Льо Ман, не го споменавай, защото състезанието бе все едно между ЗАЗ 965 23 к.с.и Моят ХМ 129 к.с. Знам той кара много добре и спечели вътрешно заводското съревнование м/у двете Тойоти, но друго щеше да е, ако имаше конкуренция от други тимове. Та така с Ман.

Добавено от автора след 12 минути 14 секунди:
medo53 написа:
09 юли 2018, 12:12
Здравейте,скоро не е имало такова динамично състезание,направо се изкефих.Браво на всички.
Ами как даа е интересно, когато крашстапен на старта торпилира няколко коли, небелия отпрашва напред с една минута преднина и завършва състезанието с пенсионерско каране най отпред. Вчера, когато слезе от болида беше като препикано мушкато, бил се раздал до край. Ай стига бе, друг път как подскача като козел върху механиците си, ама когато е първи. Имах чувството, че ако има пистолет, ще гръмне или себе си или Фетел. Ей заради това не го обичам! Големият шампион трябва да умее да губи с достойнство!

P.S.Проспа старта, проспа, трилъчките объркаха стратегията, объркаха. Ама видите ли имало заговор от Ферари и Кими го торпилирал нарочно. Ако беше някой друг, можеше и да повярвам, но Кими е един от най толерантните пилоти! Английска пардон, нигерийска примадона, на тях все някой друг им е виновен като се оакат и заговори, заговори, ти да видиш!
Фирмата PSA, а преди това и Citroen, никога не са произвеждала автомобили с обозначение TDI !!!!!
Чудя се от къде ги купувате тогава?
Е, вече не се чудя и аз си купих такъв,TDi!(така пишеше в обявата) ORGA 8170, произведен на 23 март 1999 г.

Vandan

Мнение от Vandan » 09 юли 2018, 17:30

ЛьоМан си беше ясен. Състезание само с маркетингова цел. Просто Алонсо беше допълнение към рекламата. Най-вероятно ще го пуснат и в Индикар за реклама на МакЛарън. Иначе в момента редовно си тръгва от 13-15 място и влиза в 8-та. Къде с умения, къде с търпение.
По отношение инцидента между Кими и Хамилтън - и аз считам, че точно Кими няма да влезе в схема за прочистване на пътя на Фетел. Просто Хамилтън не можа да си вземе старта и това е основната причина за проблема. Но и при добър старт си мисля, че пак щеше да е трудно да удържи Фетел при отново пропусната възможност за смяна на гуми. Както се случи и с Ботас. Просто Ферари в момента са с най-добрата кола в състезание и не допускат тактически грешки, което не е характерно за тях в последните години. Силвърстоун беше крепост на Мерцедес и случилото се е показателно.
Най-интересно ще е ако РедБул се сдобият с нов конкурентен двигател от фирма производител за тях като заводски отбор. Просто Ейдриан Нюи е гений, чийто проектирани шасита просто превъзхождат винаги останалите.

Потребителски аватар

niki_tashkov

Мнение от niki_tashkov » 09 юли 2018, 18:55

Тия начело с Лауда (може би най- твърдия пилот в далечното минало) ревнаха в един глас :jako:
Бахти ревачите! Бития бит ,такования ....
Абе само Ферари :bravo: !
Чакаме да видим какво предстои :drink:

Vandan

Мнение от Vandan » 22 юли 2018, 18:06

Не че нещо, но не мога да се сдържа:
Фоооорцааа Фетееееел! ......
Хехе, от двойна победа за Форците, стана двойна за по-слабите Мерцове.

Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Кара: ше:Visa 1.1+Visa 1.1, BX 1.4 Leader, XM exclusiveDK5ATE сега XM exclusive Y4 DK5ATE 95Kw

Мнение от hristoxm » 23 юли 2018, 12:29

Не го защитавам, сбърка, но пък е мъжкар и се извини на отбора! Точка, най добрите също бъркат. Само не ми е ясен аршина на комисарите, небелия трябваше да бъде наказан, ама....пак двоен аршин. Иначе честито на трилъчките, възползваха се максимално от ситуацията.
Фирмата PSA, а преди това и Citroen, никога не са произвеждала автомобили с обозначение TDI !!!!!
Е, вече не се чудя и аз си купих такъв,TDi!(така пишеше в обявата) ORGA 8170, произведен на 23 март 1999 г.

Vandan

Мнение от Vandan » 23 юли 2018, 13:26

Пристрастен си и правиш фенски изказвания. За какво трябваше да бъде наказан Хам. Няма правило, че не може да пресичаш линии "на влизане" в бокса. Има "при излизане". Ситуацията бе аналогична на това да излезеш от пистата някъде по трасето и да се върнеш. Колко народ го направи. Проблем е само ако получиш предимство и изпревариш съперник на пистата по този начин. И трябва да върнеш позиция. В случая на кола за сигурност, никой няма право да го изпреварва и съответно не е нарушил нищо. А Хамилтън е много добър на мокро (не изцяло сухо). Видя се по рекордните обиколки, които направи накрая, за да изпревари големия дъжд. И Фетел е много добър при такива условия и просто имаше малшанс. За разлика от "розово-Шумистите" фенове съм обективен. За това си позволявам да ви бъзикам точно вас "форците". Няма други толкова необективни фенове във Ф1. Ако Фетел беше направил 14 -> 1 колегата Ники екзалтирано щеше да пише оди на величие. Но Хамилтън нали е "тъмнозеления" и най-важното - не е от розовия отбор и е за наказание. Защитавам Хамилтън, въпреки че никога не съм му бил фен, което е разбираемо след случките с Алонсо в МакЛарън. Алонсо можеше да е 4-5 кратен вече.

Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Мнение от hristoxm » 23 юли 2018, 14:44

Не съм съгласен, но както и да е, всеки има право на мнение, това за Хамчо. Както писах и по нагоре, Фетел сбърка, е плати си за грешката -17 точки, но не легна да реве върху болида, както не белия в събота. Апропо, първата победа на Фетел във Ф1, беше точно на мокра писта. Бях на Монца и гледах състезанието на живо, когато ги натръшка всичките големи, включая и Шуми.

Vandan

Мнение от Vandan » 24 юли 2018, 15:50

Фетел с Торо Росо на мократа Монца по спомен мисля му беше първата победа. За това написах, че и Фетел е много добър на мокро, както и Хамилтън. :drink:
Но ти никога няма да кажеш добра дума Хамилтън. И другите Форци също никога не признават достойнствата на противниците.

Потребителски аватар

niki_tashkov

Мнение от niki_tashkov » 25 юли 2018, 10:24

За Хамилтън - или лошо или нищо!
Щях да изям телевизора като видях болида с №5 в чакъла!!!
Никой нищо не казва за отборните заповеди - бахти и ревльото е тоя мангал ! Можете спокойно да изтриете расисткото ми изказване - откровен и честен съм!
Четох нещо за Алонсо и Ферари - дано не е вярно ,много го харесвам ,но ми се ще да заложим на млади и перспективни пилоти !
Лоши неща се пишат и за Серджо Маркионе - дано не са верни!
Форца Ферари!

Vandan

Мнение от Vandan » 28 юли 2018, 10:22

Маркионе е починал на 25.07.2018 след мозъчни усложнения (най-вероятно тромб) след операция на рамото. Много лош късмет.
Леонсио не вярвам някой от силните отбори да го вземе на тази възраст, без изричната уговорка да е втори пилот, нещо което няма как да стане. Точно колкото Хамилтън е "ревльо", толкова и Фетел е "ревльо". Двамата са си лика-прилика ако ме пита човек.

Потребителски аватар

niki_tashkov

Мнение от niki_tashkov » 30 юли 2018, 12:49

Приличат си само по 4-те световни титли....
Двоен подиум вчера ,но.... Тоя дет не е бял пак първи и то с по-бавна кола :x
Много се ядосах на боксовете и на мъката след Ботас - направо избеснях!
НО както каза Фетел - това бе максимума от състезанието ,не от възможностите на колата.
Абе ще стискам палци за есента.
Светла му памет на Серждо Маркионе!

Vandan

Мнение от Vandan » 30 юли 2018, 18:23

Не че нещо, но в събота на дъжда в квалификацията небелия ги намачка сериозно и то с по-слаба кола. Добър пилот си е Хамилтън дори и да не се харесва на някои форци. А Фетел и от Кими падна в дъжда... Винаги се е коментирало във Ф1, че разликата между пилотите си проличава на мокро. Шумата и Алонсо бяха най-добрите на мокро от предното поколение. Сега си мислех, че са Хамилтън и Фетел, но белия нещо се опитва да ме опровергае последните две състезания.

Vandan

Мнение от Vandan » 26 авг 2018, 18:10

Напълно заслужена победа на Фетел на Спа, въпреки че в дъжда пак загуби квалификацията от Хамилтън. Просто Ферари има по-мощен двигател, работят добре с гумите, Фетел когато е с добра кола и води е отличен пилот. И на Монца май най-накрая ще веят байраци "Форците".

Vandan

Мнение от Vandan » 02 сеп 2018, 18:32

И каква стана тя с форците на митичната домашна Монца. Най-добра кола, първа редица на старта и вместо двойна победа за радост на хилядите освиркващи Хамилтън макарони, Мерцедес им правят демонстративна почетна обиколка във формация с двете коли и победа за Хамилтън.
Форци не губете кураж. Има още доста състезания и нищо не е изгубено и за двете титли. Все пак сте с най-добра кола. Но ако накрая не вземете поне една, ще е огромен провал.

Потребителски аватар

niki_tashkov

Мнение от niki_tashkov » 07 сеп 2018, 10:18

Пилците се броят на есен..
Форца Ферари!

Vandan

Мнение от Vandan » 07 сеп 2018, 12:22

Разбира се :) , но все пак предполагам знаеш какво би означавало победа точно на Монца за Ферари. А сега всичко уж беше "нарисувано" за победа и то дори двойна. Фетел се сдуха още след като загуби квалификацията от Кими... :mrgreen: И зеления после с перфектно каране и още по-перфектна отборна тактика с Ботас и бокса ги схруска и двамата.
Но наистина има още много състезания до края и поне една от титлите е напълно реална за Ферари, даже и двете. Всичко друго ще е огромен провал за Ферари, с оглед на превъзходната техническа работа, която са свършили по колите.

Vandan

Мнение от Vandan » 17 сеп 2018, 11:32

Започна и есенното преброяване. Тъмното птиче Хам направо ги отброи форците в Сингапур. Особено в квалификацията. :po tikvata: А всичко пак беше подредено за двойна победа на форците. :mrgreen:

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Спорт”