ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

F1 сезон 2018

Само за моторни спортове!

Модератори: zx_zvqr, lendo

Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Регистриран: 28 юли 2008, 04:50
Кара: ше:Visa 1.1+Visa 1.1, BX 1.4 Leader, XM exclusiveDK5ATE сега XM exclusive Y4 DK5ATE 95Kw

F1 сезон 2018

Мнение от hristoxm » 22 фев 2018, 20:25

Днес Scuderia Ferrari и Мерцедес представиха новите болиди за сезон 2018. Другата седмица запoчват предсезонните тестове, защото първият старт е вече близко, остава точно месец и го очаквам с нетърпение. Миналата година, съвсем малко не достигна на Ферари и Фетел да грабнат титлата. Тази година им пожелавам да успеят! Forza Ferrari!
Фирмата PSA, а преди това и Citroen, никога не са произвеждала автомобили с обозначение TDI !!!!!
Чудя се от къде ги купувате тогава?
Е, вече не се чудя и аз си купих такъв,TDi!(така пишеше в обявата) ORGA 8170, произведен на 23 март 1999 г.

Потребителски аватар

viz69

Регистриран: 20 мар 2008, 21:39
Кара: Xantia 2.0 16v Exclusive 30.03.1993г 152кс ГИ Фобос Форд Транзит Конект 2014г.BMW 318IS Peugeot 306

Мнение от viz69 » 22 фев 2018, 21:24

Някой беше казал, че най-красивите коли са и най-бързи

Изпратено от моят SM-T705 с помощта на Tapatalk

They Shoot
Horses, Don't They?

Это свободный форум и тут никто никому ничего не должен!

Jovani

Регистриран: 08 дек 2004, 17:07
Кара: C5-II 2006 2.0HDI16 с 138 кончета с ръчи юзди вече и с JR филтър и Ксара2 Ексклузив AL4
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Jovani » 23 фев 2018, 15:44

Не знам, обаче с кеф гледам стари състезания, а тези от последните години нещо не дърпат да ги преглеждам
Клубна карта 101
Звукът в моята кола
Не смятай всяко движение за действие
Изследване се нарича онова, което правя, когато не знам какво правя.
Изображение
Вози си Lexia/Proxia/PP2000 в багажника

Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Кара: ше:Visa 1.1+Visa 1.1, BX 1.4 Leader, XM exclusiveDK5ATE сега XM exclusive Y4 DK5ATE 95Kw

Мнение от hristoxm » 25 мар 2018, 09:56

Победа!!!! Днес се изкефих, както никога досега, от както следя Ф1! Вчера, моят "приятел" брикета, на пресконференцията след квалификацията, се подигра със Себастиан Фетел. Е днес си получи заслуженото! :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: Има Господ! :evala: Черния стои на стълбичката, като преписано мушкато, встрани от усмихнатия Фетел.
Фирмата PSA, а преди това и Citroen, никога не са произвеждала автомобили с обозначение TDI !!!!!
Е, вече не се чудя и аз си купих такъв,TDi!(така пишеше в обявата) ORGA 8170, произведен на 23 март 1999 г.

medo53

Регистриран: 03 авг 2008, 19:40
Кара: КСАНТИЯ 1.8 16 КЛ.6 топки 96Г. ГИ BRC

Мнение от medo53 » 25 мар 2018, 11:51

Честита победа Христо.

Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Мнение от hristoxm » 26 мар 2018, 08:25

:bigsmile:

Потребителски аватар

niki_tashkov

Регистриран: 25 авг 2010, 20:24
Кара: С5 v6 бенз

Мнение от niki_tashkov » 26 мар 2018, 16:03

Ииии забавих се!
Форца Ферариииии!!!!
Добре тръгваме , но пилците се броят на есен....
Вярвам ,че победите ще продължат.
Поздрави на всички фенове на Ферари!
За останалите - :hihihi:
Изкуственият интелект е нищо на фона на естествената глупост.

Vandan

Регистриран: 02 юли 2013, 12:19
Кара: C5 ІІ 2.0i 16V 2005г.

Мнение от Vandan » 27 мар 2018, 20:44

Това последното накрая от доста години е за вас "розови прашинки".

Потребителски аватар

niki_tashkov

Мнение от niki_tashkov » 28 мар 2018, 11:49

Е дано тази да е по- различна!

Vandan

Мнение от Vandan » 28 мар 2018, 16:15

Сега сериозно. В интерес на зрителите е Ферари да изкарат равностойни коли на Мерцедес. Да има конкуренция и оспорвана надпревара. Защото много години често имаше доминация предимно на един отбор в шампионата. Започна се с Уилямс-Рено V10. После дойде ерата на Ферари и Шумата. Рено с Алонсо. После МакЛарън имаха период. 1г. беше Браун с двойния дифузьор. Редбул 4г. доминираха. И последните години Мерцедес нямаха никаква конкуренция.
Нямам против Ферари да правят изненади. Аз от както гледам Ф1 (1987г.) съм привърженик на Рено и по-късно през годините на Алонсо като пилот. Той няма как да стане шампион, така че не държа Мерцедес да са шампиони. Но пък и Фетел не ми е никак симпатичен. Поне да има интрига в състезанията и шампионата. Но все си мисля, че Мерцедес все още имат козове в ръцете си.

Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Мнение от hristoxm » 28 мар 2018, 19:10

Да бъдем честни, първото място на Фетел си беше подарък от съдбата. Брикета както потегли първи от старта, така щеше и да завърши, ако не беше колата за сигурност. Гледах състезанието и в първият момент не повярвах на очите си, когато Фетел излезе първи след бокса. Всички видяхме колко е трудно да се изпреварва в Австралия. Но пък миналата година колко подаръка имаше за черния? Е дай Боже тази година да са за Ферари! Нооо...болида на брикета върви по добре, факт. За сега!

Vandan

Мнение от Vandan » 28 мар 2018, 21:13

Честно казано, на квалификацията Мерцедес имаха по-сериозно предимство, но в състезанието не видях същото. Предните години при подобна ситуация от втора позиция Хамилтън на няколко пъти отнесе Фетел с лекота и на сравнително спънати за изпреварване писти, без уличните Монако и Сингапур разбира се. Сега силите са доста по-изравнени. Показателно е, че и вторият Мерцедес с финландчето не успя да пробие дори до 6-та, нещо което предните сезони не беше проблем от задна позиция.

Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Мнение от hristoxm » 08 апр 2018, 08:49

Христос Воскресе!
Снощи в навечерието на празника, гледах една много приятна квалификация. 100% успех за Ферари! Дано и днес в състезанието продължават така, защото точките се броят след 19.30 ч. Успех и за Торо Росо и Хонда, ще се изкефя, ако завършат пред Макларън. Защото, то не беше плюене, не бяха приказки по адрес на японците, а сега каква стана тя..... :bigsmile:

medo53

Регистриран: 03 авг 2008, 19:40
Кара: КСАНТИЯ 1.8 16 КЛ.6 топки 96Г. ГИ BRC

Мнение от medo53 » 08 апр 2018, 11:05

Воистина Воскресе,сега на гарвана му пречат гумите,ще намаляват дебелината на протектора с 0.4,че прегревали.Когато вървеха като ракети не им пречеха, сега когато други въвят а те не могат се някои е виновен.

Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Мнение от hristoxm » 08 апр 2018, 19:51

Ееех, голям ден за Фетел! Последните обиколки треперех за гумите, но Фетко се справи прекрасно! Жалко за механика на Кими Райконен. Дано се оправи момчето! Голям ден за Хонда и Торо Росо. Четвърти! Къде е голямата уста Алонсо? Ха,ха!

Потребителски аватар

niki_tashkov

Мнение от niki_tashkov » 10 апр 2018, 10:09

Като изключим нелепия инцидент с механика на Кими - страхотно състезание - направо като по учебник!
Браво - като в добрите стари времена , когато имаше карачи!!!
Форца Ферари!

Vandan

Мнение от Vandan » 10 апр 2018, 14:14

Аз мисля, че Мерцедес допуснаха тактическа грешка. Ако Ботас беше тръгнал доста по-рано да догони Фетел, имаше много повече шанс един от двамата с Хам да победи. Настигайки го доста по-рано щеше да накара Фетел да излезе от режим на пазене на гумите. И дори Ботас да не го изпревари, дори и двамата да си износят гумите, Хамилтън печели при евентуалното им влизане в бокса.
Но в Мерцедес до последно се надяваха Фетел сам да влезе в бокса без натиск. Но Ферари изглежда пазят най-добре гумите във Ф1. Тази година Мерцедес може и да загубят ако не извадят някой сериозен скрит коз от торбата.
За колко години е договора за доставка на двигатели между Мак и Рено. Ако е само за една имат свобода догодина. Хонда бяха много признателни на МакЛарън за изтърпяното 3 години и предполагам с желание ще работят отново заедно. Иначе не знам за "голямата уста" на Алонсо, но той ги търпя цели 2г. и едва на 3-тата започна да недоволства. Че то Хонда си бяха трагични цели 3г. Почти всяко състезание 1 от 2-те коли се чупи двигателя. На правите ги задминаваха всички останали все едно са спрели. Всички Шумисти го недолюбвате Леонсио, защото 2 поредни години напука каската на омразната Шума и го пенсионира първия път без титла. Но истината е, че и Шумата и Алонсо са отлични пилоти. В момента са Фетел и Хамилтън.

Потребителски аватар

niki_tashkov

Мнение от niki_tashkov » 10 апр 2018, 14:34

Vandan написа:
10 апр 2018, 14:14
Аз мисля, че Мерцедес допуснаха тактическа грешка. Ако Ботас беше тръгнал доста по-рано да догони Фетел, имаше много повече шанс един от двамата с Хам да победи. Настигайки го доста по-рано щеше да накара Фетел да излезе от режим на пазене на гумите. И дори Ботас да не го изпревари, дори и двамата да си износят гумите, Хамилтън печели при евентуалното им влизане в бокса.
Но в Мерцедес до последно се надяваха Фетел сам да влезе в бокса без натиск. Но Ферари изглежда пазят най-добре гумите във Ф1. Тази година Мерцедес може и да загубят ако не извадят някой сериозен скрит коз от торбата.
За колко години е договора за доставка на двигатели между Мак и Рено. Ако е само за една имат свобода догодина. Хонда бяха много признателни на МакЛарън за изтърпяното 3 години и предполагам с желание ще работят отново заедно. Иначе не знам за "голямата уста" на Алонсо, но той ги търпя цели 2г. и едва на 3-тата започна да недоволства. Че то Хонда си бяха трагични цели 3г. Почти всяко състезание 1 от 2-те коли се чупи двигателя. На правите ги задминаваха всички останали все едно са спрели. Всички Шумисти го недолюбвате Леонсио, защото 2 поредни години напука каската на омразната Шума и го пенсионира първия път без титла. Но истината е, че и Шумата и Алонсо са отлични пилоти. В момента са Фетел и Хамилтън.
Ще си позволя да не се съглася за Алонсо - колко години беше във Ферари - и кво ?!Нищо -нищо като и в Макларън... С най-добрата кола е лесно (по-лесно) да си "голям шампион" - ей на тъмния субект - голям карач ама Розберг му намаза ските Защо- защото беше със същия болид ... Боли но не мога да си кривя душата - преди това и Ред Бул бяха хегемони , а ние - с калъфките.... Но както писах преди два поста - пилците се броят на есен... В неделя се видя че Фетел е голям -с тия гуми добута до финала ,че и спечели ... шпека само реве - само така! Никой не пише нищо за "сателитните" (тка наречени клиентски отбори) на "големите" - май най-добре вървят тези на Ферари .... Хонда - отлично!!! Рено и Мерцедес - зле...
Та така ги виждам (през червени очила) аз нещата...
:drink: на всички!

Потребителски аватар

stamenov1

Регистриран: 15 авг 2006, 11:37
Кара: Ситроен C5 1.6 HDI 2006 г., Ксантия 1.6 газ "star gas" без екстри+економайзер, климатроник, вече и ксенон 5000 к., 95 г. вече не Рено Рапид 1.1 газ-бензин
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от stamenov1 » 10 апр 2018, 15:23

Честито на фераристите.
Има ли нещо за гледане онлайн на формулата с превод?
ХОРА КАРАЙТЕ РАЗУМНО! УМНИЯТ ОТСТЪПВА !!!
ПРАВЕТЕ ДОБРО, ЗАЩОТО ЗЛОТО В СВЕТА И БЕЗ ТОВА Е МНОГО!!!
КАРТА №228
Продавам очила за нощно шофиране и мъгла

Vandan

Мнение от Vandan » 10 апр 2018, 22:28

Алонсо с едно изключение (първата година в Мак срещу Хамилтън) почти винаги е побеждавал съотборника си. Това е мярката за елиминиране на фактора "кола". С Ферари беше почти станал световен шампион ако не бяха объркали тактиката от "розовия" отбор последното състезание. Фетел по спомен беше победен от Рикардо в последната си година в РедБул. Не съм привърженик и на двамата - Фетел и Хамилтън и неутрално мисля, че са най-добрите пилоти в момента.
Иначе колата във Ф1 от много години има много повече значение от пилота. По личното ми мнение е поне 80-20 съотношението за колата. Никой пилот звезда не е печелил шампионат с по-слаба кола. Всички последни шампиони още от Менсъл, Хил, Вилньов, Шумата, Алонсо, Хакинен, Кими, Фетел, Хамилтън,, Бътън и Розберг винаги са били с най-силният автомобил. Единствено може би Кими се възползва при последната титла на Ферари от вътрешната борба в МакЛарън Хамилтън-Алонсо, но Ферарито тогава не беше по-слабо от Мак.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Спорт”