ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

F1 сезон 2014

Само за моторни спортове!

Модератори: zx_zvqr, lendo

Потребителски аватар

ivo2

Регистриран: 10 ное 2008, 23:05
Кара: Citroen C-5 2006g. 2.0HDI 138cv AUDI a4 1.8 125cv.

Re: F1 сезон 2014

Мнение от ivo2 » 15 мар 2014, 14:03

Почна се ! Тия 1,6 турбо маторе ще излязат зли машинки бая мощност показаха и то при положение , че не видяхме пълният запас на хибридните системи ! Задници се мятат , новобранци напъват , нови технологии , аварии и т.н.
А ние бяхме отписали сезона ! Май ,май, интересно се очертава ! :drink: :anotherbeer:
Успех на всички и най вече на Ферарри !

Потребителски аватар

moni74

Регистриран: 19 окт 2005, 16:47
Кара: Citroen Berlingo XTR 1.6 BlueHDI S&S 120hp
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от moni74 » 15 мар 2014, 16:13

Форцa скудерия!

Sent from my LG-P760 using Tapatalk 2
Клубна карта №00071
Изображение

Потребителски аватар

viz69

Регистриран: 20 мар 2008, 21:39
Кара: Xantia 2.0 16v Exclusive 30.03.1993г 152кс ГИ Фобос Форд Транзит Конект 2014г.BMW 318IS Peugeot 306

Мнение от viz69 » 15 мар 2014, 17:52

Ако имаха и пилоти!!! Тия двамата и за шофьори на линейки не стават.

Sent from my GT-P6800 using Tapatalk
They Shoot
Horses, Don't They?

Это свободный форум и тут никто никому ничего не должен!

Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Регистриран: 28 юли 2008, 04:50
Кара: ше:Visa 1.1+Visa 1.1, BX 1.4 Leader, XM exclusiveDK5ATE сега XM exclusive Y4 DK5ATE 95Kw

Мнение от hristoxm » 15 мар 2014, 19:30

Най после дочакахме, да чуем рева на турбомоторите в квалификациите.Пожелавам успешен сезон на всички. На нас любителите на Ф1, прекрасни мигове пред телевизорите, а защо не, чат-пат и на живо! Няма ли да има тази година мераклии за Монца?:drink:
Фирмата PSA, а преди това и Citroen, никога не са произвеждала автомобили с обозначение TDI !!!!!
Чудя се от къде ги купувате тогава?
Е, вече не се чудя и аз си купих такъв,TDi!(така пишеше в обявата) ORGA 8170, произведен на 23 март 1999 г.

Jovani

Регистриран: 08 дек 2004, 17:07
Кара: C5-II 2006 2.0HDI16 с 138 кончета с ръчи юзди вече и с JR филтър и Ксара2 Ексклузив AL4
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Jovani » 16 мар 2014, 09:54

Честно казано, нещо не ме въодушиви състезанието. Пази това,пази онова - дразнещо е . Ферарита никаква идея защо са на пистата. Браво на Мангусен. Гледах състезанието по RTL HD със звук на големите колони - и тука нещо не ме грабна звука на турботата, а и пълна липса на онборд видео и графики на предавки обороти керс времена по сектори... скука
Клубна карта 101
Звукът в моята кола
Не смятай всяко движение за действие
Изследване се нарича онова, което правя, когато не знам какво правя.
Изображение
Вози си Lexia/Proxia/PP2000 в багажника

Потребителски аватар

ivo2

Регистриран: 10 ное 2008, 23:05
Кара: Citroen C-5 2006g. 2.0HDI 138cv AUDI a4 1.8 125cv.

Мнение от ivo2 » 16 мар 2014, 10:46

:evala: Нещо такова. Ще изчакам обаче още 2 - 3 състезания за крайното си мнение. Ама наистина не ми беше много интересно. Ако имаше малко тръпка то бе поради отпадания , ограничения ,несигурност и незнание . Мерси от такова интересно :merci: . Камери от автомобилите ( отвратителни ) независимо от напредналите технологии ? Липса на всякаква информация - максимална скорост , обороти , разлики и др.
Язък че станах в 6 , 30 ч. :(
п.п. на първо четене се очертава господство на Мерцедес и като отбор и като доставчик . Дано не стане като в WRCC с една , две марки ...........
Иначе браво на новобранците :evala:

Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Кара: ше:Visa 1.1+Visa 1.1, BX 1.4 Leader, XM exclusiveDK5ATE сега XM exclusive Y4 DK5ATE 95Kw

Мнение от hristoxm » 17 мар 2014, 01:08

Толкова ми беше интересно, та си ровех на таблета разни работи!!!!А с такова нетърпение очаквах Началото на сезона! Дано стане малко по интересно, защото ще ме откажат :dolu: , а аз гледам Ф1 откакто почнаха да я предават по БТ с коментариите на Ричард Груев. На къде отива Формулата, мамка му? Ами те по скоро да сложат в болидите роботи и прави едно(пази гуми), прави две(пести гориво) и т.н. :fuck:

..::[ Редакция (17 Мар 2014 01:08)

Не знаех, но тази вечер научих, че шампионата Формула 1 през 2014 година се е превърнал в състезание по икономичност. :tupo: :tupo: :tupo: Дисквалифицираха другият болид на Ред Бул, защото видите ли, той имал разход по голям от 100 кг/час! Ега ти тъпотията, ами тогава да прекръстят формулата, в състезание за най икономичен автомобил със слънчеви батерии! :fuck:
Фирмата PSA, а преди това и Citroen, никога не са произвеждала автомобили с обозначение TDI !!!!!
Е, вече не се чудя и аз си купих такъв,TDi!(така пишеше в обявата) ORGA 8170, произведен на 23 март 1999 г.

Потребителски аватар

niki_tashkov

Регистриран: 25 авг 2010, 20:24
Кара: С5 v6 бенз

Мнение от niki_tashkov » 17 мар 2014, 07:41

Здравейте!
Зле,мнооого зле....
Тази година ще има много отпадания,или поне първите състезания,защото болидите са много ненадеждни.
Тъпо е това дето наказват Дани Рикардо,но в интерес на истината още преди състезанието имаше ето тази статия:
13 Март 2014
Никакъв толеранс за отборите спрямо правилото за разхода

Но без наказания по време на състезанието

Отборите във Формула 1 няма да получат никакъв толеранс от ФИА по отношение на ограничението за горивото тази година. Състезателният директор на спорта Чарли Уайтинг поясни, че отборите, които дори леко прехвърлят границата от 100 кг гориво, позволени на състезание, ще бъдат дисквалифицирани.
"Данните от уреда за измерване на разхода на гориво ще са свързани с информацията, която получаваме от инжекторите, за да сме сигурни, че няма отклонение. Досега нямаме данни за подобно нещо", обясни Уайтинг.
Така ФИА ще имат непрестанно актуална информация за горивния поток от измервателните уреди, които следят разхода. Уайтинг заяви, че всяко потенциално нарушение на правилника ще се разглежда след края на състезанието. На въпроса дали може веднага да се наложи наказание на пилот, изразходил повече гориво преди финиша, директорът обясни: "Не, не мисля, че ще знаем с абсолютна точност. Ще трябва да се разследва. Това не се различава от другите технически проверки, които се правят в продължение на два часа и половина след състезанието. При тях също, ако се открие нарушение, също следва дисквалификация"
Проблемът за пестенето на гориво поражда много въпроси, един от които е за поведението на пилотите, когато влизат в режим на пестене на гориво. Например какво ще стане, ако догонващ пилот настигне кола, която изведнъж намалява през предупреждение. 'Ако един пилот ще се отдръпва неочаквано, трябва да е сигурен, че около него няма друг. Пилотите са длъжни да проверят".
Така ,че според мен РБ могат да негодуват колкото си искат и де се жалват -правилата са такива .... не че на нас зрителите ни харесват!
Ферари-трагични :x
Имах някаква надеждица преди сезона,но всичко се изпари още на квалификациите....състезанието доказа опасенията ми.
Най-голямото им постижение бе ,че докарали и двата болида до финала-бахти шампионското мислене!!!
Дори в годината когато Бътан стана шампион имахме по-големи шансове за подиум,сега не виждам как би станало освен всички останали да отпаднат :dolu:
Очевидно и този сезон ще е мъка за гледане....
Успех на всички!
Изкуственият интелект е нищо на фона на естествената глупост.

Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Мнение от hristoxm » 17 мар 2014, 08:57

Ники, аз не изхождам от позицията на РБ, а и тя не ме интересува. Да видим за какво иде реч? Не става въпрос за това, че РБ са превишили лимита на гориво от 100 литра за състезанието, а за това, че в дадени моменти двигателя Рено е имал моментна консумация по голяма от 100 кг/час. Ей това е безкрайно тъпото според мен, значи няма да се състезаваме, ами ще си следим колко ни е моментният разход в момента!!!! :tupo: :tupo: :tupo: И това, ако не е подарък на любителите на Ф1, здраве му кажи!
P.S.Лимит на гориво имаше и преди години, който следи състезанията от Ф1, от по преди и помни великите битки между Аертон Сена и Ален Прост, ще си спомни едно състезание, когато на Прост , който водеше му свърши горивото метри преди финала. Той добута болида за да пресече финалната линия и благодарение на точките които взе тогава, стана световен шампион с половин точка пред Сена! А сега? Следим си моментния разход. Боже, Боже- тъпо.

Потребителски аватар

niki_tashkov

Мнение от niki_tashkov » 17 мар 2014, 14:12

Абсолютно съм съгласен!
Само уточних позицията на ФИА....
Такива битки едва ли ще видим по-вече....
Аз не се имам за стар и гледам Ф1 от сравнително скоро(10-12 години) , но от година на година състезанията все по-вече губят тръпката и времето на зрителя....
И пак уточнявам-много се радвам за Дани Рикарто и за Магнусен-време е млади и можещи пилоти да излязат на сцената....
Да не ме укорите ,но аз никога не съм крил неприязанта си към големия четирикратен "Weltmeister" и смуглия играч от Мерцедес ... та изпитах нескрито задоволство от отпадането им!
Видя се ,че с куц автомобил дори такива "велики" шампиони като Фетел нямат шанс....
Не че Ферари са направили нещо значимо... щом жената ме ебаваше в Събота и вчера след състезанието - "Алонсо пак ли е пети.... :girl_xixi: "
Та така....
Ще цъкам на PS3-ка -там поне няма ограничения за горивото :bigsmile:
Успех още веднъж!

Потребителски аватар

Boy3M

Регистриран: 16 май 2008, 14:46
Кара: Xsara II 1.9D break ORGA 8732 CJ
Контакти:

Мнение от Boy3M » 18 мар 2014, 15:37

F1 моторът на Mercedes с 900 коня?
Специалисти подозират, че новият 1,6-литров турбоагрегат е много по-мощен, отколкото фирмата твърди
от тук:

А дали има нещо вярно в информацията....или е търсене на сензация или .....PR?
КАРТА

...В тази игра няма победители,тя само се играе.

Между бягащите на място-няма изоставащи.

Потребителски аватар

niki_tashkov

Мнение от niki_tashkov » 18 мар 2014, 16:10

Айде сега..... на кривата ракета космоса и пречи....
Рикардо го наказаха ,че имал по-висок разход на гориво ,какво да говорим дали отбор би си позволил (и дали няма да го хванат) да ползва по-мощен от разрешеното агрегат?!
То ако е така и другите да правят по-мощни мотори ама не става....

Потребителски аватар

Anojarov
АМ - Габрово
Регистриран: 04 апр 2007, 09:22
Кара: C3 Aircross BlueHDi 100 BVM Shine,C4 Cactus e-VTI SHEET

Мнение от Anojarov » 20 мар 2014, 07:45

“Помни вчера, мисли за утре, но живей днес.”

Потребителски аватар

seventhson

Регистриран: 24 юни 2010, 16:48
Кара: Citroen C3 Picasso 1.6HDI Exclusive 110hp

Мнение от seventhson » 21 мар 2014, 16:19

В чест на един велик пилот!
Изображение

Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Мнение от hristoxm » 21 мар 2014, 16:25

Дааа, днес щеше да навърши 54 години. Лично аз не го обичах, Бог да го прости, но беше велик- Голям състезател!

Паметника на Аертон Сена близо до лобното му място на пистата Дино и Енцо Ферари в Имола.

Потребителски аватар

ves pes

Регистриран: 07 фев 2009, 23:45
Кара: citroen xsara 1,6i 8V ;break '98,Hard Tail Frame

Мнение от ves pes » 21 мар 2014, 16:48

Уважение към Аиртон. :finish:
Give me fuel,give me fire-give me xsara - I desire!!!

http://www.youtube.com/watch?v=DhpMjJE4 ... re=related САМО ТИ ! ! !

Потребителски аватар

niki_tashkov

Мнение от niki_tashkov » 24 мар 2014, 08:39

hristoxm написа:Дааа, днес щеше да навърши 54 години. Лично аз не го обичах, Бог да го прости, но беше велик- Голям състезател!

Паметника на Аертон Сена близо до лобното му място на пистата Дино и Енцо Ферари в Имола.
:aliluia: :aliluia: :aliluia:

Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Мнение от hristoxm » 27 мар 2014, 15:17

http://formula1.sportal.bg/news.php?id=17730
Напълно споделям това мнение, както писах и в предишните си постове, в края на краищата Формула 1 не е състезние за това колко километра ще изминем с един литър гориво(има такова, но то е съвсем друга категория), Формула 1, Великата Формула 1, тази която ми харесва, а и не само на мен предполагам, е тази в която искам да видщ как някой побеждава с майсторство, с можене, без да мисли за гуми, стратегии, гориво(моментен разход) и други такива простотии! Иначе майната им! :fuck: Да си я правят и гледат сами тези които са измислили новите тъпи правила и правилници!

Потребителски аватар

Anojarov
АМ - Габрово
Регистриран: 04 апр 2007, 09:22
Кара: C3 Aircross BlueHDi 100 BVM Shine,C4 Cactus e-VTI SHEET

Мнение от Anojarov » 28 мар 2014, 10:40

Да но тук може да дойде вече и Ситроен - CITROEN F1

“Помни вчера, мисли за утре, но живей днес.”

Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Мнение от hristoxm » 28 мар 2014, 11:20

Ако ще е по тези правила, благодаря! :tupo: :po tikvata:

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Спорт”