ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Ходравлична помпа

Автор на темата
uzefix
Новак
Регистриран: 27 май 2017, 15:10
Кара: Ксара пикасо 1.6 бензин NFV

Ходравлична помпа

Мнение от uzefix » 30 авг 2017, 09:12

Здравейте Колеги!

Преди няколко месеца си взех един Ситроен ксара Пикасо 2003г. Когато го купих от сервото не се чуваше нищо и работеше тихо и добре. Смених абсолютно всички течности с нови в колата и се появи леко виене на помпата при въртене на волана и в двете посоки. А в крайно положение се чува един стържещ звук. Майсторът който я обслужи каза, че най вероятно са били сипали нещо джамбазите и че помпата била тръгнала. Сложих добавка на XADO за хидравлика но това не се промени. Самото серво работи и волана е нормално лек при движение. Карах я така няколко месеца но този звук ме дразни и реших да отида в сервиз за рециклиране на хидравлика, близо до входа на зоопарка в София. Там я погледнаха и казаха, че сервото си работи в рамките на нормалното но като отвориха казанчето и видяха, че течноста е жълта и казаха, че това не е правилната течност за тази кола. Препоръчаха ми да си взема оригинална такава и да я сменя. Още същият ден отидох и взех от магазина на Ситроен в Подуене един литър и я смених в сервиз. Източиха старата и наляха новата пред очите ми. Резултата след смяната е, че сега волана се движи с една идея още по-леко звукът от виене е по-малък когато я въртя на място но като стигне крайна позиция продължава да се чува това ужасно стържене. Има промяна и в него, по-малко е но го има.
Докато бях в сервиза огледахме рейката и по нея няма никакви следи от течове или щети, както и по маркучите. Докато обезвъздушаваха системата както и сега в крайните позиции когато се появи това стържене маркучите на хидравликата се тресат доста.
Питането ми е, каква може да е причината?
Дали проблема е в помпата или може да е нещо друго? Какво бихте ми препоръчали да направя за да диагностицирам от къде идва проблема?
Благодаря на всички!

Потребителски аватар

liuben

Регистриран: 23 фев 2005, 18:46
Кара: 2xCitroen C5 X7 2,0Hdi Aisin

Re: Ходравлична помпа

Мнение от liuben » 31 авг 2017, 06:42

Абсолютно нормално е в крайно положение да е шумна. Все пак налягането става голямо и се задейства един клапан.

Sent from my MotoG3 using Tapatalk

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Хидравлика”