ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Ксантия от едната страна на предницата стой по-висока

Автор на темата
nasko94
Четящ
Регистриран: 21 мар 2014, 19:36
Кара: Ксантия 1.9 TD 1994

Ксантия от едната страна на предницата стой по-висока

Мнение от nasko94 » 15 фев 2015, 17:38

Здравейте,колеги преди няколко дни колата беше в сервиз за смяна на маншон,втулки и шарнир след като я взех всичко беше ок возеше както трябва(преди това клопаше през дупките и возеше лошо) но днес забелязах че отпред от лявата страна колата стой на по-голяма височина от колкото от дясната страна.Опитах да я вдигна до 3 степен и всичко си беше добре но когато ся върнах на нормалното ниво лявата страна на предницата почти не се свали а останалите три страни си слязоха нормално.Искам да ви попитам от какво може да се е получило това и как да отстраня проблема за да не изглежда колата като квазимодо от една страна по-висока от другата по-ниска.

П.П. Възможно ли е причината да е в това че предницата не е минавала на стенд след ремонта ?

Потребителски аватар

etko

Регистриран: 13 юни 2008, 20:03
Кара: Xantia HDI около 140 к.с./чипната/

Re: Ксантия от едната страна на предницата стой по-висока

Мнение от etko » 15 фев 2015, 19:05

Провери си сферите.При запален двигател се отпусни на калниците от двете страни и виж как реагира. :drink:

Автор на темата
nasko94
Четящ
Регистриран: 21 мар 2014, 19:36
Кара: Ксантия 1.9 TD 1994

Мнение от nasko94 » 17 фев 2015, 19:04

Така днес го пробвах това което каза да се отпусна на калниците и колата не помръдна нито милиметър все едно не бях натиснал калника(и от двете страни е така) стой твърда като камък.

..::[ Редакция (17 Фев 2015, 20:02)

Възможно ли е да съм ги заключил с заводската аларма понеже онзи ден писукаше и аз въртях ключалката под капака.Попринцип аз не използвам заводската,а друга останала от предишния собственик.Питам понеже един приятел ми каза че може и да съм заключил сферите възможно ли е или ме е метнал ?

Потребителски аватар

liuben

Регистриран: 23 фев 2005, 18:46
Кара: 2xCitroen C5 X7 2,0Hdi Aisin

Мнение от liuben » 17 фев 2015, 19:37

Колега няма такъв филм, прочети малко във форума за хидравличното (активно и пневматично) окачване на колите ни и ще ти станат много работи ясни. А щом е имало интервенции по предния мост най вероятно има някаква драма с предния коректор (кокалчето му) и ще трябва регулиране на клиренса на колата, а как става ползвай търсачката ако мислиш че можеш да се справиш сам иначе раздел сервизи си избери майстор .

Потребителски аватар

dhv

Регистриран: 29 апр 2008, 22:47
Кара: XM V6 Exclusive; XM 2.1TD; Xantia 1.6i; BX Pallas 1.8TD '93
Контакти:

Мнение от dhv » 17 фев 2015, 23:42

Не се сещам причина свързана с хидравликата, за различна височина от ляво и дясно. Може да стои по-високо или по-ниско, но ще е еднакво от двете страни. Това ми прилича повече на механичен проблем след интервенцията по предницата. Различни биалети? Крива стабилизираща щанга?
"Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Хидравлика”