ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Citroen Xantia 1.9 TD '96 combi

Автор на темата
Radoslav_Staykov
Новак
Регистриран: 15 окт 2014, 19:04
Кара: Citroen Xantia 1.9 TD

Citroen Xantia 1.9 TD '96 combi

Мнение от Radoslav_Staykov » 15 окт 2014, 19:17

Здравейте, аз съм от Свиленград.
Имам проблем с колата - след спиране на автомобила и след спадането на възглавниците се появява теч отпред в ляво, като за 2-3 дни се губи хидравлика, спирачки. Ходих на няколко монтьора, само един от тях можа да ми даде някаква причина и каза, че било от главен преден разпределител - намира се под казанчето за хидравличното масло.
Някой който е по-наясно може ли да каже дали е от това и да продължавам да търся такава част или ако знае някои от къде мога да намеря такава втора ръка, моля да пишете.
Дори не съм сигурен дали това е правилното наименование на частта, поне така каза единствения монтьор на Ситроен в Свиленград
Благодаря предварително!

На линия

chicho

Регистриран: 31 яну 2008, 20:52
Кара: citroen XM 2.5 TD Exclusive ORGA 7172; xantia 2,1td; C6 2,7hdi
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Re: Citroen Xantia 1.9 TD '96 combi

Мнение от chicho » 16 окт 2014, 07:54

Здравей колега, много общо казано, можеш ли да направиш снимки на мястото от където тече? Иначе ще бъде трудно да се каже каквото и да било. Поздрави и успех с ремонта :drink:

Потребителски аватар

hristoxm

Регистриран: 28 юли 2008, 04:50
Кара: ше:Visa 1.1+Visa 1.1, BX 1.4 Leader, XM exclusiveDK5ATE сега XM exclusive Y4 DK5ATE 95Kw

Мнение от hristoxm » 16 окт 2014, 12:42

Добре дошъл при хидравличните Ситроени! :drink: Първо, изчети раздел хидравлика от А до Я, нищо страшно няма във хидравличното окачване, просто има някои специфични неща, които човек трябва да знае. От там ще понаучиш доста. Така, на въпроса, предполагам има изскочил някой дренаж, но така само по приказки е трудно да се каже. Първо трябва да се локализира точно мястото от където тече. Тогава можем да се опитаме да помагаме. Ако не можеш да се справиш сам, най добре отиди в Пловдив, мисля той ти е най близко от големите градове. Там има сервизи които могат да ти помогнат. Успех! Пожелавам да изпитваш само положителните емоции от хидравличното окачване. :drive:
Фирмата PSA, а преди това и Citroen, никога не са произвеждала автомобили с обозначение TDI !!!!!
Чудя се от къде ги купувате тогава?
Е, вече не се чудя и аз си купих такъв,TDi!(така пишеше в обявата) ORGA 8170, произведен на 23 март 1999 г.

Потребителски аватар

c_chanev

Регистриран: 23 апр 2008, 18:32
Кара: Mazda 626 2.0DITD '99 Комби; KTM 640 Adventure R '99; бивши: XM 2.0 Turbo C.T. Estate 1992; XM 2.0i R6A 1991; Xantia 1,9 TD, Opel Astra 1,6, Honda Africa Twin 750 1991
Контакти:

Мнение от c_chanev » 16 окт 2014, 17:33

Не си дал много инфо и няма как да гадаем. Първо колата няма възглавници, а сфери и те не спадат ами спада налягането в системата, понеже няма какво да го поддържа, когато двигателя и съответно помпата не работят. Не си уточнил също с коя хидравлична система е колата - ако е от първите Ксантии - тоест 93-та година те нямат анти-синк и започват да падат още като ги загасиш (образно) и ако имаш някое пукнато или откачено маркуче за обратно масло е нормално да изтича. Това за губенето на хидравлика и спирачки също не го схванах :drink:
Клубна карта №231
Продавам Xantia 1.9TD и ХМ 2.0i на части!

Потребителски аватар

dd_rr
Редовен
Регистриран: 14 апр 2009, 12:50
Кара: Citroen ,Xantia 1,8i 8v Комби 97г.
Контакти:

Мнение от dd_rr » 17 окт 2014, 18:07

Май ,ще да е паякът :hmm:

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Хидравлика”