ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

C5 ремонт на предни амортисьори?

Автор на темата
furkov
Четящ
Регистриран: 07 сеп 2014, 16:20
Кара: 2001 C5 3.0 V6 комби

C5 ремонт на предни амортисьори?

Мнение от furkov » 07 сеп 2014, 16:32

Здравейте
преди 2 години си купихме Ситроен C5 комби 2001 V6, и всичко беше супер защото купихме колата от един геманец който беше дошъл с нея на море , но реши да се прибере със самолет :)
всичко супер но я покархме 2 години тук и сега я ремонтирам доста често. След няколко хиляди по сервизи основно в Бургас и в София колата уж беше напълно ремонтирана докато не ми съобщиха в сервиза в бургас че предните амортицьори са испуснали и трябва да се сменят с нови което са едни нови 1000 лв .. което вече тотално ме разби .... доколкото прочетох в няколко теми е възможно да се ремонтират и да се сменят само сферите а не по 500 за цялото тяло със телескопите и тн. ... освен това ми съобщиха че понеже ми задържала ръчната и предно ляво апаратче на спирачките трябва ремонт за 1200 лв със смяна за всеки случай на всички водачи и цялото апаратче и тн .. което ще опиша в другия раздел че да не се отклонявам :) до сега не съм влизал в форуми за колата и предполагам че ще можете да ми помогнете защото ми се струва че си ме работят всеки.

Потребителски аватар

hristoxm

Регистриран: 28 юли 2008, 04:50
Кара: ше:Visa 1.1+Visa 1.1, BX 1.4 Leader, XM exclusiveDK5ATE сега XM exclusive Y4 DK5ATE 95Kw

Re: C5 ремонт на предни амортисьори?

Мнение от hristoxm » 07 сеп 2014, 21:28

Смени сервиза! Там ли ти обясниха, за предните амортисьори? Ако е така, бягай надалеч от тях. С 5 няма детайл който се казва амортисьор, нито отпред, нито отзад. Има предни и задни хидроцилиндри и разликата между едното и другото не е само в терминологията... :amii:
Фирмата PSA, а преди това и Citroen, никога не са произвеждала автомобили с обозначение TDI !!!!!
Чудя се от къде ги купувате тогава?
Е, вече не се чудя и аз си купих такъв,TDi!(така пишеше в обявата) ORGA 8170, произведен на 23 март 1999 г.

Потребителски аватар

liuliu

Регистриран: 08 мар 2006, 19:01
Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 07 сеп 2014, 22:57

Като ти гледам местоживеенето май са те взели за рибка :wink: .
Кои сервизи подхранваш, ама с тия цени се досещам - официални.
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Автор на темата
furkov
Четящ

Мнение от furkov » 08 сеп 2014, 09:10

За дрането, както писах и по-горе, и без да съм специалист се сетих доста одавна и за това търся съвет или насока за проблема който имам, тук в този форум :) иначе прочетох почти всичко за окачването като цяло на колата ми преди да напиша темата но предполагам че все някой друг също се е сблъсквал с този проблем и ще се радвам на някаква насока защото едно е да прочетеш и да разбереш ... друго е да го поправиш ...нали? :)))
норамално е човек като не е специалист в дадена област да търси специализиран, лицензиран сервиз, особено когато си е купил кола която в повечето неофициални сервизи , гледаха и казваха че това не смеят да го пипат че било много сложно. Иначе основно на Божурище съм я карал с София защото и баща ми от години там си караше неговата, но като се преместих по морето и се наложи в Бургас да я карам където и в двата сервиза мисля че злоупотребиха и преекспонираха проблемите които имаше колата и от там започнаха да се развлят непрекъснато неща и да излизат нови на всяко каране на колата там .... общо взето да се чудиш дали е иронична или трагична ситуацията .....
:)

Потребителски аватар

Rumen.Georgiev

Регистриран: 31 дек 2008, 10:11
Кара: CITROEN XANTIA 2.0 HDI 110 h.p. 99`
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Rumen.Georgiev » 08 сеп 2014, 09:39

Погледни *амортисьорите* и ако са сухи повече не ги мисли. Ако колата вози нормално(меко) и сферите(топките които са завити на опорните тампони) не ги мисли. А и ако има и всички положения на клиренса(височината която се регулира с копчетата на конзолата), тогава мисли само за бирата :wink:
Днес карам за втори път!
Ако на всяко кьоше сложиш по един глупак, пак ще останат глупаци без кьошета.

Автор на темата
furkov
Четящ

Мнение от furkov » 08 сеп 2014, 10:11

телескопите са сухи, преди се бяха омаслили но поради откачане на маркучетата които оттичат излишното масло. , като цяло всичко изглежда наред, но :))))
чува се тропане като все едно е изпуснал някой нормален амортисьор и като и дам гас колата почва да играе в първия момент наляво и дадясно все едно не прави добър контакт с пътя .... иначе колата тъкмо и оправиха задния мост защото скърцаше брутално (казаха че са го разглобили целия за да сменят някакви лагери които срърцали, казаха че ся я настроили на правилна височина на различните степени, и като цяло колата вози много добре и си се вдига нормално ... на стоп позиция ми се струва, че една идея трябва млкао повече да клекне още , но казаха че е настроена и така ми се струвало.
Общо взето ми се струва че просто не знаят какво да правят защото там в този сервиз правят всякакви коли а уж е ситроен ... ама ситроените хората явно не си ги правят там :Д ахахах иронично :)

Jovani

Регистриран: 08 дек 2004, 17:07
Кара: C5-II 2006 2.0HDI16 с 138 кончета с ръчи юзди вече и с JR филтър и Ксара2 Ексклузив AL4
Контакти:

Мнение от Jovani » 08 сеп 2014, 10:40

Така наречените от "сервиза" амортисьори имат три варианта да се "развалят" пиша по степен на вероятност:

- Приключили сфери номер 3 на картинката - най-често. Варианти 222 лева на брой с ДДС в АМК или наполовина в Старс 94 или сфери от Ксантия но трябва да се подбират внимателно. Признак за смяна - тропане във сферата.
- скъсан маркуч номер 6 - тече и омазнява и има следи от масло под колата, случва се от стареене на материала. Варианти 38 лева с ДДС в АМК или 17-20 Старс, скобата се ползва старата;
- позиция 1 - самия цилидър с цена 515 лева с ДДС. Аз бих търсил 2-ро ако трябва и 3-то мнение преди да се изръся, а и тогава бих търсил от морга;
- и накрая тампона 2 - не съм чувал за скъсан, но на Ксантиите (старите) и ХМ а и на С6 прави "палатка" на капака. Цена 329 лева с ДДС в АМК. Изглежда така http://www.clubcitroen.bg/forum/viewtop ... 16#p676316
за задния мост ето ти темата http://www.clubcitroen.bg/forum/viewtop ... 79&t=27245
Клубна карта 101
Звукът в моята кола
Не смятай всяко движение за действие
Изследване се нарича онова, което правя, когато не знам какво правя.
Изображение
Вози си Lexia/Proxia/PP2000 в багажника

Потребителски аватар

moni74

Регистриран: 19 окт 2005, 16:47
Кара: Citroen Berlingo XTR 1.6 BlueHDI S&S 120hp
Контакти:

Мнение от moni74 » 08 сеп 2014, 12:02

furkov написа:...освен това ми съобщиха че понеже ми задържала ръчната и предно ляво апаратче на спирачките трябва ремонт за 1200 лв със смяна за всеки случай на всички водачи и цялото апаратче и тн...
Колега, само за справка - за С8 заден спирачен апарат е към 360лв с ДДС в АМК. Левия го взех оттам, а десния от друг автомагазин само за 145лв с отстъпката. И двата апарата са TRW. Предполагам вашите ще са на сходни цени. Водачите не са скъпи, а за смяната платих 20лв в сервиз в Бургас.
Клубна карта №00071
Изображение

Потребителски аватар

hristoxm

Регистриран: 28 юли 2008, 04:50
Кара: ше:Visa 1.1+Visa 1.1, BX 1.4 Leader, XM exclusiveDK5ATE сега XM exclusive Y4 DK5ATE 95Kw

Мнение от hristoxm » 09 сеп 2014, 13:40

Повтарям, смени момко сервиза!

Изпратено от моят ZP990+
Фирмата PSA, а преди това и Citroen, никога не са произвеждала автомобили с обозначение TDI !!!!!
Чудя се от къде ги купувате тогава?
Е, вече не се чудя и аз си купих такъв,TDi!(така пишеше в обявата) ORGA 8170, произведен на 23 март 1999 г.

Автор на темата
furkov
Четящ

Мнение от furkov » 11 сеп 2014, 15:36

Много Ви благодяря за всичко написано по темата, определено вече знам какво търся, а то е сервиз в Бургас в който да са по коректни. :) сега съм наясно от къде идва проблема (най-вероятно са сферите) за което благодаря още веднъж за помоща.
Ето как изглежда горната част на телескопа със сферата в момента, има някакво омасляване на единия маркуч но останалата част изглежда здрава и ще се насоча към смяна на сферите.

https://www.dropbox.com/s/vsej4y1db2r0c ... 7.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/rulljihasxuxt ... 7.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/9iqgx01rp79lk ... 1.jpg?dl=0

Ще напиша какъв е бил резултата като го придвижа ремонта следващата седмица. сега отивам на темата със сервизите :)

Потребителски аватар

Светослав Стефанов

Регистриран: 01 ное 2004, 16:09
Кара: C5 2.0i 2005, а жена му C5 2.2 HDI 2005 Exclusive+ автоматик 4HP20

Мнение от Светослав Стефанов » 12 сеп 2014, 08:38

Често срещан дефект при колите с Хидроактив 3+. Протича точно от карбовката на маркуча със тръбата. За съжаление трябва да се сменят и трите тръби, защото вървят комплект (с двете тънки, които се виждат на снимката). В АМК ще те заболи глава колко струват. Аз ги смених при Ясен, има му координатите в сервизи, но щом си от Бургас не знам. Всеки случай обаче това тропане не е от този теч.
Няма значение колко пълен е животът ви, винаги ще се намери
място и за две бири.

Потребителски аватар

Fantomas ^

Регистриран: 04 окт 2004, 17:18
Кара: ше - BX 14E '89 | ХМ 2.0 16v '95 BVA | C5II 2006 3,0 V6 Exclusive, BVA6 | C6 2,7 HDI 2007 Сега кара: C6 3.0 HDI '2010 | Suzuki Burgman 650 k7 Executive
Контакти:

Мнение от Fantomas ^ » 12 сеп 2014, 11:30

Колега furkov, проблемът не е в самите сфери. И да ги смениш, няма да се реши това с омасляването.
Светльо те е насочил вече - там където тръбата премкинава в маркуч - там протича. Потърси или новите в АМК, или има варянти за рециклиране на тази връзка.
А сферите на Ситроен се сменят ако започне да вози твърдо.. .за твоите конкретно след 200 000км.( ако са оригиналните), вече можеш да се замислиш. Но само след като се проверят на стенд какво налягане има вътре все още.
Citroen е начин на живот.

Потребителски аватар

moni74

Регистриран: 19 окт 2005, 16:47
Кара: Citroen Berlingo XTR 1.6 BlueHDI S&S 120hp
Контакти:

Мнение от moni74 » 12 сеп 2014, 13:20

furkov написа:Много Ви благодяря за всичко написано по темата, определено вече знам какво търся, а то е сервиз в Бургас в който да са по коректни. :)
Отиди в сервиза на Мони (адаш ми е собственика, сервиза не е мой :)).
Клубна карта №00071
Изображение

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Хидравлика”