ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Як теч на LHM - решен за сега

Автор на темата
A_L_E_X
Редовен
Регистриран: 20 авг 2011, 01:43
Кара: Xantia Break 1.9TD '97

Як теч на LHM - решен за сега

Мнение от A_L_E_X » 17 апр 2014, 23:23

Вчера се появи голям теч на хидр. масло около разпределителя на рейката. Днес се отбих при Марто и Стоян
да погледнат колата. Казаха, че било от гумените маркучи, доколкото разбрах тези, които връщат масло и
са с ниско налягане. И по-точно този, който се разделя на 4. Тези маркучи могат да се поръчат от Франция
и струват над 300лв. и се чакат 1-2 седмици. Въпросът ми е, някои правил ли е някакъв успешен вариант със
нагаждане на маркучи и внадки и колко му е излязло "удоволствието" като време и пари ? Другото, което
ме интересува е, може ли по някакъв начин да се спре временно теча на това кофти място, докато се
направи смяната ? Освен спиране от движение разбира се :bigsmile: Само да кажа, че разпределителя го
правеха преди около 2 месеца и засега е изключен като вариант и от там да има теч.
Ако някой от Варна може и иска да си предложи услугите или може да ми препоръча някой, който може да
помогне ще съм благодарен.
Последна промяна от A_L_E_X на 19 апр 2014, 20:23, променено общо 1 път.

Потребителски аватар

Jo

Регистриран: 30 юни 2006, 18:59
Кара: Citroen XM 2.5TD Exclusive ORGA:8465

Re: Як теч на LHM

Мнение от Jo » 18 апр 2014, 00:02

Тази тема може да ти е от полза http://www.clubcitroen.bg/forum/viewtop ... 0%BD%D0%B5

Автор на темата
A_L_E_X
Редовен

Мнение от A_L_E_X » 18 апр 2014, 00:38

Благодаря ти Jo ! :merci:
Точно това ми трябваше! Бях я гледал тази тема преди, но сега не можах да я намеря.
Зимата мислех да правя тази процедура, ама отложих и сега точно когато нямам време стана фала.
Сега ако ми пратите и някой да свърши работата цена няма да имате ! :lol:
Днес гледах в 1 магазин за маркучи и връзки, ама не ми се харесаха. А тези на Никито са перфект.
Не знам дали тук във Варна мога да намеря такива. А и точно сега с тези почивни дни за празника....

Потребителски аватар

alex_pro

Регистриран: 29 дек 2006, 23:14
Кара: ше BX16TRS ИЗГОРЯ !!! сега с BX19TRS D2C на метан , Peugeot 806 1.9TD
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от alex_pro » 18 апр 2014, 10:36

Адаш ако намериш схемата на обратната хидравлика, мога да ти направя паяка с медни тръбички и останалото с маслоустойчиви маркучи, даже имам останали маркучи. :drink:

Автор на темата
A_L_E_X
Редовен

Re: Як теч на LHM - решен за сега

Мнение от A_L_E_X » 19 апр 2014, 20:22

Благодаря за предложението! :evala:
Работата е там, че съм от сутрин до вечер на работа и доста ще се забавя. Затова питах ако някой
може и иска - плащам си всичко, само да се оправи и да стане както трябва. Стига да не стане по-солено
от оригиналните, де :D Другото ,което се сещам за сега, даже и да се намери схемата, как ще се разбере
дължината на маркучите ? :hmm: Май ще трябва да се разглоби паяка, да се види какво-що и да се
направи новия. А аз това нямам нито време нито възможност да го направя.

----------------------

Вчера се обадих на Митко Ситроена и днес дойде на място да я прави. Сложи нов маркуч с внадка и
за сега всичко е ОК. Мястото - маркуча за обратно ЛХМ от разпределителя на рейката. Каза, че стария
нещо бил протрит там, ама от какво не се знае :hmm: Заради таз измишльотина ми изтече близо 5л ЛХМ :shock:

ЧефоС

Регистриран: 15 окт 2005, 19:37
Кара: Ситроен С4

Мнение от ЧефоС » 21 апр 2014, 20:36

Извинявам се, че се повтарям. Темата е дъвкана много пъти. Намери връзка с Радостин, от Варна, и виж как е решен проблема на ВХ от мен. Там вече няма паяк, но няма и проблеми. Смятам, че е по силите на Радостин да се справи със задачата.

Автор на темата
A_L_E_X
Редовен

Мнение от A_L_E_X » 21 апр 2014, 20:52

С Радо се видяхме преди да я оправят. Не съм го питал дали му се занимава. Аз лично искам да сменя
всички маркучи с нови, но да издържат на по-високи и ниски температури. Иначе няма смисъл според мен.
Митко каза, че ги сменял. Тази седмица мисля да ходя при него да видим как ще оправяме возията и ще
го разпитам по-подробно какви маркучи слага. Ако не аз ще трябва да измислям нещо. А със Радо пак ще
се чуем и ще приказваме за това тези дни.

ЧефоС

Регистриран: 15 окт 2005, 19:37
Кара: Ситроен С4

Мнение от ЧефоС » 21 апр 2014, 21:22

Както си решиш. Решението е много елементарно, но е въпрос на познаване на материята.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Хидравлика”