ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

проблем с хидравликата на задницата на ситроен ксантия 1996

Автор на темата
divanov1313
Новак
Регистриран: 19 авг 2013, 11:59
Кара: ситроен ксантия 1.9 97г.

проблем с хидравликата на задницата на ситроен ксантия 1996

Мнение от divanov1313 » 26 авг 2013, 15:37

Здравейте , скоро се регистрирах в клуба въпреки че отдавна чета форумите. Както и да е изчетах доста за ситроените , но не мога да си реша проблема за момента. Карам ситроен Ксантия 1996г. от 3г и преди пак съм карал ситроен и общо взето някои неща ги отремонтирам сам. Та на проблема ситроена се вдига и сваля нормално предницата е наред мека и вози добре , но задницата е твърда като каруца. След изгасване и оставяне на място по два три дни си стои вдигната, колата е с 6 сфери. Смених задния коректор с почистен втора употреба, почистих и още една джаджа до него, нямам течове и видими проблеми . Съмнявам се в задните сфери на колелата, стари са. Баща ми караше последно колата и не знам как точно е въникнал проблема и от двете страни стои твърда и няма видимо изкривяване. Вече цяла седмица е карам така внимателно и избирам гладки пътища. Та ако някой може да помогне споделете

Потребителски аватар

stamenov1

Регистриран: 15 авг 2006, 11:37
Кара: Ситроен C5 1.6 HDI 2006 г., Ксантия 1.6 газ "star gas" без екстри+економайзер, климатроник, вече и ксенон 5000 к., 95 г. вече не Рено Рапид 1.1 газ-бензин
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Re: проблем с хидравликата на задницата на ситроен ксантия 1

Мнение от stamenov1 » 26 авг 2013, 16:46

Закарай, я на братята на Горубляне, да ти проверят сферите и да ги допълнят, ако се наложи и ще имаш пак Ситроен. Адрес и тел. има в раздела Сервизи.
ХОРА КАРАЙТЕ РАЗУМНО! УМНИЯТ ОТСТЪПВА !!!
ПРАВЕТЕ ДОБРО, ЗАЩОТО ЗЛОТО В СВЕТА И БЕЗ ТОВА Е МНОГО!!!
КАРТА №228
Продавам очила за нощно шофиране и мъгла

Потребителски аватар

PIT

Регистриран: 09 мар 2007, 11:12
Кара: C6 2.7 HDI, '06 C5 2.0 HDI 16v АСК

Мнение от PIT » 26 авг 2013, 16:47

То проверката на сферите обикновено е първото нещо, което се прави при твърда возия и нормална височина на колата :)
Отиди да ти ги проверят и напълнят, ако стават все още или ако трябва ги сменяш.
06C6V6 :cool:

Бившите:
'98 Xantia ACTIVA 2.0 HDI
'94 Xantia 1.9TD

Автор на темата
divanov1313
Новак

Мнение от divanov1313 » 26 авг 2013, 19:03

Добре значи все пак най вероятно проблема е в сферите. Да си купя ли две нови задни ,или да ги проверя все пак . За съжаление колата е в Пазарджик , имате ли представа къде в Пз проверяват сфери. Там мисля че има оторизиран сервиз на ситроен , но не знам каква резачка е. Чувам че в София ги проверяват и пълнят за около 10лв., само не разбрах това включва ли сваляне и качване. Все пак ще потърся адреса на тези братя щом ги препоръчвате.

Потребителски аватар

ferrari4456

Регистриран: 29 дек 2011, 11:57
Кара: C5 2.0HDi '02г и Xsara Picasso 2.0HDi '04г, C5 V6 '06г

Мнение от ferrari4456 » 26 авг 2013, 21:07

Потърси "Ясен майстор на ситроени" или нещо такова беше името на темата.За 10лв той също ги пълни.Той ми ги правеше на ксантията, даже веднъж като не ставаше моята ми даде и напълни една негова използвана която ставала и я монтира пак за 10лв.
"Тих" за дизел е като "възпитан" за Убиец!

Потребителски аватар

HRISTIAN DONEV

Регистриран: 06 окт 2006, 13:13
Кара: Ланча Федра 2.2 JTD 128 кс.2005г. Саксо 1.5 D 2001г.

Мнение от HRISTIAN DONEV » 26 авг 2013, 22:21

Препоръчвам братята.Перфектни са-7лв.на сфера/включва сваляне,проверка,пълнене,качване/
Не искам много....Искам всичко....СИТРОЕН....АС/ДС....и всичко останало

Потребителски аватар

longgo

Регистриран: 30 мар 2008, 13:48
Кара: внимателно, и Xantia MkII LFY
Контакти:

Мнение от longgo » 27 авг 2013, 00:44

A я да ползвам на колегата темата да видим какво ще излезе. Моята е 99-та - 6 топки. Когато я взех след всяко палене гъза първо се изсипваше до кота нула и след това полеека си идваше на място. Сега колата е с ново масло и почистена хидравлика, и нова антисинк. Тоест след антисинка и новото масло, и обезвъздушаване на задните спирачки колата около 2 месеца слез запалване много малко приклякваше след запалване. Почти незабележимо. Сега пбаче пак почна да пропада с паленето. Не е до долу, малко е, и след запалване и леко подаване на газ си идва на място но ми е чудно защо пак почна като сферата е на има няма 3 месеца и е чисто нова. Все още обаче не съм си сменил задния коректор с отремонтирания като в сегашния има доста механични луфтове но .. не вярвам това да е проблема. Нали все пак антисинк клапана отваря при достигнато налягане следователно ако в задната част е останало достатъчно налягане от сферата, то много малко трябва да е пропадането до изравняването на входящото и статичното. Евентуално антисинк за почистване че не съм го чистил?

Потребителски аватар

hristoxm

Регистриран: 28 юли 2008, 04:50
Кара: ше:Visa 1.1+Visa 1.1, BX 1.4 Leader, XM exclusiveDK5ATE сега XM exclusive Y4 DK5ATE 95Kw

Мнение от hristoxm » 27 авг 2013, 05:36

Да дойда да ти го монтирам коректора? :lialia: Към антисинк клапана, може да имаш претенции само, ако не затваря.
Фирмата PSA, а преди това и Citroen, никога не са произвеждала автомобили с обозначение TDI !!!!!
Чудя се от къде ги купувате тогава?
Е, вече не се чудя и аз си купих такъв,TDi!(така пишеше в обявата) ORGA 8170, произведен на 23 март 1999 г.

kuky
Нов потребител
Регистриран: 23 юни 2013, 19:48
Кара: Xantia 1.8, 16V, 1995г

Мнение от kuky » 27 авг 2013, 06:33

HRISTIAN DONEV написа:Препоръчвам братята.Перфектни са-7лв.на сфера/включва сваляне,проверка,пълнене,качване/
И аз ти препоръчвам братята. На входа на София са, по път ти е като идваш от Пазарджик. Не купувай сфери - първо отиди да ти ги погледнат, пък ако се налага ще отскочиш да вземеш две сфери ;)

Автор на темата
divanov1313
Новак

Мнение от divanov1313 » 27 авг 2013, 09:03

Добре явно ще трябва да идвам до София , само имам известни притеснения че отзад е доста твърда. Това дали може да ми направи проблем за тези 100км по магистрала, ще карам до 90км/h и внимателно, надявам се да нямам проблем . Бихте ли ми написали телефона на братята от Горубляне , вчера ги търсих малко в раздел сервизи ама не ги видях, пак благодаря

Jovani

Регистриран: 08 дек 2004, 17:07
Кара: C5-II 2006 2.0HDI16 с 138 кончета с ръчи юзди вече и с JR филтър и Ксара2 Ексклузив AL4
Контакти:

Мнение от Jovani » 27 авг 2013, 10:29

Братята, та братята. А някой да си спомня как вози Ситроена с пробити сфери и какъв е релефа на пътното платно между Пазарджик и тунела на Ихтиман и около и след Вакарел? Човека пишман ще стане, да не говорим че с горивото ще стане Киро на кирия. Ако не е проблем да си ги свали колегата и да ги прати по куриер да се проверят и ако подлежат на пълнене да се напълнят и върнат пак е по на сметка. Поне аз така процедирам със сферите на Ксантията на бащата.
Клубна карта 101
Звукът в моята кола
Не смятай всяко движение за действие
Изследване се нарича онова, което правя, когато не знам какво правя.
Изображение
Вози си Lexia/Proxia/PP2000 в багажника

Потребителски аватар

hydrometalique

Регистриран: 01 апр 2009, 20:16
Кара: Xantia 2.0 16v SW ; ; CX 25 Turbo Prestige; DSuper ; BX Sport
Контакти:

Мнение от hydrometalique » 28 авг 2013, 06:56

Не мислиш ли, че Пловдив ти е по-близо ?
Виж в раздела Сервии кой ти харесва и отивай.
http://www.dsclub-bg.com/

Do you realise, this world is totally fugazi

Where are the prophets, where are the visionaries, where are the poets
To breach the dawn of the sentimental mercenary

Потребителски аватар

p_viny

Регистриран: 10 ное 2007, 11:00
Кара: Citroen CX 22TRS, Xantia 1,9TurboD
Контакти:

Мнение от p_viny » 28 авг 2013, 13:23

Добре де :ochki: щом си променя височината задницата следователно е откачено задното кокалче от коректора - тогава в следствие на различната височина вози твърдо. След като е сигурно. че не е кокалчето се гледат сферите. :drive:

Потребителски аватар

dhv

Регистриран: 29 апр 2008, 22:47
Кара: XM V6 Exclusive; XM 2.1TD; Xantia 1.6i; BX Pallas 1.8TD '93
Контакти:

Мнение от dhv » 28 авг 2013, 17:32

"Променя си височината" според мен означава "реагира си нормално" при местене на лоста. Което значи че хидравлика си има, а няма окачване. Значи спаднали сфери. И пак според мен, най-добре директно да се сменят с нови. Тези ако са карани в това състояние по-дълго, най-вероятно вече са с протрити и скъсани мембрани.
"Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Хидравлика”