ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

здр.смесих хидравличното си масло по грешка

Потребителски аватар

Автор на темата
Drobi
Новак
Регистриран: 13 юни 2008, 13:27
Кара: Citroen Xantia 2.0i 16V 153cc

здр.смесих хидравличното си масло по грешка

Мнение от Drobi » 26 май 2013, 15:31

смесих масло Shell LHM-S с около 550ml. на Petrol Prista oil МХЛ-32 проблем ли ще е и какав Благодаря предварително :merci:
колата е Xantya 2.0 16V 150 коня

navivovas

Регистриран: 12 окт 2007, 20:44
Кара: citroen GSA и citroen XM 2.0i

Re: здр.смесих хидравличното си масло по грешка

Мнение от navivovas » 26 май 2013, 19:39

Здравейте всички!
Колега,на се притеснявай.Аз съм карал 2 години ХМ-а с МХЛ 32.По-гъсто е от ЛХМ-а ,това е разликата...С тези 550мл.едва ли ще почувстваш нещо.
Има два вида коли,CITROEN и....
Vive la Citroen!

bmwww

Регистриран: 16 дек 2010, 11:12
Кара: Xantia 1.9td

Мнение от bmwww » 28 май 2013, 23:05

Спокойно аз пък смесих спирачна течност 1 литър със хидравличното масло и вече 1 година нема никва разлика ! :evala:

..::[ Редакция (28 Май 2013, 22:05)

Само дето в жегите ми се напомпва колата с около 1-2 см отпред и като запаля се нормализира :D

Потребителски аватар

hydrometalique

Регистриран: 01 апр 2009, 20:16
Кара: Xantia 2.0 16v SW ; ; CX 25 Turbo Prestige; DSuper ; BX Sport
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от hydrometalique » 31 май 2013, 07:23

Добре де, аз не мога да разбера - тоз смесил боза с незнам какаво си, онзи друг буламач, какво пречи да си източите манджата от системата и да си налеете ново ?
http://www.dsclub-bg.com/

Do you realise, this world is totally fugazi

Where are the prophets, where are the visionaries, where are the poets
To breach the dawn of the sentimental mercenary

Потребителски аватар

Valt66

Регистриран: 06 окт 2004, 10:23
Кара: C5 2.2 HDI 16V 2004; Xantia SX 1.8i 8V 95г.

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Valt66 » 31 май 2013, 12:31

Скъпо им е....
"Животът (Съдбата) е това, което се случва докато кроим други планове." 8)
Автомобилът е оръжие, което УБИВА :!:
Изображение

Потребителски аватар

hristoxm

Регистриран: 28 юли 2008, 04:50
Кара: ше:Visa 1.1+Visa 1.1, BX 1.4 Leader, XM exclusiveDK5ATE сега XM exclusive Y4 DK5ATE 95Kw

Мнение от hristoxm » 01 юни 2013, 16:17

Алхимици :bigsmile: –за това, аз на ВХ а съм му доливал, не беше неволно, минерално хидравлично масло и нямаше проблеми от това. Що правите драми от глупости? По важното е да има масло в системата, проблемите идват като остане на сухо!!! Не забравяйте, че то има определен живот и после трябва да се смени, а до тогава нищо няма да и стане на хидравликата. :amii:
P.S. Понеже всички до един които карат хидравлични Ситроени, разни “разбирачи“ са ги плашили, какво страшно нещо е туй хидравликата, затова може би пита и се притеснява колегата.
Само да припомня, когато купих ХМ-а, тарикат–джамбазите от Пловдив, бяха натъпкали системата с изгоряло двигателно масло, такова имали без пари, такова сипали. Последствия – няма такива, измих и почистих системата, смених 3-4 пъти маслото докато изчезне чернилката, разглобих и почистих коректорите за височина и хидроактивните клапани и от тогава три години вече нямам проблеми, това го казвам заради тези които се притесняват, дерзайте момчета, няма нищо страшно. :evala ta bre:
Фирмата PSA, а преди това и Citroen, никога не са произвеждала автомобили с обозначение TDI !!!!!
Чудя се от къде ги купувате тогава?
Е, вече не се чудя и аз си купих такъв,TDi!(така пишеше в обявата) ORGA 8170, произведен на 23 март 1999 г.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Хидравлика”