ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Регулиране клиренс

Автор на темата
bmwww

Регистриран: 16 дек 2010, 11:12
Кара: Xantia 1.9td

Регулиране клиренс

Мнение от bmwww » 21 май 2013, 15:58

Здравейте,сега регулирах клиренса на предницата понеже от върха на гумата до ръба на калника бесше 15-16см :? Обаче ми се яви един проблем.Сега от най-долно на нормално ми вдига само задницата и трябва да я вдигна от най-долно на най-горно след което да пусна на нормално за да ми се нормализира и то пак не се нормализира така както съм я оставил да бъде ами като предницата седи както преди висока и чак като мина 50 метра някъде ми пада така както аз искам да бъде .Също така лисчето стана по твърдо някак си и не влиза в процепа нормално ! Къде ли съм объркал !

Jovani

Регистриран: 08 дек 2004, 17:07
Кара: C5-II 2006 2.0HDI16 с 138 кончета с ръчи юзди вече и с JR филтър и Ксара2 Ексклузив AL4
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Re: Регулиране клиренс

Мнение от Jovani » 21 май 2013, 17:38

Колега има много точна методика какво, колко и от къде се мери :idea: А темата се казва темата: Xantia - Регулиране на нивото на автомобила (Клиренс)
Клубна карта 101
Звукът в моята кола
Не смятай всяко движение за действие
Изследване се нарича онова, което правя, когато не знам какво правя.
Изображение
Вози си Lexia/Proxia/PP2000 в багажника

Автор на темата
bmwww

Мнение от bmwww » 21 май 2013, 20:56

Чел съм темата ,аз обаче си регулирах колата на усет .... т.е. както най-добре вози така я оставам,ама само не знам какво съм объркал с това лостче преди не искаше от най-горно на нормално а сега от най-долно на нормално не иска !

Потребителски аватар

Rumen.Georgiev

Регистриран: 31 дек 2008, 10:11
Кара: CITROEN XANTIA 2.0 HDI 110 h.p. 99`
Контакти:

Мнение от Rumen.Georgiev » 22 май 2013, 11:47

Що не послушаш съвета на Jovani, явно по твоя начин не става :D

И като си я правиш така както ти харесва замислял ли си се какво става с полуоските :ti ma prebi:
Днес карам за втори път!
Ако на всяко кьоше сложиш по един глупак, пак ще останат глупаци без кьошета.

Автор на темата
bmwww

Мнение от bmwww » 22 май 2013, 13:18

Е сега я направих така както е описано ама от ръба на гумата до ръба на калника е много голямо растоянието нищо,че отдолу е 14 см ! Изглежда все едно е вдигната на най-горно !

Потребителски аватар

Mitko64

Регистриран: 20 окт 2008, 17:14
Кара: С5 ІІ 2,0 HDI EXCLUSIVE 138 кс.

Мнение от Mitko64 » 22 май 2013, 22:12

Колега , що не се разходиш до Вальо Драганински в Бистрец , ще ти оправи колата и ще останеш доволен :evala: 8)
Футболът е на живот и смърт за мен? Не,нещо повече!
Бил Шенкли

Автор на темата
bmwww

Мнение от bmwww » 23 май 2013, 21:38

НИКОГА нема да ида при тоя пак ..... тоя може да прави ситроени колко аз реактивни самолети и совалки ! Ценоразпис:Пръскане със спринцовка пълна с масло по задния коректор или образцово казано "смазване на коректора"-10лв. и времетраене на процедурата 30 секунди ! Пълнене на сфери ... според зависи ..... ако не са пълнени досега 12 лева,че разбирате ли прави си нещо на струга там се едно за всеки човек прави по отделно като ,че няма останало такова ако ме разбирате ! Ицката е пич ама с тоя началник незнам сигурно му е зор на момчето . Регулиране на височина ... която процедура се изразява в това да ми отвие болта отзад да мръдне шината точно 1 път напред и 1 път назад и да го завие болчето пак 10 лева .... иначе казано "регулиране клиренс" !

Потребителски аватар

Mitko64

Регистриран: 20 окт 2008, 17:14
Кара: С5 ІІ 2,0 HDI EXCLUSIVE 138 кс.

Мнение от Mitko64 » 23 май 2013, 22:32

Дай да се разберем сега ! Ти всъщност от какво си недоволен - от цените му или , че нещо не ти е оправил колата :ochki: 5 лв.- проверка на сфера + 5 лв. евентуално пълнене + 2 лв. щуцер за пълнене . Всеки майстор си слага различни щуцери , ако идеш при друг ще ти вземе пари за неговите :amii:
Аз съм ходил при тях преди 2 год . , смених маслото , цедки , всички сфери провериха , за коректорите действително Ицо викаше , че ги пръска с масло отвън , незнам си какви теории ми развиваше , но аз го накарах да ги свали пред мен и да ги почисти и смаже .
Оттогава никакъв проблем не съм имал с хидравликата :evala: :evala ta bre:
Футболът е на живот и смърт за мен? Не,нещо повече!
Бил Шенкли

Потребителски аватар

dhv

Регистриран: 29 апр 2008, 22:47
Кара: XM V6 Exclusive; XM 2.1TD; Xantia 1.6i; BX Pallas 1.8TD '93
Контакти:

Мнение от dhv » 24 май 2013, 00:28

bmwww написа:НИКОГА нема да ида при тоя пак ..... тоя може да прави ситроени колко аз реактивни самолети и совалки ! Ценоразпис:Пръскане със спринцовка пълна с масло по задния коректор или образцово казано "смазване на коректора"-10лв. и времетраене на процедурата 30 секунди ! Пълнене на сфери ... според зависи ..... ако не са пълнени досега 12 лева,че разбирате ли прави си нещо на струга там се едно за всеки човек прави по отделно като ,че няма останало такова ако ме разбирате ! Ицката е пич ама с тоя началник незнам сигурно му е зор на момчето . Регулиране на височина ... която процедура се изразява в това да ми отвие болта отзад да мръдне шината точно 1 път напред и 1 път назад и да го завие болчето пак 10 лева .... иначе казано "регулиране клиренс" !

Изображение
"Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

Потребителски аватар

ludvig

Регистриран: 08 май 2007, 16:59
Кара: С 5 3V6 2001

Мнение от ludvig » 24 май 2013, 06:04

С риск да сгреша малко,но най-бързото и относително точно мерене на клиренс ( предница ) е
от калника до средата на гумата 38 см.
Братята от Горубляне са железни по този въпрос.И според мен грешиш когато местиш само пластината на щангата за височина.Системата е доста сложна и там е последното място където трябва да пипаш.За да стои колата нормално и да реагира нормално.Двата "плъзгача" образно казано трябва да са на средно положение.

Трябва да разхлабиш болта кой стяга връзката между бурето и стабилизиращата щанга.И пластината разбира се .
Автомобила е бърз тогава,когато сутрин застанете до него и се страхувате да го отключите!

Автор на темата
bmwww

Мнение от bmwww » 24 май 2013, 09:49

Аз я оправих колата ... сега е добре мисля.....като меря на по размерите всичко е ОК просто отпред съм с по ниски гуми отколкото бях преди и затова ми се вижда такава разликата ! Иначе не съм доволен от цените му да ....когато аз ходих имах чувството,че ги измисля на по клиента . Иначе Ицката и на мен ми каза,че ще пръска с масло ама що по дяволите тва се води неква "процедура" и требва да ти се земат 10 лева за това ако некой може да ми каже ще е добре ! Пък и той не прави нищо което и аз да не мога да си направя сам стига да ми се обясни къде ,какво и как ! Не е философия да си оправи човек колата сам ! Това е моето мнение :drink:

..::[ Редакция (24 Май 2013, 08:49)

Забравих да кажа,че според мен проверката на сферите е процедура която трябва да си се поема от майстора ,а не да ти ловат пари за нея щото ние отиваме при майстор да ни напълни сферите понеже ЗНАЕМ,че те са изпуснали какво има да ми проверяват .... като да закачат монометара и да кажат ооо изпуснала е ... е да ама ние това вече го знаем ми като да си им дадем пари за проверка . Те са тези които трябва да проверят сферите и да си кажат мнението дали става да се пълни или не за да свършат добра работа на клиентите си и да са доволни и двете страни ! Ако сметне,че тая сфера неможе да се пълни вече да казва ,а така какво правим ... проверява сферата и да става и да не става пак си им даваш 5 лева .

Jovani

Кара: C5-II 2006 2.0HDI16 с 138 кончета с ръчи юзди вече и с JR филтър и Ксара2 Ексклузив AL4
Контакти:

Мнение от Jovani » 24 май 2013, 10:06

Само си помисли на какво щв замяза коректора, като това масло дето са го омазали събере всичкия прахокяк от пътя. Аз лично очаквам пак включване от колегата че са му спекли коректорите. Ако искаш да смазваш, първо сваляш всичко от колата, после миеш с бензин и обезмаслител и накрая целия мфганизъм със сух тефлонов спрей смазка и за дълго ереме ще си като нов.

Сори пиша от телрфона :bigsmile:
Последна промяна от Jovani на 24 май 2013, 10:22, променено общо 1 път.
Клубна карта 101
Звукът в моята кола
Изображение

Автор на темата
bmwww

Мнение от bmwww » 24 май 2013, 10:12

Добре де колега .... разбрахме :D :D :D

Потребителски аватар

ITEV

Регистриран: 25 ное 2006, 17:15
Кара: С5 2006г комби 2.2 170кс; Ксантия 2001 2.0хди 90
Контакти:

Мнение от ITEV » 18 юли 2013, 09:50

ludvig написа:С риск да сгреша малко,но най-бързото и относително точно мерене на клиренс ( предница ) е
от калника до средата на гумата 38 см.
Братята от Горубляне са железни по този въпрос.
Хм :skratch: , днес сутринта реших да проверя клиренса по този начин. Оказа се, че е 39см. От извивката на калника до центъра на джантата. Въпросът е, дали този сантиметър оказва някакво влияние или се вталявам излишно...

А чух и друго мнение за този параметър - 37см.
Скоро някой ходил ли е при братята? За по-пресна информация, относно това замерване.
Другият начин не ме кефи - канали, формули тъпи...
Another world is possible, защото когато Парите са всичко, всичко друго е нищо!
"Ние като нация търпим ежедневно, почти ежечасно да бъдем тероризирани от нагли шофьори, с арогантно поведение, със скъпи автомобили и с чувство за безнаказаност, които погазват правилата за движение по пътищата."
Димитър Илиев

Dragonfly
Контрагайка
Регистриран: 04 фев 2006, 23:46
Кара: Xantia 1.9 TD Комби, 1998, 6 сфери без ХА

Мнение от Dragonfly » 18 юли 2013, 11:05

Има дадени толеранси, но не ги помня наизуст. Плюс/минус сантиметър не е проблем въобще, стига механизмът да е центрован както трябва и да работи еднакво в двете посоки. А и с годините и луфтовете се получават разлики. Пробвай да видиш на колко ще застане, като я вдигнеш от долу нагоре, а после я пуснеш от горе надолу до нормалното положение.
Чалгата, рапът и Уиндоус не прощават.
(c) 2009 Dragonfly

Потребителски аватар

Rumen.Georgiev

Регистриран: 31 дек 2008, 10:11
Кара: CITROEN XANTIA 2.0 HDI 110 h.p. 99`
Контакти:

Мнение от Rumen.Georgiev » 18 юли 2013, 11:11

ITEV написа: Другият начин не ме кефи - канали, формули тъпи...
................коли различни(модели де)............
Не се сърди ма това е мързеливия начин и е горе-долу , баш по нашенски. Истината е във формулите и гъзенето в канала. :drink:
Днес карам за втори път!
Ако на всяко кьоше сложиш по един глупак, пак ще останат глупаци без кьошета.

Потребителски аватар

ITEV

Регистриран: 25 ное 2006, 17:15
Кара: С5 2006г комби 2.2 170кс; Ксантия 2001 2.0хди 90
Контакти:

Мнение от ITEV » 18 юли 2013, 11:18

:oops2: :amii:
Another world is possible, защото когато Парите са всичко, всичко друго е нищо!
"Ние като нация търпим ежедневно, почти ежечасно да бъдем тероризирани от нагли шофьори, с арогантно поведение, със скъпи автомобили и с чувство за безнаказаност, които погазват правилата за движение по пътищата."
Димитър Илиев

niklaz
Новак
Регистриран: 29 юли 2017, 14:42
Кара: c 5

Мнение от niklaz » 24 сеп 2017, 17:53

Здравейте колеги, дайте някакви координати на братята от Горубляне, тел. или адрес. Горд собственик съм на С5 2007г. 109 коня. Проблемът ми е с хидравликата. Гася и Слизам от колата и хидр. помпа се включва и повдига и сваля малко - около сантиметър задницата на автомобила и това три пъти, след което спира. Същото движение го прави и когато отключа колата, започва да се "гласи". Това проблем ли е или е нормално. С вдигане и сваляне на автомобила нямам проблем. Моля, да ми отговорите и дадете някакви координати на братята.

Потребителски аватар

liuliu

Регистриран: 08 мар 2006, 19:01
Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 25 сеп 2017, 09:38

Не закачай колата - нормално е!
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Jovani

Контакти:

Мнение от Jovani » 25 сеп 2017, 14:44

Че не е нирмално, не е. Че няма да се оправи клиренса,няма. Че братята няма са иска да се занимават, няма
Клубна карта 101
Звукът в моята кола
Изображение

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Хидравлика”