ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Теч от тръбичка високо налягане.

Потребителски аватар

Автор на темата
weli1986
Новак
Регистриран: 05 сеп 2011, 22:25
Кара: Xantia II Break 2.0i 16v exclusive '98

Теч от тръбичка високо налягане.

Мнение от weli1986 » 14 апр 2013, 13:10

Здравейте колеги!
От 2 години имам Ситроен Ксантия 2000 16v ,136коня.Мнохо съм доволен от автомобила ,но преди няколко дни ми направи впечатление ,че има теч на хидравлична течност над задната лява гума.Омасляването идва от металните тръбички,които завиват от магистралите под колата към над задния мост и съответно не мога да установя от къде има пробив.Ходих при моя майстор,където я вдигна на подемник и стигнахме до извода,че трябва да се сваля задния мост или резервоара,за да се проследи от къде има пробив.Въпроса ми е дали това е начина за решаване на проблема и дали има разклонения над задния мост(дано има).Как трябва да се процедира в този случай?Ако някой знае някой кадърен майстор на хидравлични ситроени ,моля да ме опъти.Не знам какво да правя.Благодаря предварително!

ballky

Регистриран: 23 сеп 2006, 21:45
Кара: BX 16 TRS

Re: Теч от тръбичка високо налягане.

Мнение от ballky » 11 май 2013, 23:36

Тези дългите тръби минават над моста и влизат в едни ”разклонители” от където тръгват други тръбички.Като сменях моите дълги ми беше разкачена лявата страна на моста...без това май няма да мине.....

Потребителски аватар

c_chanev

Регистриран: 23 апр 2008, 18:32
Кара: Mazda 626 2.0DITD '99 Комби; KTM 640 Adventure R '99; бивши: XM 2.0 Turbo C.T. Estate 1992; XM 2.0i R6A 1991; Xantia 1,9 TD, Opel Astra 1,6, Honda Africa Twin 750 1991
Контакти:

Мнение от c_chanev » 14 май 2013, 20:46

А огледахте ли тръбичките за обратното масло? По-скоро от тях може да сълзи....
Клубна карта №231
Продавам Xantia 1.9TD и ХМ 2.0i на части!

Потребителски аватар

Автор на темата
weli1986
Новак
Регистриран: 05 сеп 2011, 22:25
Кара: Xantia II Break 2.0i 16v exclusive '98

Мнение от weli1986 » 15 май 2013, 23:22

Ами мисля,че въпросния теч не е от високото налягане,а от връщащото мало,но интересното е че нямам загуба на хидравлично масло.Другото нещо ,което забелязвам е ,че при магистралите нали вървят и кабели,малото идва от гофрето,което ги държи.Въпросът ми е как да установя в крайна сметка откъде е теча,защото гледах задния мост при запален двигател,че над него няма нищо,но от това въпросно гофре с кабели има LHM.Ако някой знае читав майстор за тези проблеми,моля да сподели.Благодаря предварително!

Потребителски аватар

morski

Регистриран: 15 сеп 2006, 15:45
Кара: ХМ 2.5TD Exclusive, Xantia 1.9TD
Контакти:

Мнение от morski » 16 май 2013, 22:23

Ако колата е "австрийка" (а и да не е) почти сигурно са изгнили тръбичките, не тече обилно защото само сте ги гледали, ако ги бяхте размърдали да имате фонтанче вече :D . Имах драма с една Ксантия на която точно там бяха изгнили всичките тръбички, явно на това място има склонност да се събира лугата. Сменят се и без да се сваля моста, но с много "Мамата...", на свален мост ще е много по-лесно.
Ако винаги следваш, никога няма да водиш!

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Хидравлика”