ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Смяна масло на хидравлика на C5

Автор на темата
IvoNdy
Новак
Регистриран: 30 юни 2009, 00:50
Кара: Citroen C5 2.2HDI 2002

Смяна масло на хидравлика на C5

Мнение от IvoNdy » 28 апр 2010, 12:15

Имам проблем с хидравликата на C5 и трябва да се смени маслото. Някой има ли идея в АМК колко струва услугата и има ли други места, където може да се смени. Има и теч някъде под казанчето и се губи масло. Ще съм благодарен на всякакви съвети и отговори.

Потребителски аватар

kajoo

Регистриран: 09 сеп 2006, 18:04
Кара: Xantia 2.0i 16V XA2 XU10J4R 97kW 15.12.95г. Мъчи се да кара и С5-II 2,2 HDI 2005год
Контакти:

Re: Смяна масло на хидравлика на C5

Мнение от kajoo » 29 апр 2010, 14:24

Това са 2 изпитани сервиза.Естествено ако става въпрос за София.

http://www.clubcitroen.bg/forum/viewtopic.php?f=1&t=54
http://www.clubcitroen.bg/forum/viewtop ... =1&t=21369

Прегледай раздела сервизи.
Производство на мебели по-поръчка
http://www.marbeli.com

bateborko

Регистриран: 08 апр 2008, 13:55
Кара: С 5 - 2002-2.2HDI Комби Автоматик Navy

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от bateborko » 03 май 2010, 21:27

IvoNdy написа:Имам проблем с хидравликата на C5 и трябва да се смени маслото. Някой има ли идея в АМК колко струва услугата и има ли други места, където може да се смени. Има и теч някъде под казанчето и се губи масло. Ще съм благодарен на всякакви съвети и отговори.
Нещо не можах да разбера за какъв проблем става въпрос, че да сменяш хидравличното масло ? ? ?
Дай повече инфо, или си решил ЕЙ така да го смениш. Скъпичко е масълцето да знаеш, преди година и нещо си бях взел за доливане, но не помня точна цена ! ! !

Потребителски аватар

nord_west

Регистриран: 23 май 2008, 03:56
Кара: C5II, 2.0i, 143cv

Мнение от nord_west » 25 май 2010, 16:09

Днес смених моята хидравлична течност (LDS). Автомобилът направи 5 год., а по ръководство смяната на LDS-а го дават на 5 год. или 200 000 км.

Ето резултатът,
Почти 3 л течност
Изображение

старата, която е почти черна, и остатъка от 3-те литра нова течност (точно 0.200 л)
Изображение

нивото в казанчето при най-долно сервизно положение не трябва да минава късите процепи на кошничката
Изображение

още едно сравнение между старата и нова течност, разликата е очевадна :wink: .
Изображение

Потребителски аватар

yan4o

Регистриран: 09 юни 2005, 11:30
Кара: С5 2.0hdi '03 - червен хипопотам с топки
Контакти:

Мнение от yan4o » 25 сеп 2012, 10:38

Ще използвам тази стара тема, за да не отварям нова с аналогично заглавие.
Като взех ситроена, му направиха проверка в АМК и като питах за хидравличното масло (LDS) ми казаха момчетата, че по принцип нямало нужда да се сменя, било напълно синтетично, да си карам с това. Единствено можело да се долее малко, защото било към минимума, но не било фатално и така да я карам. Тогава не долях, но смятам сега да го направя, преди зимата да съм спокоен, че всичко е наред. Но ме гложди една мисъл, а и видях тук по-нагоре мнение, че било добре все пак да се сменя това масло на определено време или км.
Какво ще ме посъветвате - да го сменям ли цялото или да послушам съвета на механиците от АМК, че няма нужда и само да долея и да не се вкарвам в излишни разходи?
И за доливането - на долно сервизно положение ли се прави, има ли някаква особеност?
И последно - продават ли разфасовки от 1л. LDS ?
Минута смях прибавя година живот. Условно. :-)

Soler

Регистриран: 09 ное 2010, 18:58
Кара: Xantia 2.0i 16V, C5 2.0i 16V

Мнение от Soler » 25 сеп 2012, 21:33

1. Аз лично не съм го сменял цялото и не смятам.
2. Да, в долно сервизно се прави.
3. Да, продават се разфасовки от един литър на LDS.
Translator's Heaven

Червеното вино е полезно за здравето, а здравето е нужно, за да се пие водка.

Потребителски аватар

Tzani

Регистриран: 31 яну 2007, 15:06
Кара: .

Мнение от Tzani » 27 сеп 2012, 18:40

yan4o написа:Какво ще ме посъветвате - да го сменям ли цялото или да послушам съвета на механиците от АМК, че няма нужда и само да долея и да не се вкарвам в излишни разходи?
Ако не ти се дават 1500лв за помпа - дай 100лв за масло.

Потребителски аватар

Bisser

Регистриран: 16 май 2006, 23:50
Кара: С5 II, 2.0HDI Exclusive
Контакти:

Мнение от Bisser » 27 сеп 2012, 22:15

Soler написа:1. Аз лично не съм го сменял цялото и не смятам.

Моето го смених на 6 г. и 200 000 км. Има разлика във возията. Доволен съм, че го направих.
Soler написа:2. Да, в долно сервизно се прави.
Така е, но още по-добре е, ако се освободи налягането в системата, прави се с Лексия. Тогава излиза почти всичкото.
Soler написа:3. Да, продават се разфасовки от един литър на LDS.
Май не съм виждал други.
Когато на кофти човек му е готино, това е чалга, когато на готин човек му е кофти, това е БЛУС....
Писането на български с латиница е като писането на стена с лайно - чете се, ама не е приятно.
Всяка революция се замисля от мъдреци, провежда се от храбреци и се ползва от подлеци. Изображение
LZ1PHC

Потребителски аватар

yan4o

Регистриран: 09 юни 2005, 11:30
Кара: С5 2.0hdi '03 - червен хипопотам с топки
Контакти:

Мнение от yan4o » 15 окт 2012, 14:44

След като забелязах лично оня ден, че маслото в казанчето е под нивото на цедката (т.е. не се вижда), си взех от АМК 1л LDS, с надеждата, че ще се наложи да долея малко, да мине критичния минимум. Оценявам съветите ви, за смяна всичкото масло, но искам първо да оправя някои други работи и затова реших на този етап да долея малко, пък по нататък, живот и здраве...
Обаче каква беше изненадата ми, като си глътна целия литър и пак не се показа дори в основата на цедката :shock: . Чак се изплаших в какво положение съм я карал. Инак нямаше проблеми с вдигане, сваляне, но определено возията беше станала малко дървена в последно време. Имам чувството, че сега е една идея по-добре, но съм озадачен защо е намаляло толкова!?! Видими течове няма, а и преди 2-3 месеца, както бях писал по-горе, в АМК ми казаха, че е на минимума, но не и под него, а то явно сега беше под.... :ochki:
Ще и правя обстоен преглед явно.

П.П. И един малко страничен въпрос, свързан донякъде с темата: може ли да има някаква връзка (според вас) с критично намаленото ниво на хидр. масло и повишен разход на гориво? Примерно по-голямо натоварване на помпата, за да може да поддържа налягането в системата и респ. консумиране повече енергия от двигателя?
Минута смях прибавя година живот. Условно. :-)

bateborko

Регистриран: 08 апр 2008, 13:55
Кара: С 5 - 2002-2.2HDI Комби Автоматик Navy

Мнение от bateborko » 16 окт 2012, 18:11

yan4o написа:П.П. И един малко страничен въпрос, свързан донякъде с темата: може ли да има някаква връзка (според вас) с критично намаленото ниво на хидр. масло и повишен разход на гориво? Примерно по-голямо натоварване на помпата, за да може да поддържа налягането в системата и респ. консумиране повече енергия от двигателя?
Тц....,
Колко енергия ще консумира двигателя, за да задвижи ел. моторчето, хидравликата на С5 е на ел. мотор, не е като при ВХ, ХМ и другите хидравлични Ситроени от по старата генерация, на които хидравличната помпа я движи двигателя.............

emo hdi

Регистриран: 23 окт 2007, 21:02
Кара: С5 II 2.0 16V HDI Exclusive

Мнение от emo hdi » 07 апр 2013, 13:56

Някой има ли схемата на маркучите към хидравличното казанче,по точно кое къде влиза всяко,че на мойта хубавица в Германия някой се е вихрил и в махнал едно и го е запушил с някакво желязо мисълта ми е дали не е някакъв отдушник или нещо подобно? ;)
Не че сме най-добрите,просто го правим най-добре!

Jovani

Регистриран: 08 дек 2004, 17:07
Кара: C5-II 2006 2.0HDI16 с 138 кончета с ръчи юзди вече и с JR филтър и Ксара2 Ексклузив AL4
Контакти:

Мнение от Jovani » 07 апр 2013, 19:01

Има разлика в казаните и маркучите. По-новите малко е опростено и липсват някои маркучи но може да се ползва стария казан като му се затапват дупките.
Клубна карта 101
Звукът в моята кола
Не смятай всяко движение за действие
Изследване се нарича онова, което правя, когато не знам какво правя.
Изображение
Вози си Lexia/Proxia/PP2000 в багажника

emo hdi

Мнение от emo hdi » 09 апр 2013, 01:15

А маслото на волана и на окачването общо ли е? ;)

Jovani

Кара: C5-II 2006 2.0HDI16 с 138 кончета с ръчи юзди вече и с JR филтър и Ксара2 Ексклузив AL4
Контакти:

Мнение от Jovani » 09 апр 2013, 08:03

Да, погледни темата за ремонт на хидравличната помпа. Там има снимки на маркучите (в ремонтирах си автомобила)
Клубна карта 101
Звукът в моята кола
Изображение

emo hdi

Мнение от emo hdi » 23 май 2013, 10:39

До къде трябва да се вижда нивото на маслото в казанчето с LDS?

Jovani

Контакти:

Мнение от Jovani » 23 май 2013, 13:00

Ето я процедурата, най-долу. Писали сме го и преди, но не ми се търси.
Прикачени файлове
C5 II - B3BI05P0 - DRAINING - FILLING - BLEEDING HYDRAULIC CIRCUIT FOR SUSPENSION AND STEERING.pdf
(297.29 KиБ) Свален 910 пъти
Клубна карта 101
Звукът в моята кола
Изображение

Потребителски аватар

mermenkov

Регистриран: 22 ное 2012, 14:30
Кара: C2 1.4 HDI 2005 г., Seat Ibiza 1.9 TDI 2002 г., BMW 530D
Контакти:

Мнение от mermenkov » 28 авг 2013, 19:50

Колеги,
Относно хидравличната течност съм раздвоен между тази тема и една друга която я четох но сега не мога да намеря :D Аз съм с хидрактив 3+ и онзи ден отварям капака и гледам на казанчето има маркер отгоре на който има ниво "base" и след това още две чертични като между ниво "base" и втората чертичка пише "maxi". Та мойто ниво беше уж малко под ниво "base" купих си 1л. от колегата Казаков наливам малко по-малко и ма*ка му целия 1 л. влезе и стигна до чертичката на "base" :fuck: Викам си не е на добре ама ще вляза да видя колегите във форума да ме посъветват дали може така да се кара или да долея до средната или горната чертичка :hmm: и сега гледам в тая тема пише да сипвам течност докато я видя :shock: Та сега към въпроса незнам дали има значения първата и втората генерация на С5 аз съм с първата 2002г. докъде да сипвам /за да не вземе да избие после/ и ако се сипва догоре за какво са тези деления по казанчето?

Благодаря предварително :drink:

П.П. Звъня онзи ден на споменаваните братя в Горубляне като взех телефона от пост във форума и ми вдига явно единия :D и му казвам че искам да си запиша час за проверка на сфери и че съм с С5 и отговора беше ние с С5 не се занимаваме дори и за проверка и ми затвори ?!? Къде да си видя сферите профилактично ама да не е АМК все за проверка мога да мина по-тънко си мисля :)
В миналото: Polo 1.4i '92г.; Rover 416i '92г.; Saxo 1.4i VTS '00г.; Berlingo 2.0 HDI '00г.; C4 Coupe 2.0 HDI '08г.; Golf IV 1.6i '99г., C5 '02

Потребителски аватар

BX-1.9D-selection

Регистриран: 26 авг 2006, 23:04
Кара: http://is.gd/uoj41l

Мнение от BX-1.9D-selection » 28 авг 2013, 20:02

mermenkov написа:Къде да си видя сферите профилактично ама да не е АМК
При Наско и Иван от "Райска градина" 32 :wink:
Изображение

Потребителски аватар

mermenkov

Регистриран: 22 ное 2012, 14:30
Кара: C2 1.4 HDI 2005 г., Seat Ibiza 1.9 TDI 2002 г., BMW 530D
Контакти:

Мнение от mermenkov » 28 авг 2013, 21:05

Супер мерси. Утре ще им звънна пък дано ме вземат /даже са ми доста удобни аз съм в Драгалевци/ :drink: Сега ако някой ми каже колко масло да сипя и за какво са тези деления ще съм много благодарен :merci:
В миналото: Polo 1.4i '92г.; Rover 416i '92г.; Saxo 1.4i VTS '00г.; Berlingo 2.0 HDI '00г.; C4 Coupe 2.0 HDI '08г.; Golf IV 1.6i '99г., C5 '02

Потребителски аватар

Mitko64

Регистриран: 20 окт 2008, 17:14
Кара: С5 ІІ 2,0 HDI EXCLUSIVE 138 кс.

Мнение от Mitko64 » 28 авг 2013, 21:10

Чел съм из форума , че ЛДС -а , понеже бил пълна синтетика имал свойството да се изпарява , как става това при тази затворена система , въобще нямам представа :amii:
Моя С5 като го взех долях точно 1 л , докато се показа на процепите и ми се иска да се е изпарило , а не да е напълнило някоя сфера :hmm:
Футболът е на живот и смърт за мен? Не,нещо повече!
Бил Шенкли

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Хидравлика”