ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Бързо падане след пълнене на сфери

Dragonfly
Контрагайка
Регистриран: 04 фев 2006, 23:46
Кара: Xantia 1.9 TD Комби, 1998, 6 сфери без ХА

Re: Бързо падане след пълнене на сфери

Мнение от Dragonfly » 16 юни 2008, 11:57

conjecteur disjoncteur - така му викат. Ма може ли майстор по хидравлика да не знае как се казва :D
С оскъдните си познания по французки аз си го превеждам в буквален смисъл като "съединител-разединител". Което е вярно, защото ту съединява помпата към системата, ту я отсъединява. А междувременно поддържа налягането в рамките на зададените горна и долна граница. Та затова на български "регулатор на налягането" не звучи зле според мен.
:) :drink:
Чалгата, рапът и Уиндоус не прощават.
(c) 2009 Dragonfly

Потребителски аватар

TURBOnufry

Регистриран: 31 юли 2006, 22:21
Кара: коли с TÜV
Контакти:

Мнение от TURBOnufry » 16 юни 2008, 14:46

"Ма може ли майстор по хидравлика да не знае как се казва :D "

Еми... :oops:

Потребителски аватар

longgo

Регистриран: 30 мар 2008, 13:48
Кара: внимателно, и С5 II 2.0 16v RFJ
Контакти:

Мнение от longgo » 16 юни 2008, 16:30

TURBOnufry написа:Лонго, за "конжектора" не съм имал теб предвид, а че изобщо аз не съм сигурен ,че така се казва това устройство, чиято задача всъщност е да поддържа стабилно определено налягане в системата.
За нормалното положение имах предвид, че никога няма да го достигне при отворен "болт" на "конжектора"! В противен случай има нещо запушено там.
@TURBOnufry:
Интересното е че сега при мен дори с отворен болт се вдига а иначе съжелявам - не съм те разбрал :oops: Дано няма сърдити! :drink: (пак си държа на думата за черпенето)

@chepkata2
Ако има друго с което мога да съм ти полезен ако искаш драскай на лични! няма проблем :wink:
http://longgo.eu
- xantia mk1 - 1.8-8V
- stilo 1.4 mpi
- xantia mk2 - 1.8 16v
- citroen C5 mk2 - 2.0 16V

Потребителски аватар

Автор на темата
chepkata2
Редовен
Регистриран: 24 авг 2007, 21:42
Кара: Xantia 1.9 TD 1996г. C5 II 2.0 HDI EXCLUSIVE 2005г.

Мнение от chepkata2 » 16 юни 2008, 17:28

Колеги,
започвам да се притеснявам,че пуснах темата!От доста време чета ежедневно форума,но избягвах да пиша именно поради тази причина-да не ставам повод за дразги между останалите членове.Мисля си,че всеки от вас знае повече или по-малко в различни области и е ненужно да се обиждаме-всеки би могъл да помогне според опита си.А въпроса ми беше:дали има връзка между пълнене на сфери и последвалото го пропадане на колата.Мислех си нещо от сорта на раздвижена мизерия по системата или лошо обезвъздушаване...А може и нещо друго,но аз толкова разбирам.Та за това и попитах.
Дано няма сърдити,а аз ще почистя хидравликата и ще видим какво ще стане.

vlady_katrix
Новак
Регистриран: 14 мар 2009, 16:58
Кара: xantia 1.9 SD

Мнение от vlady_katrix » 04 дек 2013, 19:08

Относно падането, не се притеснявай и при мен имаше такива моменти. Развий болта за обезвъздушаване на акумулиращата сфера и изчакай секунда да се балансира. Чува се едно, като бъъъззз. И стягаш пал болтчето.

Потребителски аватар

angel_hart

Регистриран: 10 сеп 2007, 21:49
Кара: С-5 II 2.0HDI 2006г. exclusive,Ситроен-С3 II 1.4HDI exclusive

Мнение от angel_hart » 06 дек 2013, 18:53

Колега vlady_katrix, не видя ли ,че питането на колегата е от преди 5г.? Дали ще се възползва от съвета ти? :lol:
Ситроен-Axel 1.1
Ситроен-ХМ 2.0I
Ситроен-ZX 1.4 Aura
Ситроен-Xantia II 1.9TD
Ситроен-С5-I 2.2HDI
Ситроен-C5-II 2.0HDI
Ситроен-С3-II 1.4HDI

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Хидравлика”