ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Хидравликата отказа напълно

Автор на темата
Любител

Регистриран: 30 авг 2007, 21:19
Кара: citroen XM, 2.5TD exclusive '96
Контакти:

Хидравликата отказа напълно

Мнение от Любител » 24 мар 2008, 08:52

Колеги да се оплача и да потърся и мнения от къде ми идват дертовете с тая пущина. Ситуацията е такава: в събота докато пътувах из милата родина хидравликата ми с голяма скорост се влоши, докато не ме остави без спирачки и се принудих да съм опасен цели 130км, докато се добера до място където мога да я зарежа, в случая Търново. В събота проверихме цедките и ЛХМ-то и уж всичко е наред. В неделя станах спец по смяна на хидравлични помпи - сменям ги вече за норматив, но никаква промяна. Дава си грешки - налягане на хидравликата (очевидно ниско) и подобно за налягането в спирачната система, което си мисля е същото.

Някакви предположения какъв може да е проблема, щом не е помпа и липса на ЛХМ?
ПП: Поведението преди да откаже съвсем беше, че при изкачване и завои светваше стопа, а на свободни обороти огасваше стопа и волана си олекваше и ставаше приятна за каране.

Sharo
мацкотърсач
Регистриран: 03 ное 2004, 01:18
Кара: ше AX electric 13kW

Re: Хидравликата отказа напълно

Мнение от Sharo » 24 мар 2008, 09:29

Хм, интересно....паяк? Щото при всички други положения ще имаш или серво, или спирачки :mrgreen:

п.п. а като смени помпата, сигурен ли си, че обезвъздуши добре?
Perhaps this is the ultimate freedom, eh, Dreamlord? The freedom to leave…

Потребителски аватар

siemesoanic
абориген
Регистриран: 02 окт 2004, 23:27
Кара: ХМ, нормален двигател

Мнение от siemesoanic » 24 мар 2008, 09:37

Виж си хидроактивните клапани. Ти си с хидроактив-2 и са ти два.
Евентуално проблеми в делитела - някоя и друга запушена тръбичка... :roll:
Ако имаш възможност смени при разкачен акумулатор компа за хидроактива с друг такъв - примерно на @cholev.
Успех!
Последна промяна от siemesoanic на 24 мар 2008, 09:38, променено общо 1 път.
...Градско 17л/100км...
...Извънградско (7,2 - 12)л/100км...

Автор на темата
Любител

Контакти:

Мнение от Любител » 24 мар 2008, 09:38

Не, не съм правил нищо друго. Изобщо смяната не мислех аз да я правя (програмист, ръцете са ми в дупето), но се наложи. Сега си седи и чака някой разбирач да иде да и бае.
А тая има ли паяк?

ПП: Чолев е в Перник/София, колата остана в Търново.
От една седмица имах проблеми с волана - затягаше сериозно, най-вече при подаване на газ. За съжаление заради скъсан тампон, не можах да му обърна внимание - добре че поне тампона не се показа през капака. При смяната в събота не се забеляза никаква промяна в поведението на хидравликата.

cholev

Регистриран: 28 сеп 2005, 09:45
Кара: BX1.9d (не кара вече) XM 2.5 TD Exclusive 1995г (La Route Maitrisee) (не кара вече) и Сексо 1.1 2000г. (Сребриста мълния) (чат пат кара) и С5 II 2.2 2005 (Арабски жребец)
Контакти:

Мнение от cholev » 24 мар 2008, 11:12

Подозирам, че не си обезвъдушил и помпата е без масло. За да поеме и трябва течност, а не въздух.
Обаче както каза Шаро- преди да сменищ помпата или спирачки или рейка- нали е двукръгова- да не постъпва лхм към помпата?. Що не звъннеш на Ясен да питаш?
Citroen XM - The Ride Of Your Life.
http://www.dvol.bg/ivancholev/

Автор на темата
Любител

Контакти:

Мнение от Любител » 24 мар 2008, 11:46

Аз във вторника или срядата бях при Ясен, точно заради волана, и тогава набедихме рейката. Но след случката в събота се видя, че явно рейката не е толкова виновна. Наистина не съм обезвъздушил, но леко разхлабихме изходящата тръбичка на помпата и си пръскаше много обилно. Довечера уж да я закарат до някакъв сервиз и утре вероятно ще я гледат. Стискам си палци да е проблема в обезвъздушаването...

Sharo
мацкотърсач

Мнение от Sharo » 24 мар 2008, 12:45

Абе...тя помпата верно е двукръгова...значи или не си я обезвъздушил, или и "новата" е умряла, или ти смуче въздух от някъде от входната тръба (което може и да оправдае затягането при високи обороти) :mrgreen:

Автор на темата
Любител

Контакти:

Мнение от Любител » 25 мар 2008, 11:36

Колкото повече го мисля, толко Шаро изглежда по-прав - най-вероятно се е сцепила входната тръба - това обяснява и рязкото влошаване в началото на миналата седмица. Което пък ще рече, че вероятно помпата си е ок. Само незнам, ако помпата е празна и тоя маркуч също, дали ще може да дръпне от резервоара зелено.

Sharo
мацкотърсач

Мнение от Sharo » 25 мар 2008, 12:17

Не. Трябва да го напълниш и тогава да го нахлузиш на помпата или на казанчето.

Dragonfly
Контрагайка
Регистриран: 04 фев 2006, 23:46
Кара: Xantia 1.9 TD Комби, 1998, 6 сфери без ХА

Мнение от Dragonfly » 25 мар 2008, 14:10

Не съм го правил, но чета по други места, че клапанчето за изпускане на налягането се оставя за известно време отхлабено при работещ двигател, да прокара и изгони останал въздух през обратния маркуч към казана, след това се затяга и би трябвало да качи налягането и колата, заедно с него.
Чалгата, рапът и Уиндоус не прощават.
(c) 2009 Dragonfly

Автор на темата
Любител

Контакти:

Мнение от Любител » 27 мар 2008, 15:17

Шаро се оказа прав за смученето на въздух и за обезвъздушаването + сменената помпа - резултата е кола в която сякъш за първи път се качвам - много приятна за каране, само дето спираше със закъснение от 3-4 секунди. Днес след обезвъздушаване и на спирачките и смяна на втулките на носачите имам най-накрая приятен за каране ХМ, дето дори и не му тропа ходовата част. Ура!

cholev

Регистриран: 28 сеп 2005, 09:45
Кара: BX1.9d (не кара вече) XM 2.5 TD Exclusive 1995г (La Route Maitrisee) (не кара вече) и Сексо 1.1 2000г. (Сребриста мълния) (чат пат кара) и С5 II 2.2 2005 (Арабски жребец)
Контакти:

Мнение от cholev » 27 мар 2008, 16:13

Браво- хепиенд. Пък си имаш вече и резервна помпа :D . Обаче и каква драма- малък пропуск на въздух, а толкова мъки.
Аз май също ще трябва да гледам тези втулки- нещо хлопа отпред на дупките
Citroen XM - The Ride Of Your Life.
http://www.dvol.bg/ivancholev/

l14ezar
Новак
Регистриран: 06 яну 2015, 19:28
Кара: Citroen Saxo 1.1

Мнение от l14ezar » 06 яну 2015, 22:54

Здравейте колеги. Имам Ситроен Саксо 1.1 и ми създава следния проблем, днес докато карах и ми отказа хидравликата... Също ми отказа и парното ....може ли някой да изкаже мнение какъв може да е проблема ? Благодаря предварително...
не мога да си обесня защо когато откаже хидравликата и ми спира и парното.... :@

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Хидравлика”