ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Теч в хидроцилиндър на C5

Автор на темата
Toni b
Новак
Кара: C5 2.0HDI 136к.с.

Теч в хидроцилиндър на C5

Мнение от Toni b » 11 Сеп 2020, 22:27

Здравейте! Имам проблем с НЕпостоянен теч на хидравлично масло от хидроцилиндър.
Преди месец до като пътувам падна долу предницата и видях голям теч от хидроцилиндър. Бавно е закарах на "майстор" който каза че хидроцилиндъра е за смяна! Поръчах и го смени! Но колата му е изхвърлила доста хидравлично масло след доливане от казанчено. Взех си колата не оправена и е паркирам пред вкъщи. До като я оглеждам се чу много силен звук на изпускащ се въздух точно от страна на този хидроцилиндър и колата се вдигна. И да уточня че имаше отново теч на масло от хидроцилиндъра. Като се вдигна спря теча изцяло. Така реших да е разходя около 50км. И отново падна долу като спрях пак теч от хидроцилиндъра и след кратко време се вдигна отново и теча спря. Сега два дни съм е оставил нито е паднала нито масло тече. Та въпроса ми е от какво може да се получава това не системно изхвърляне на масло! И трябва ли да се обезвъздуши системата като е налято ново масло!? Благодаря предварително на отзовалите се, и се извинявам за дългото обяснение!

Аватар

member01

Кара: xantia

Re: Теч в хидроцилиндър на C5

Мнение от member01 » 14 Сеп 2020, 21:48

Нищо не разбрах!! Прати снимки. И си смени "майстора" !
Ситроен е начин на живот!

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Хидравлика”