ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

C4 Grand Picasso - вибрации във волана

Аватар

Автор на темата
ziky91
Четящ
Кара: Citroen C4 Picasso 1.8i 125hp

C4 Grand Picasso - вибрации във волана

Мнение от ziky91 » 01 Юни 2020, 18:30

Здравейте на всички! Търсих подобна тема, но общо взето бяха с проблеми при тресене на волана при висока скорост в следствие на крива гума, джанта, неправилен реглаж или проблемна предница.
При мен проблема е сходен. Без значение дали карам с 20 или със 120 по магистрала или градски път, минавайки дори през по- малка неравност, снадка на пътя или дупка, волана така ми играе из ръцете, че имам чувството че ако го държа по- здраво ще направя мускули :D . Kолата е минала на реглаж, пробвано е с два комплекта гуми с джанти, рейката не тече и не тропа, всичко друго по предницата е здраво и няма луфтове. Когато се кара на равен път няма проблем, но мина ли през дупка и се започва играенето из ръцете. Сменяна е и хидравличната течност, също няма течове от към тази система. Течност не губи. Предполагам, че лигавото поведение се дължи на проблем с рейката, но немога да установя видим такъв. Ако имате представа и възможност да ме насочите какво още да погледна или тествам за повреди, тъй като не ми идва нищо друго на ум, освен проблема да е от рейката, а колата е и с електронна хидравлика. Качвах се на малкия вариант, а също и на друг Grand - нямаше този проблем. Доста е неприятно, когато караш с висока скорост по магистралата и минеш през по- остра снадка особено в завой.. Колата е Citroen C4 Grand Picasso 2006г. 1.8 бензин 125 коня. Благодаря ви предварително за насоките и помощта.

Аватар

VK

Кара: Citroen ZX 1.9 d

Re: C4 Grand Picasso - вибрации във волана

Мнение от VK » 01 Юни 2020, 21:16

Сложен ти е въпроса, не знам дали от обикновените авто-потребители някой ще може да отговори. Трябва някой специалист да се качи и да му покажеш.

Аватар

Автор на темата
ziky91
Четящ

Мнение от ziky91 » 01 Юни 2020, 22:13

Да.. май- нещата вървят към задълбаване... Реално всеки , който се качи и покара по квартална уличка ще усети за какво става дума, но въпроса е, че трябва и решение :(

member01

Кара: xantia

Мнение от member01 » 01 Юни 2020, 23:09

Помпа на хидравликата, има ли грешки при диагностика?

Аватар

Автор на темата
ziky91
Четящ

Мнение от ziky91 » 02 Юни 2020, 12:12

При диагностика няма грешки. Един приятел има настройка за хидравликата (режими) на Форда и може да си го сетва . Дали и ситроена няма някоя опция през диагностиката да се прави :skratch:

chicho

Кара: citroen XM 2.5 TD Exclusive ORGA 7172; xantia 2,1td; C6 2,7hdi
Обратна връзка:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от chicho » 02 Юни 2020, 21:03

Въпрос :) колата с електромотор ли е на рейката? Или е с нормална хидравлична рейка с ел помпа? Ако е нормална рейка, най често проблема е от втулките на носачите, много неприятно удря в ръцете, ако е с електромотор, бягай по най бързия начин при някои който ги знае добре, щото ако мотора реши верно може да ти счупи ръцете. Виждал съм как блъска. Поздрави и успех :drink:

Аватар

Автор на темата
ziky91
Четящ

Мнение от ziky91 » 04 Юни 2020, 11:40

:citroenlo2:
Последно промяна от ziky91 на 04 Юни 2020, 13:29, променено общо 1 път.

Аватар

Автор на темата
ziky91
Четящ

Мнение от ziky91 » 04 Юни 2020, 11:58

С електромотор е , който е опакован в калъф и се намира пред предната лява гума вътре в коша долу ниско. Вчера сменявах воден радиатор и други дреболии и ми направи впечателние като беше на подемника, че гумите като се опитам да ги бутам на ръка да завиват почти нямаше усилие, което на дргуи коли не е така. Буквално са като живи . В същото време волана когато е изгасен мотора си е твърд както трябва да е, но самите гуми на ръка завиват супер лесно. Направо си ми мирише на рейка или мотор.. Носачите са здрави напъвах ги със щанга включително тампони, шарнири .. няма луфтове, няма течове .. Ужасен ужас :D

bigdodo

Кара: ше ЗАЗ 966/ЛАДА 2105/Xantia 1,8i,16v,SX,реколта 99,сега кара Citroen C4 Grand Picasso 2.0 HDI Exclusive,BVP 2009год.
Обратна връзка:

Мнение от bigdodo » 19 Юни 2020, 09:09

Добавено от автора след 59 секунди:
При мен имаше подобен проблем,оказа се ,че тампоните на двигателя са почти заминали,особено долния.Волана си тресеше,все едно имам небалансирана гума,но при по-високи скорости,извън града.В града не се усещаше.
Когато караш Citroen,сякаш летиш на Concorde!

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Хидравлика”