ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

теч от стари маркучи

Автор на темата
fobos
Новак
Регистриран: 15 ное 2018, 16:48
Кара: xantia 2 hdi 109hp

теч от стари маркучи

Мнение от fobos » 15 ное 2018, 17:32

Здравейте,

На ксантията на баща ми й протече хидравликата. Баща ми я закарал при Жоро Христов, който му казал, че някакъв маркуч се сцепил(5270KX) обаче вече не ги произвеждали. Направили му снадка и за сега е добре, но му казали, че всички маркучляци са пред разпадане, а нови не се намират. Моля за съвет кой майстор в София може да смени читаво всички маркучи по системата? Колата е дизел 99 година и има още коне за убиване, не ми се иска да я хвърлям заради няколко маркуча.

ggergi

Регистриран: 20 фев 2014, 23:35
Кара: c5

Мнение от ggergi » 15 ное 2018, 22:27

Маркучи и тръби в ксантията колкото си щеш, кажи за кой точно става въпрос?? Кой е Жоро Христов пие ли, пуши ли и по жени ходи ли!???
Днес бе вчерашното утре!

Автор на темата
fobos
Новак

Мнение от fobos » 16 ное 2018, 10:03

Писал съм кой маркуч се е сцепил - 5270KX. За това кой е Жоро Христов може да се осведомиш тукviewtopic.php?t=228. Писал съм и какво точно ме интересува - майстор в София, който може да ми смени всички маркучи по хидравликата.

Потребителски аватар

lendo
Tuning men
Регистриран: 03 окт 2004, 02:08
Кара: Citroen Xantia Activa 2.0 Turbo C.T. (XU10J2TE) 1997, 2 броя
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от lendo » 16 ное 2018, 15:44

Жоро Христов е един от най-старите(не че човека е стар) майстори на Ситроени поне в София. По принцип има знания, но не съм го чувал и виждал от много време. Не мога да кажа как работи в момента.
Citroen Xantia Activa 2.0 Turbo C.T.

ЧефоС

Регистриран: 15 окт 2005, 19:37
Кара: Ситроен С4

Мнение от ЧефоС » 16 ное 2018, 18:02

fobos написа:
16 ное 2018, 10:03
Писал съм кой маркуч се е сцепил - 5270KX. За това кой е Жоро Христов може да се осведомиш тукviewtopic.php?t=228. Писал съм и какво точно ме интересува - майстор в София, който може да ми смени всички маркучи по хидравликата.
С тоя тон едва ли някой ще отговори.

Потребителски аватар

hydrometalique

Регистриран: 01 апр 2009, 20:16
Кара: Xantia 2.0 16v SW ; ; CX 25 Turbo Prestige; DSuper ; BX Sport
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от hydrometalique » 16 ное 2018, 18:47

Мда, неприятен тон за човек, дето търси съвет или помощ.
Маркучът е този :
big-53355574e1.jpg
Всъщност не е маркуч , а серия от маркучи, паяк, октопод или друго производно на членестоного по естествена прилика. Всичко около това същество се превръща от гума на пластмаса и се чупи и разпада.
Майстор едва ли ще се намери. Читави майстори в София бол, само дето никой не се захваща с тази работа вече. Аз лично за чужда сметка не бих го направил, дори и за доста пари.
Така че авторът на темата да се запретне, да прочете (доста) по въпроса, да намери време един хубав и топъл уикенд и заедно с баща си да смени това, дето майсторът му е казал ( и с право ), че скоро ще се разпадне.
http://www.dsclub-bg.com/

Do you realise, this world is totally fugazi

Where are the prophets, where are the visionaries, where are the poets
To breach the dawn of the sentimental mercenary

Потребителски аватар

Добромир Добрев

Регистриран: 11 апр 2005, 11:12
Кара: Xantia 2.0 HDI 90hp, комби 2000г.
Контакти:

Мнение от Добромир Добрев » 16 ное 2018, 19:12

Здравей колега, прочети тази тема viewtopic.php?f=25&t=73049
Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

Автор на темата
fobos
Новак

Мнение от fobos » 18 ное 2018, 22:45

Колеги, благодаря за отговорите.

@Добромир Добрев реално след прочит на документа от твоята тема се отчаях и реших да търся майстор. :bigsmile: Изглежда доста сложно,а не бих казал, че имам големи умения в ремонт на коли. Дано старите маркучи издържат до пролетта, че в този студ нямам никакво желание да опитвам на вкус LHM. До тогава се надявам да съм готов с четенето по темата.

pipilica

Регистриран: 13 ное 2008, 22:53
Кара: ХМ 2.1 turbo diesel

Мнение от pipilica » 19 ное 2018, 02:19

И кое е сложното, да намериш канал, или подходящите маркучи, другото е лесно махаш старите и на тяхно място слагаш новите, е на някой места е гадно ноо така стоят нещата. Аз на стария ВХ за няколко дена на една естакадка смених няколко обратки без особен напън, без да спирам колата от движение.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Хидравлика”