ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

при смяна на зимни с летни гуми задницата ми остана в най горно положение

Автор на темата
nedkomb
Новак
Регистриран: 22 апр 2018, 21:29
Кара: Citroen c5 2.2 HDI

при смяна на зимни с летни гуми задницата ми остана в най горно положение

Мнение от nedkomb » 22 апр 2018, 21:41

Здравейте, днес реших да сменя зимните гуми с летни... както трябва вдигнах колата на най горно положение...смених гумите и след това се опитах да я върна в нормално положение но реагира само предницата... задницата стои плътно торе и не пада...помпата се чува че работи но странно и замириса на изгоряло...според вас какъв е проблема...колата е ц5 2.2 HDI...дайте съвет и благодаря

Vandan

Регистриран: 02 юли 2013, 12:19
Кара: C5 ІІ 2.0i 16V 2005г.

Мнение от Vandan » 23 апр 2018, 07:39

Мисля че при сваляне няма нужда помпата да работи. Най-простото е да си махнеш декоративния капак и да огледаш казанчето. Тук имаше постове за пукнати казанчетата при повдигане и пускане на колата с крик. Махни капачката и на самото казанче. След това го затвори и пробвай пак.

Потребителски аватар

hristoxm

Регистриран: 28 юли 2008, 04:50
Кара: ше:Visa 1.1+Visa 1.1, BX 1.4 Leader, XM exclusiveDK5ATE сега XM exclusive Y4 DK5ATE 95Kw

Мнение от hristoxm » 23 апр 2018, 20:25

По скоро виж лостовата система отзад. Когато си вдигнал на горно сервизно нещо може да се е откачило или блокирало. Преди няколко дни тук в Търново имаше подобен случай с Ц 5. Само да предупредя, не влизай под колата, потърси канал!
Фирмата PSA, а преди това и Citroen, никога не са произвеждала автомобили с обозначение TDI !!!!!
Чудя се от къде ги купувате тогава?
Е, вече не се чудя и аз си купих такъв,TDi!(така пишеше в обявата) ORGA 8170, произведен на 23 март 1999 г.

Автор на темата
nedkomb
Новак
Регистриран: 22 апр 2018, 21:29
Кара: Citroen c5 2.2 HDI

Мнение от nedkomb » 26 апр 2018, 22:54

Благодаря за съветите, колата е вече ок само с компютърна диагностика се оправи веднага

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Хидравлика”