ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Не си купувайте нов Ситроен, бягайте далеч от Автомотор!

Какви са ви впечатленията от автомобила, който карате !

Модератор: lendo

krassitch

Кара: Пежо Експерт 1,9 ТД

Re: Не си купувайте нов Ситроен, бягайте далеч от Автомотор!

Мнение от krassitch » 13 Окт 2020, 20:47

Французите са си малко бамбашка :) -защо Пежо-Ситроен ,заедно с Алфа Ромео са все в дъното на класациите за качество и аварийност,и така ли би трябвало да бъде?Сега Берлингото,че е бюджетна кола-има ли гаранция?Чупи се нещо,сервиза би трябвало да оправя.Ако ти губят времето и те мотаят да ходиш 10 пъти,дано ти писне и се откажеш,май не е много добра практика.А че тук са световните шампиони по лошо качество на услугите,във всички сфери,вероятно всички си знаем...

Stoian
Нов потребител
Кара: Citroen C4 Cactus Flair 110 PureTech

Мнение от Stoian » 14 Окт 2020, 13:09

krassitch написа:
13 Окт 2020, 20:47
защо Пежо-Ситроен ,заедно с Алфа Ромео са все в дъното на класациите за качество и аварийност,и така ли би трябвало да бъде?
Това по данни от преди 15 години ли е? Защото наскоро гледах актуална статистика за UK примерно, където контролът е много по-сериозен отколкото тук, и PSA изобщо не са на дъното. Това е доста обширна тема обаче за разглеждане - едно е да ти влезе колата в сервиза за неработещ бутон някъде си, друго е за дефектирала скоростна кутия, нали?

Лошото е само, че това, което нас ни касае тук, е доколко в България фирмените сервизи са адекватни в поддръжката. Не е окей да плащаш по цените за оторизиран сервиз, но да не получаваш обслужване като за оторизиран сервиз.

Аватар

vkk

Кара: C4 1.6i 109hp petrol

Мнение от vkk » 14 Окт 2020, 14:45

Когато някой дърпа автомобилостроенето с непрестанни иновации, вероятно и греши повече. Истинските Ситроени имат по километър тръби, помпи, клапи, сфери, кокалчета и какво ли не. :D
Ако бълваш от завода талиги с кардан като стара газка и до ден днешен, сигурно е здрава немска машина, знам ли.

Аватар

Светослав Стефанов

Кара: C5 2.0i 2005, а жена му C5 2.2 HDI 2005 Exclusive+ автоматик 4HP20

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Светослав Стефанов » 14 Окт 2020, 16:17

Колега, без лоши чувства, ама от кардана по-добро не е измислено. Нищо, че се е слагал и на газките.
Няма значение колко пълен е животът ви, винаги ще се намери
място и за две бири.

krassitch

Мнение от krassitch » 14 Окт 2020, 16:50

Това е от миналата година https://automedia.investor.bg/a/2-novin ... spored-tuv ,Берлингото на 93-то място :eiii: ,а колегата иска надежност.Обслужването в сервизите е друга,много обширна тема-за толкова много пари,да се гаврят с клиента,е... те това е най-великата антиреклама...

Аватар

vkk

Мнение от vkk » 14 Окт 2020, 18:39

Светослав Стефанов написа:
14 Окт 2020, 16:17
Колега, без лоши чувства, ама от кардана по-добро не е измислено. Нищо, че се е слагал и на газките.
Не, не, няма лоши чувства, аз не се заяждам с никой. Споделям мнение, базирано на някакви мои тъпи предположения.

Валентин297
Редовен
Кара: C5 2.2HDi 175 (2007)

Мнение от Валентин297 » 14 Окт 2020, 21:11

krassitch написа:
14 Окт 2020, 16:50
Това е от миналата година https://automedia.investor.bg/a/2-novin ... spored-tuv ,Берлингото на 93-то място :eiii: ,а колегата иска надежност.Обслужването в сервизите е друга,много обширна тема-за толкова много пари,да се гаврят с клиента,е... те това е най-великата антиреклама...
Но тук става въпрос за коли на по 10-11 години или поне така пишат :hihihi: А пък на колегата берлингото е новичко. Съчувствам му на човека. Отношението на АМК е напълно некоректно. С всяка година реномето на АМК пада доста,а като спряха и хидропневматиката имам чуството че и желанието им за работа умря напълно. Дано да е за добро като ни поемат София Франс Ауто. А на колегата ще кажа да се бори с зъби и нокти. Citroen винаги е била добра марка и надявам се ще бъде! :ilovecitroen: Потърси съдействие в Комисия защита на потребителите. Има малко добри институции в държавата,но мисля че тази си върши работата от време на време :) Пробвай да наемеш някой адвокат и да се реши проблема. Не оставяй нещата така. Навремето баща ми беше взел чисто ново С3 от АМК и имаше проблеми с скоростите. Върна им го още същия ден и му дадоха ново след време :) Не оставяй така нещата. В България трябва да се нахалства и да ходатайстваш за да бъде свършено нещо. Успех! :wink: :citroenrulz:
'Nothing rides You,like a Pneumatic Citroën'
:citroenrulz:

Аватар

vkk

Мнение от vkk » 14 Окт 2020, 21:44

Потърси съдействие в Комисия защита на потребителите.
Тя май е на фирма, не става, само съд.

Валентин297
Редовен
Кара: C5 2.2HDi 175 (2007)

Мнение от Валентин297 » 14 Окт 2020, 22:29

vkk написа:
14 Окт 2020, 21:44
Потърси съдействие в Комисия защита на потребителите.
Тя май е на фирма, не става, само съд.
И все пак. Ако тази фирма открие някакви доказателства за нередности можеш да ги представиш в съда и от там да ти е по-лесно да си вземеш своето :)
'Nothing rides You,like a Pneumatic Citroën'
:citroenrulz:

Автор на темата
rvvbg
Нов потребител
Кара: Berlingo Multispace 1.6 TDI

Мнение от rvvbg » 14 Окт 2020, 22:44

stovegan написа:
13 Окт 2020, 16:39
Днес бях в АМ Пловдив и споделих за това, което съм прочел, не се заяждам с автора, но да сподели той как се е държал с тях и с колегите им в София. А относно удължаването на гаранцията не е било възможно, тъй като тя вече е била изтекла. Лек ден на автора и дано оправи колата.
Ами вдигнаха се скандали, защото даже не могат да ми издадат документи за "ремонтите"... как да си търся аз правата, като и в международната система не е отбелязано нищо правено по колата. "Те си го имали в техния компютър" ... демек ремонти според мен няма. неиздаването на документи не е случайно. А иначе гаранцията си исках да продължа съвсем навреме, изписаха се няколко мейли, но договор и фактура не получих. Тъжното е, че се издъниха Автомотор още като я взимах... дилърът си тръгна от магазина 15-20 мин преди края на работния ден докато я гледах и ми каза да дойда утре :D

В днешно време е нормално нещо да е дефектно, но не и така да се отнасят мизерно с теб като клиент. Ама не се изненадвам защо е така... един приятел ми прати следния линк с отзиви от Автомотор като работодател

https://bgrabotodatel.com/company/6110

Благодаря на всички за подкрепата, то е ясно Берлингото е ръбата работна кола, ама поне трябва да върви като е нова първите няколко години... това ми е дерта!

Аватар

liuliu

Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 14 Окт 2020, 22:46

Берлинго/Партнер ако бяха на това място по надеждност и фирмите се съобразяваха с това, никой нямаше да ги купува. ТЮФ, АДАК и др. немски измишльотини са тотални бутафории.
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Аватар

member01

Кара: xantia

Мнение от member01 » 15 Окт 2020, 00:06

Много неприятна история която би могла да се случи на всеки един от нас и с всяка една марка. Берлингото е най малкия проблем. Колегата е случил на кофти поддръжка. Непонятно ми е отношението на т.н. гаранционен сервиз-по скоро скандално!!!
:eiii:

Stoian
Нов потребител
Кара: Citroen C4 Cactus Flair 110 PureTech

Мнение от Stoian » 15 Окт 2020, 13:39

liuliu написа:
14 Окт 2020, 22:46
Берлинго/Партнер ако бяха на това място по надеждност и фирмите се съобразяваха с това, никой нямаше да ги купува. ТЮФ, АДАК и др. немски измишльотини са тотални бутафории.
Съгласен съм с колегата, даже в самата споделена статия си казват:
"TUV, германската Асоциация за технически инспекции, всяка година класира автомобилите според отчетените при прегледите дефекти. Ранглистата е доста по-обективна от други, основани на анкети с клиенти, но все пак и тя си има недостатъци. Първо, не отчита достатъчно категорично степента на дефекта - дали е изгоряла крушка, или повредена трансмисия."

Не знам, сигурно TUV са уважавана институция, но тази статистика на мен като потребител не ми върши работа. Особено като НЕ е обвързана с това кой ремонт колко струва, за разлика от статистика на застраховател примерно. Порше 911 може да е дало един дефект за 100 000 км пробег, но ако тоя дефект ми е излезнал през носа... ми предпочитам да сменям няколко пъти крушки, пък нека в статистиката да са 10 дефекта.

VRPerformance
Редовен
Кара: ше VTS

Мнение от VRPerformance » 15 Окт 2020, 15:51

За съжеление покупката на нова кола според мен е грешна инвестиция и става още по-грешна в периода докато е гаранционна с нейното обслужване :D

Аватар

stovegan

Кара: Xantia Mk2 2.1 TurboD, C5 X7 2.0 180 BlueHDi, Jumper 2.2 PUMA HDi, Toyota Land Cruiser Prado J120 3.0 D4D

Мнение от stovegan » 15 Окт 2020, 16:08

Аз лично нямам лоши впечатления от сервиза на АМ Пловдив, от Дианабат нямам впечатление от сервиза, от там само съм купувал дреболии, а в Божурище бях за един сертификат и веднага ми го издадоха.

crazyfen

Кара: Citroen C5 X7 2.0 HDI 140 и 163 кончета

Мнение от crazyfen » 16 Окт 2020, 00:25

:kukuku: Извинете, но бг мама е на друг интернет адрес. Ревеш из интернет пространството, като някоя ученичка. След, като имаш всички необходими документи наемаш адвокат и по реда. Или може би ти си с две леви ръце каращ, като идиот из пътищата и после колата виновна, приемчика, майстора та цялата фирма накрая.
Упомена! Одере! Сдържам! Учуден! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс!

krassitch

Мнение от krassitch » 20 Окт 2020, 11:31

VRPerformance написа:
15 Окт 2020, 15:51
За съжеление покупката на нова кола според мен е грешна инвестиция и става още по-грешна в периода докато е гаранционна с нейното обслужване :D
Покупката на нова кола не е никаква инвестиция,а заробване и зависимост от капризите,прищевките и немарливостта на официалния сервиз-колкото реши,толкова ще те обръснат :wink: .Безплатната гаранция,без пари ли е?А какво включва?Много,много подводни камъни има-ама те "са си оплели кошницата" добре.Да ги съди-загува на нерви и пари,при спорен резултат.Точно за да не ги хранят хейтърите по форумите,много хора си мълчат за нередностите и безобразията,а е хубаво да се знае.Ако всеки си мълчи,ще става още по-зле работата

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Отзиви за Citroen”