ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Новия Citroen C5 AirCross

Какви са ви впечатленията от автомобила, който карате !

Модератор: lendo

Автор на темата
andreir
Четящ
Кара: citroen c5 aircross

Новия Citroen C5 AirCross

Мнение от andreir » 30 Авг 2020, 22:09

Здравейте,
Kупих си новият Citroen C5 AirCross. Дайте мнения кой-как усеща колата.

Аватар

amokachi
愚かな弁護士
Кара: Пабло Picasso B78 1.6 e-HDi

Член на Клуб Ситроен-България

Re: Новия Citroen C5 AirCross

Мнение от amokachi » 31 Авг 2020, 06:44

Честито и много безаварийни километри.
За момента не знам някой да се е похвалил с подобна придобивка, та едвали ще има много отзиви.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Only when the last tree has been felt,
the last fish caught,
the last river poisoned,
will you know, that men cannot eat money.

Няма ненаказано добро

Аватар

Ю.Вълчинов

Кара: Citroen C4 2.0 HDi '06 VTS Coupe и от време на време Xantia '96 1.8 16V

Мнение от Ю.Вълчинов » 31 Авг 2020, 09:02

Честито, няма до сега както каза колегата горе, някой да се е похвалил с такава покупка, освен хора който са били на тест драйва, но ще се радваме ако споделиш по подробно мнение за колата като я вземеш и покараш :) :drink:

Автор на темата
andreir
Четящ

Мнение от andreir » 31 Авг 2020, 19:33

Вече е малко над 3000 километра като всяка кола на тези километри няма никакви проблеми :) . Дава ми сервиз на 6000 километра (смяна на масло ) . Защо е тази ранна смяна , след като смяната е на 30000 километра ?

Аватар

Ю.Вълчинов

Кара: Citroen C4 2.0 HDi '06 VTS Coupe и от време на време Xantia '96 1.8 16V

Мнение от Ю.Вълчинов » 31 Авг 2020, 21:17

Не знам как е на новите коли, но някои марки автомобили (БМВ) това се изчислява според фактори тип средна скорост, паления на студен вдигател и други параметри, които пак износват маслото доста. Може би на този модел е така и 30 000 км да е максималния пробег между смените, виждайки да караш доста на извънградско? Вероятно е също така първата смяна да е малко по рано, не знам.

Автор на темата
andreir
Четящ

Мнение от andreir » 31 Авг 2020, 21:26

И на други марки автомобили правят първа смяна на малко километра и след това си влизат в някакъв график . От ситроен ми дадоха план за сервизно обслужване в него тази смяна на 6000 километра не е отразена , пише на всеки 30000 км или 1 година. попитах хи какъв е този чек на 6000 км казаха ми смяна масло ама не казаха защо .

Аватар

member01

Кара: xantia

Мнение от member01 » 31 Авг 2020, 23:25

Поне 3 години най-малко не трябва да се вясваш в какъвто и да е форум. В сервиз един път годишно за смяна на консумативи посочено е в договора. Автомобилът е гаранционен и в срока на гаранцията продавача или по-точно производителя поема поддръжката и всички евентуални проблеми. Дори не ти е работа да вдигаш капака на двигателя освен да долееш течност за чистачките. При някакво съобщение-директно в сервиза да му берат гайлето. Изобщо не е твой проблем!
Ситроен е начин на живот!

Stoian
Нов потребител
Кара: Citroen C4 Coupe 1.4v // Citroen C4 Cactus 110 PureTech

Мнение от Stoian » 01 Сеп 2020, 01:08

member01 написа:
31 Авг 2020, 23:25
Поне 3 години най-малко не трябва да се вясваш в какъвто и да е форум. В сервиз един път годишно за смяна на консумативи посочено е в договора. Автомобилът е гаранционен и в срока на гаранцията продавача или по-точно производителя поема поддръжката и всички евентуални проблеми. Дори не ти е работа да вдигаш капака на двигателя освен да долееш течност за чистачките. При някакво съобщение-директно в сервиза да му берат гайлето. Изобщо не е твой проблем!
Колега, в АМК за съжаление изобщо не отстраняват "всички евентуални проблеми", от личен опит го казвам. А тези, които все пак отстраняват, невинаги го правят качествено.

На автора честито за придобивката, возил съм се в C5 Aircross няколко пъти и много ми харесва, макар че бих предпочел варианта на Пежо, ако имах парите за C5 Aircross... Пожелавам да се грижиш добре за него и да не стъпва в АМК за нищо повече от гаранционното обслужване!

Автор на темата
andreir
Четящ

Мнение от andreir » 01 Сеп 2020, 09:28

member01 написа:
31 Авг 2020, 23:25
Нямам намерение да правя по автомобила каквото и да е , както не съм правил и на други нови автомобили който съм карал . Любопитно ми е защо е тази смяна на 6000кл. Скоро ми предстой пътуване до Германия след него ще изкажа мнение за автомобила .

msgs
Нов потребител
Кара: C5 Break 2.0 HDi 136 2006 Aisin

Мнение от msgs » 01 Сеп 2020, 11:50

Ю.Вълчинов написа:
31 Авг 2020, 21:17
Не знам как е на новите коли, но някои марки автомобили (БМВ) това се изчислява според фактори тип средна скорост, паления на студен вдигател и други параметри, които пак износват маслото доста. Може би на този модел е така и 30 000 км да е максималния пробег между смените, виждайки да караш доста на извънградско? Вероятно е също така първата смяна да е малко по рано, не знам.
От доста време схемата при всички марки е като при БМВ- някакъв (често огромен) пробег, 1г. или според индикация на таблото като последното не го казват в рекламите, а може и дилъра да не ти го каже. По наблюдения над няколко коли с над 30 000км. пробег на година поне в БГ индикатора "смени маслото бе, говедо такова" светва максимум на 20-22 000км., а се карат предимно извън града и без издевателства

Аватар

zvezdi

Кара: Citroen DS4 HDI160 BVM6

Мнение от zvezdi » 01 Сеп 2020, 15:08

Може колата да е била дълго на склад. Казва ли след коко месеца, освен километри? Може да е просто грешка при задавнето на параметрите.
Изображение

Автор на темата
andreir
Четящ

Мнение от andreir » 01 Сеп 2020, 20:38

zvezdi написа:
01 Сеп 2020, 15:08
Може колата да е била дълго на склад. Казва ли след коко месеца, освен километри? Може да е просто грешка при задавнето на параметрите.
Колата е закупена на 10.01.2020 първите 6 месеца почти не е карана може да се каже е стояла в гаража 3-4 месеца без да е палена даже , сега дава смяна след 2700 клм. което прави на 6000клм смяната или 10 месеца .

Аватар

member01

Кара: xantia

Мнение от member01 » 01 Сеп 2020, 21:23

amokachi написа:
01 Сеп 2020, 11:55
Поосрахме темата на колегата.
Компът на колата си смята освен време и изминати километри и натовареността на двигателя. При извънградско има високи обороти.
Иначе при ПСА, още от времето на Ксара Пикасо ги смята по тоя начин.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
На извънградско трудно минавам границата от 2000 об/мин, дори 6-та ми е неизползваема. Нещо си сбъркал , няма да продължа щото си имам мнение за някои индивиди :D . Недоумявам как може да се говорят меко казано празни приказки??? :hihihi: И за най неразбиращият е ясно ,че градския режим е най натоварващ- за справка таксиджиите.
Ситроен е начин на живот!

pipilica

Кара: ХМ 2.1 turbo diesel

Мнение от pipilica » 02 Сеп 2020, 02:12

Я кажи, че ми стана интересно коя Ксантия има 6-та предавка, поне в профила ти пише че караш Ксантия. Аз ся си търся дизелова комби, та ако има такава ще я включа в търсенето.

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Отзиви за Citroen”