ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Как бихте оценили кaчеството на автомобилите Citroen

Какви са ви впечатленията от автомобила, който карате !

Модератор: lendo

Как бихте оценили качеството на Citroen от 1 до 5?

1 Трагично
2
2%
2 Лошо
3
3%
3 Средно
19
18%
4 Добро
45
43%
5 Много добро
35
34%

Общо гласове: 104

Аватар

VK

Кара: Citroen ZX 1.9 d

Re: Как бихте оценили кaчеството на автомобилите Citroen

Мнение от VK » 13 Дек 2019, 22:00

Една интересна статия от в-к "24 часа", която се отнася по принцип за качеството на днешните коли:
https://www.24chasa.bg/avto/article/7971138

pvalchev

Кара: C4P

Мнение от pvalchev » 14 Дек 2019, 19:19

VK написа:Една интересна статия от в-к "24 часа", която се отнася по принцип за качеството на днешните коли:
https://www.24chasa.bg/avto/article/7971138
Общо-взето неграмотно написано, със сигурност преписвано от тук-оттам и като се стигне до частта, как счетоводството стои над инженерите - не мерси, това не мога да го чета. 24 часа не е място за авто новини.

rumenb
Четящ
Кара: dispatch 1.6 dci

Мнение от rumenb » 05 Яну 2020, 14:58

От близо 14 години карам само френски автомобили, включително Ситроен и Рено. Мога само да кажа отлични отзиви за тях. Моля да не бъркаме кола на 20 години ужким нов внос с 20к километра. Последната кола която имам от 3 години е Рено Лагуна 2.2 дци "париш инишал". Лимитирана версия, 150 коня, х-троник кутия. Това нещо е по добро от мерцедес 2010. Возия, скорост, старт, лукс. Дали харчи ми - не знам, не връща нищо което и сложа. Последната ми дръпка беше с Q7 2015, мисля не му се дадох. Преди имах дръпка с поше горкия маи ще иска да си продаде колата. Колата ми няма никви чип тунинзи. Това е третия френски автомобил които притежавам. За работни коли имам само ситроен.

Ksax
Нов потребител
Кара: Xantia ексклузив1.8 ;97г.

Мнение от Ksax » 04 Юни 2020, 22:32

Здравейте,
Ето мойте оценки:

1. Citroen Xantia 1.8 бензин/газ инжекцион
1. Поведение - 5
2. Качество - 5
3. Надеждност - 5
4. Разходи - 5
5. Практичност - 5
Общо 25 делено на 5=5

2.Citroen C4 1.6
1. Поведение - 5
2. Качество - 4
3. Надеждност - 4
4. Разходи - 3
5. Практичност - 4
Общо 20 делено на 5=4

member01

Кара: xantia

Мнение от member01 » 06 Юни 2020, 02:01

rumenb написа:
05 Яну 2020, 14:58
От близо 14 години карам само френски автомобили, включително Ситроен и Рено. Мога само да кажа отлични отзиви за тях. Моля да не бъркаме кола на 20 години ужким нов внос с 20к километра. Последната кола която имам от 3 години е Рено Лагуна 2.2 дци "париш инишал". Лимитирана версия, 150 коня, х-троник кутия. Това нещо е по добро от мерцедес 2010. Возия, скорост, старт, лукс. Дали харчи ми - не знам, не връща нищо което и сложа. Последната ми дръпка беше с Q7 2015, мисля не му се дадох. Преди имах дръпка с поше горкия маи ще иска да си продаде колата. Колата ми няма никви чип тунинзи. Това е третия френски автомобил които притежавам. За работни коли имам само ситроен.
Когато атовете се ритат, магаретата го отнасят. Колега недей се бута при атовете. Ставаш смешен. 15 години съм карал БМВ отпреди 27г. Бензиново 190 кс и после турбодизел 115кс. Сегашното ми Ситро е 170 кс и и като знам през какво съм минал , изпарява ми се всякаква мисъл за каквато и да е гонка с БМВ. Просто си нямаш идея за какво става въпрос. Между другото Ситроен карам от 2008 г за кеф.

Аватар

longgo

Кара: внимателно, и С5 II 2.0 16v RFJ
Обратна връзка:

Мнение от longgo » 07 Юни 2020, 21:13

Ксантия 1.8 8v - хетчбек , над 260 000км (може би.. оригинални)
1. Поведение - 3.0 - Относително лека за управление и паркиране, но мудна. Двигателя от 100кс е да те вози. Нищо повече.
2. Качество - 3-3.5 - приятно табло като материал на досег, малоумно като дизай в пасажерската част, мястото за плеъра е тясно.Жабката малка. Седалките са меки, с приятен материал. Като цяло салона е комфортен но шумен
3. Надеждност - 3-4. Скъпи тампони(за този модел), кофти дизайн на обратките, кофти дизайн на тръбичките връщащи масло до казанчето, проблем с кабели(във вратите: огледала, стъкла, централно..) Силовата част като компютър - добре. Инжекцион, дроселчета за празен ход.. можело и да се постараят
4. Разходи - 3 > основни части са евтини. Обаче, тампони на предното окачване горе, хидро цилиндри ако се разтекат, регулаторите за височина са скъпи като за такава кола, има места където е направено с удобни за първичен монтаж скоби и болтове но след 5-8г при нижда от ремонт е кошмар. Особено сваляне на радиаторчето в купето е...
5. Практичност - 4-4,5 добро и бързо загравящо парно. (нямаше климатик). Вътре е комфортно и ако не се цели спортно каране а удоволствие от пътуването.. е високо. Един от плюсовете е адаптивното окачване. Всъщност.. май основния.. Ако не се наруши външната боя на купето не ръждясва прекалено бързо..

Ксантия 1.8 16v - комби , от 220 000-300 000км (реални)
1. Поведение - 3.0 - не толкова лек волан при паркиране, но пък за сметка на това олекващ със скоростта. 115кс от този мотор и голямо предавателно число на диференциала в кутията не правят въобще "бързак" тая кола. Мотора гори доста като за мощността си
Динамика и стабилност не са точни за тая кола
2. Качество - 3-3.5 - приятно табло като материал на досег, приятен интериор особено на задните места. Подобрена жабка. Шумен салон.
3. Надеждност - 3-4.0 решен проблема с тампоните(за този модел), кофти дизайн на обратките, кофти дизайн на тръбичките връщащи масло до казанчето, проблем с кабели(във вратите: огледала, стъкла, централно..) Силовата част като компютър - SL96 саджем. Или работи, или се започват едни главоболия.. . Проблеми с моторчето на празен ход.., ръжда в зоната заден калник праг. Дрънкащш таван и скърцащи пластмаси. В общи линии има сиопределени проблеми които са досадни за ремонт и развалят кефа. Особено скърцащите пластмаси
4. Разходи - 3 > основни части като лагери, накладки, шарнири са евтини. Има места където е направено с удобни за първичен монтаж скоби и болтове но след 5-8г при нижда от ремонт е кошмар. Особено сваляне на радиаторчето в купето е...

Ситроен С5 2.0 16v - mk2 хетчбек -147 000-160 000 (реални километри)

1. Поведение - 3,5-4 - малко по-стабилна от ксантията, разделени спирачки. Все още, за 140кс/200Нм кофти динамика.
2. Качество - 3-4. Има неща в нея направени добре, или леко опростени. Но отново проблеми със скъсани кабели, опечени уплътнения, теч на масло от семерини, не особено добре нанесена боя, хлопащи и скърцащи пластмаси..
3. Надеждност - 4-5 : тук визирам ABS / ASR, и въздушни възглавници, относително добри фарове, добър обзор.. Иначе досадни малки и средни проблеми изскачащи един след друг дали бол
4. Разходи - 3 - тоя мотор си гори, смяна на вентилатор в купето, клапи за потока на климатика, лагери.. са си цифра. Ако не си човек който да може да си я прави сам а разчита на сервизи.. е кофти работа. Развалили са таблото и прилича на рециклирано, навсякъде има усет за нисък клас кола.. (моята няма кожен салон, или свръх екстри)
5. Практичност - 5 това е нещото което е разликата спрямо останалите. Купето за габарита си е относително просторно, окачването е много по-простичко спрямо въздушното на VAG групата. Все пак е можело да направят вместо втора помпа за хидравлична рейка изцяло електрическа и да има мек режим за паркиране и бавно каране и да се втърдява в последствие.

Моята обща оценка за хидравличните е 3,5 (за втора употреба карани), за тия по-простичките като ZX/Xsara мога да дам 4.

И кога тия е трябвало да се научат че в тия модели(които аз цитирам) хората са искали да поставят нормално бутилчици с вода или чашка с нещо.. :cool:
http://longgo.eu
- xantia mk1 - 1.8-8V
- stilo 1.4 mpi
- xantia mk2 - 1.8 16v
- citroen C5 mk2 - 2.0 16V

member01

Кара: xantia

Мнение от member01 » 07 Юни 2020, 23:49

Няма да влизам в подробности. Ситроените са два. Хидравлични. Поведение без коментар.
Ксантия комби кожен салон. Поддава се на ръжда. Вътре в ОК.
С5 засега не ръждясва. Битурбото тегли доволно все пак е 170 кс. Със
сравнително скъпи консумативи и части.
И като се замисля ми липсва наистина на Е28 особения звук на мотора който харизах преди повече от 2 десетилетия.
Общо казано Ситроените са си добре. За момента.

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Отзиви за Citroen”