ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Мнения за 1.6 HDI

Какви са ви впечатленията от автомобила, който карате !

Модератор: lendo

pvalchev

Регистриран: 03 дек 2004, 16:47
Кара: C4P

Re: Мнения за 1.6 HDI

Мнение от pvalchev » 23 юни 2019, 12:29

mstef написа:
23 юни 2019, 08:25
pvalchev написа:
22 юни 2019, 23:17
...Така или иначе, това не води до никъде...
Вярно е, не води до никъде- за да върви нормално един диалог/спор участниците трябва да са едно ниво, а ти видимо изоставаш много с умственото развитие- чувствай се свободен да се обидиш, но пък само глупак се обижда от истината...

Както казах не съм инженерен гений и въпреки това сигурно имам повече знания от поне половината ДВГ инженери в БГ, но понеже за теб аз съм "бай Пешо с голямата уста" мога да те пратя при няколко така да се каже "светила в областта" които да ти обяснят основните неща обаче имам съмнения дали умственият ти капацитет ще стигне за да схванеш смисъла на there's no replacement for displacement дори и след като ти го обяснят 3-ма професори и 1 проектант на ДВГ за ВАГ-групата работил по първите TSI мотори...

Простичко казано, дано схванеш- преди години колите и двигателите се правеха основно от инженерите и имаха сериозен ресурс, сега всичко се одобрява от счетоводителите и се гони мин. цена и ресурса е "да издържи гаранцията", а не рядко и толкова не живеят нещата... Никой вече няма интерес колата ти да издържа 15+ години и 700 000км. само със смяна на консумативи- сега караш макс. 250 000км. и се почват сериозните ремонти, добре дошъл в реалният свят
Тук не трябва да отговарям, но искам само кажа следното:
1. Не разбирам, кое предизвика лошото отношение, не съм засягал никого с нищо лично. Сипането на обиди, без конкретна причина, и без да се познава отсрещната страна - това ли е културата на инженерите и в частност на образование хора?
2. Водене на техническа дискусия изисква определено ниво на техническия език. Изцеждане или вентилаторчета поне за мен за непонятни, допускам и техническият език да се е променил, ако това е случаят, признавам - не го разбирам.
3. Изразът, който се споменава, ми е познат от 12 години, знам в каква обстановка и за какво е бил изречен и на кого се преписва. Това няма нищо общо с действителността. Все едно да цитираме библейски изрази за всичко различно.

Последното за живота на автомобила, той се прави на основа на заданието на живот. Никой не иска да инвестира в автомобил с живот от 700 000 км, и да го ползва само до 250 000 км. Средната възраст на автомобилите в развитите страни е около 8 години, рядко надминават 300 000 км. Затова и продуктът е насочен към купувачите и настроението им. Какъв е смисълът да се произведе скъп продукт, който няма да има клиенти.

Потребителски аватар

mstef
Редовен
Регистриран: 31 мар 2019, 18:06
Кара: С5-I Break, 2.2 HDI/ZF4HP20

Мнение от mstef » 23 юни 2019, 22:10

pvalchev написа:
23 юни 2019, 12:29
...
Ще ми докараш наказание- и без друго тука разни шефчета недоволстват когато се пише истината за индивиди като теб и още няколко други. Сигурно и ако ти кажа само, че си "як като бик и почти толкова умен" пак ще се засегнеш и ще се оплачеш на някой...

1- Отношението го предизвикваш като пишеш глупости- пиши умни неща и няма да ти се подиграват всички
2- Аз когато съм водил техн. дискусия с правилните термини в интернет ти вероятно още не си се бръснел- и тогава, и днес, и след 50 години "техн. дискусия с ползване на техн. термини и показване на схеми и чертежи" е нещо напълно безполезно за масовия читател който не разбира от материята. В случая- 95% от хората тук и всеки друг авто форум/клуб не са наясно с принципа и логиката на работа на един ДВГ или скоростна кутия.
2.1- Колко човека тук мислиш могат да ми кажат какво трябва да има на едно бутало освен разните видове сегменти? Купуваш бутало от магазина, то има изрязани канали за сегментите, има дупка за болта- какво още трябва да има на буталото?
3- Изразът не ми пука на кого е, но на теб видимо ти е трудно мисленето и пак ти убягва смисъла му- идеята е, че с пръдня боя не става. А от поне 10г. положението в автопром-а е точно това- с пръдня се опитват боя да правят. Всяка техника си има една разумна граница- преминеш ли я ресурсът отива на майната си и клиентите псуват. Е, при автомобилите границата е премината от няколко години и ще става все по-зле...

Последно- за да си купи швабата нова кола след 7-8г. и 250 000км. той трябва да я продаде на мен и теб, нали? Опитай да продадеш някой 7-8 годишен модел на VAG с TSI мотор и DSG- хем е относително икономичен бензин, хем е автомат и въпреки това трябва да търсиш олигофрени да ти го купят... То не е само двигател и скорости- има тонове малоумни и безбожно скъпи решения по окачване, охлаждане, електроника и т.н. неща които са мой и твой проблем като купувачи на "нова 7-8 годишна кола" и всичко това сваля цената на вторичният пазар от което губи кой? Позна- първият собственик който иска да си смени колата с по-нов модел. А познай сега как се отразява ниският ресурс и скъпите ремонти на пазара като цяло...

Потребителски аватар

mIRIx

Регистриран: 25 юли 2007, 22:53
Кара: Citroen Секси 1.5 D - 2001 без тунинг елементи, Citroen C5ко 2.0 HDi 138 2004 на края exclusive без топлене на дупарата.

Мнение от mIRIx » 23 юни 2019, 23:25

Аз не знам защо така се "ядат" колегите. Нещата вече са на изуй гащи. Колите се правят от икономисти. Затова е такова положението. За съжаление това е и по зле ще става., С моторчето ми за чистачки направили двигател.
Няма ги онези дъртюхи с неуморим мотор, но там има умора на материала.
Новите технологии не могат да се отрекат, но според мен нещата отиват на зле. 1.6 не е клайно малък мотор, но за мен компромиса цена на обслужване, разходи... си е 2.0. нито кубик на долу.
Не се сърдете, че пиша грешно! на тъмно и с телефон, особено лоша комбинация. Ако някой се дразни много да ми пише на ЛС да си поправя грешките!
Няма нищо по хубаво от домашната бира и 5 ++ цилиндров двигател
||| \~/ - Скара Бира
Изображение пот на 100 м. с таз ръчна количка

pvalchev

Регистриран: 03 дек 2004, 16:47
Кара: C4P

Мнение от pvalchev » 23 юни 2019, 23:58

mstef написа:
23 юни 2019, 22:10
pvalchev написа:
23 юни 2019, 12:29
...
Ще ми докараш наказание- и без друго тука разни шефчета недоволстват когато се пише истината за индивиди като теб и още няколко други. Сигурно и ако ти кажа само, че си "як като бик и почти толкова умен" пак ще се засегнеш и ще се оплачеш на някой...

1- Отношението го предизвикваш като пишеш глупости- пиши умни неща и няма да ти се подиграват всички
2- Аз когато съм водил техн. дискусия с правилните термини в интернет ти вероятно още не си се бръснел- и тогава, и днес, и след 50 години "техн. дискусия с ползване на техн. термини и показване на схеми и чертежи" е нещо напълно безполезно за масовия читател който не разбира от материята. В случая- 95% от хората тук и всеки друг авто форум/клуб не са наясно с принципа и логиката на работа на един ДВГ или скоростна кутия.
2.1- Колко човека тук мислиш могат да ми кажат какво трябва да има на едно бутало освен разните видове сегменти? Купуваш бутало от магазина, то има изрязани канали за сегментите, има дупка за болта- какво още трябва да има на буталото?
3- Изразът не ми пука на кого е, но на теб видимо ти е трудно мисленето и пак ти убягва смисъла му- идеята е, че с пръдня боя не става. А от поне 10г. положението в автопром-а е точно това- с пръдня се опитват боя да правят. Всяка техника си има една разумна граница- преминеш ли я ресурсът отива на майната си и клиентите псуват. Е, при автомобилите границата е премината от няколко години и ще става все по-зле...

Последно- за да си купи швабата нова кола след 7-8г. и 250 000км. той трябва да я продаде на мен и теб, нали? Опитай да продадеш някой 7-8 годишен модел на VAG с TSI мотор и DSG- хем е относително икономичен бензин, хем е автомат и въпреки това трябва да търсиш олигофрени да ти го купят... То не е само двигател и скорости- има тонове малоумни и безбожно скъпи решения по окачване, охлаждане, електроника и т.н. неща които са мой и твой проблем като купувачи на "нова 7-8 годишна кола" и всичко това сваля цената на вторичният пазар от което губи кой? Позна- първият собственик който иска да си смени колата с по-нов модел. А познай сега как се отразява ниският ресурс и скъпите ремонти на пазара като цяло...
Да се пише истината е едно, но открито да се напада и обижда съвсем друго.
1. Смятам, че не пиша глупости, смятам се за технически грамотен, освен това досега в този форум съм водил дискусии без подигравки. Всеки си има собствено мнение, и само заради това, че мнението на отсрещната страна е различно, това не го прави автоматично глупав или по-умен.
2. Смятам, че масовият ползвател се познава лесно по начин на изразяване в техниката и липса на познания във физиката. Това не го прави автоматично глупав, останалите са затова да му помогнат в някакъв проблем. Един масов потребител в този форум, е може би експерт в друга област, хората са различни и това е хубавото.
3. Не се занимавам с ремонт и не разбирам от ремонта. Знам обаче как функционира един двигател, как се управлява двигател + катализатори и филтри, как работи ОБД в по-голямата си част. Как се ремонтира не знам.

VAG с 1.4 TSI двигател в момента са търсени като втора употреба, това което се избягва са определени модели от 1.8 и 2.0. Но ако са ремонтирани гаранционно и са с доказателсвто, и те не се намират. Не е тайна също, че производителите понякога се грижат и за фирмените си сервизи, но тава са по-скоро изключения.
Предлагам да се държим по темата, и ако може с добър тон.

Потребителски аватар

lendo
Tuning men
Регистриран: 03 окт 2004, 02:08
Кара: Citroen Xantia Activa 2.0 Turbo C.T. (XU10J2TE) 1997, 2 броя
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от lendo » 25 юни 2019, 15:37

Ехе, нямаше ме един ден, че не бях на компютър и сте се отплеснали. Моля да се придържате към добрият тон и интересната дискусия, не да обиждате при това без основание. Колега mstef (по форум), не разбирам от къде сте провокиран да отправяте директни обиди, но това няма да се позволи за в бъдеще в този Клуб и Форум! Моля да си го отбележите!
Citroen Xantia Activa 2.0 Turbo C.T.

Потребителски аватар

amokachi
愚かな弁護士
Регистриран: 08 яну 2007, 09:58
Кара: Пабло Picasso B78 1.6 e-HDi

Мнение от amokachi » 25 юни 2019, 18:44

Рости, въпросното лице е изпратено в едномесечна ваканция.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
http://6lyokavitza.org/
Only when the last tree has been felt,
the last fish caught,
the last river poisoned,
will you know, that men cannot eat money.

Няма ненаказано добро

Потребителски аватар

lendo
Tuning men
Регистриран: 03 окт 2004, 02:08
Кара: Citroen Xantia Activa 2.0 Turbo C.T. (XU10J2TE) 1997, 2 броя
Контакти:

Мнение от lendo » 26 юни 2019, 10:12

Видях, но реших за редно да отбележа, въпреки забавянето ми :drink:
Citroen Xantia Activa 2.0 Turbo C.T.

Atanasov881
Новак
Регистриран: 06 юни 2017, 18:12
Кара: C5 x7

Мнение от Atanasov881 » 25 юли 2019, 11:32

Моторът ми е от новото поколение. Нямам никакви проблеми с него. Все още я карам. Вече станаха 55 000 км. в мен,а колата е на 218 000 км. Никакъв проблем с турбото, даже не се чува кога включва и изключва. Няма шумене, пищене и т.н., както на много немски мотори. Според мен, ако господинът по-горе има проблеми, то това е защото най-верояно му се е паднала някоя уморена от каране кола и просто при него са започнали проблемите. Има служебни автомобили със същите мотори на 300 + к. км. Няма хлопане и тропане. Има само и единствено ненавременна, или евтина, или лоша поддръжка, която във времето може да съсипе всеки един автомобил. :xixi3:

Потребителски аватар

gecoto
Четящ
Регистриран: 28 авг 2017, 09:38
Кара: Land Rover Freelander TD4 / C4 1,6 hdi 66kw / ex Citroen Berlingo 1,6hdi XTR

Мнение от gecoto » 17 авг 2019, 12:17

Понеже темата е за 1,6hdi....
Предполагам,че е гледано от всички - клипове и ревюта за този мотор - безброй
И все пак - в десекция 1,6hdi:

https://www.youtube.com/watch?v=9plVgsfLmHc

Има какво да се желае,и не може да се сравнява с т.н. "вечни" мотори !
Мисля,че при правилна подръжка и грижа,този двигател, би радвал собственика си със завидна икономия на гориво и прилична динамика(за семеен автомобил).

Ето и за "най-надежния" - 2.0hdi:

https://www.youtube.com/watch?v=RQQtk-VT8mc

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Отзиви за Citroen”