ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Citroen C4 Grand Picasso

Какви са ви впечатленията от автомобила, който карате !

Модератор: lendo

gattaka
Нов потребител
Регистриран: 18 юни 2009, 20:08
Кара: renault 19 1.7

Re: Citroen C4 Grand Picasso

Мнение от gattaka » 09 юли 2018, 18:22

Благодаря за отговора колега!
Гледам, че има и вариант с нормална автоматична кутия, но много рядко се намира, в момента даже има само един. Някой има ли отзиви за нормалния автомат и дали е по-добър от робота?

bozanov
Четящ
Регистриран: 23 авг 2018, 22:16
Кара: С4 ГРАНТ ПИКАСО-1600хди/109к.,ръчка

Мнение от bozanov » 08 сеп 2018, 12:01

gattaka написа:
02 юли 2018, 09:32
Здравейте колеги,
Виждам, че темата е стара, но искам да питам все пак.
Понеже мисля да сменям старото комби Пежо 406 2.0HDI с нещо по-ново и се чудя между комби - Ц5 втора генерация, Пежо 508 и ван, който евентуално да е ц4 гранд пикасо. Та единствените ми притеснения за ц4 е полуавтоматичната кутия или т.нар. робот!
Интересува ме създава ли много проблеми в действителност, как сменя предавките и т.н. или да търся с ръчна кутия. Но аз като цяло съм се насочил към автомат. Чувал съм, че има C4GP и с нормален автомат, но май са доста редки!
Здравейте и от мен.

От 20 дена съм горд собственик на С4 ГП-1600хди;109 к.ръчка

И аз слизам от пежо 406хди-2000;90к.ръчка.

Колега вземай С4 няма да съжаляваш.

весела събота и неделя.

lz2rmi
Новак
Регистриран: 13 сеп 2018, 21:30
Кара: Citroen grand c4 picasso 1.6 HDI

Мнение от lz2rmi » 16 сеп 2018, 15:27

Здравейете съфорумци, дойде време да се включа и в този форум :)
От една седмица имаме Citroen Grand C4 Picasso 1.6 HDI 2006 г. От Горна Оряховица съм. Не мога да разбера коя версия се води по екстри, но не е от високите, дисплея е MUltiscreen A, радиото е RD3 доколкото разбрах четейки за видовете и както се очаква CD-то не работи. Скоро ще имам време, ше провам да го почистя и ако пак не тръгне ще се сменя. Като возия го намирам за добре, стабилно на завои спрямо старата ми кола Renault Espace III. Не мога да го сравнявам с много други коли, защото най-вероятно няма да са от един и същи клас. Има леко люлеене при големи неравности, но не е фрапиращо според мен. Фаровете са добре засега, търпят лека корекция силата на късите. Обмислям да слагам пак LED DRL, на старата имах. Усещам едно леко потропване при леки неравности и преминаване с по - голяма скорост, най-вероятно биалетки са за смяна, но ... засега ще почакат :). Като цяло ми прави добро впечатление, висока вътре, много дорба видимост, добро управление, много силни спирачки - още не мога да им свикна и често изправям децата и жената :), двигателят се д ържи много добре, пъргав е, т.е. мога да предположа че няма запушвания по FAP филътра и другите му там неща касаещи ЕКО режима ... Бутонът на автоматичната ми спирачка е счупен и ще съм благодарен ако някой даде идея как да се смени по евтино ... ще потърся в моргите наоколо. Огледалата не се прибират, но не се прибират и ръчно ,, поне не и с леко напъване, което ме замисля, че може да е изключена тази екстра софтуерно. Засега не съм я водил на диагностика, може би ще си взема Лексия но малко по нататък ...
Имам и няколко въпроса.
1) Някой сменял ли е по старо радио RD3 с по-ново RD4 или RD45 . Може ли да се свържи с колата, трябва ли да асе пипа нещо софтуерно ако е възможно или да се ориентирам директно към ново радио и да си загубя управление от волата, парктроника и т.н.
2)За огледата писах, ако има някой във региона на Велико Търново който може да провери това нека да пише на лични.
3) Колата върви добре, но четох, че трябва на определено време да се долива това специално гориво с Церий. Може ли да се провери как и откъде колко имам и кога евентуално ще се наложи такава процедура.
Засега е това, което се сещам, ще следя темите и ще отговарям което е в моята компетентност. По специалност съм електротехник и компютърен инженер, така че всичко що е ток ме влече :)

naskontti
Новак
Регистриран: 04 апр 2018, 13:47
Кара: C4 Grand Picasso 2.0 HDI 150 к.с.

Мнение от naskontti » 21 окт 2018, 16:45

Здравей колега! Мога да ти кажа някой неща по Ситроена за които питаш ако не съм закъснял вече. Първо дисковете за CD - то трябва да са във формат ISO 9660 +Joliet има го във Nero - то.Иначе не тръгва да свири. Относно течноста за почистване на DPF фитъра процентно се показва като ми я закачиха на компютъра в сервиза и да знаеш че не се долива а се сменя целия мях който се намира в резервоара Цената му е 300 лева но за труд не знам колко вземат. Аз не съм го сменял защото ми беше добре.Огледалата могат да ти ги изключат, но си остават постоянно отворени.Не разбрах автоматичната ръчна спирачка дали ти работи или само бутона ти е счупен но ако модула ти е повреден цената ще ти завърти главата - 1800 -1900 лева. Ако искаш да питаш за нещо свиркай ама и аз съм от скоро собственик На близо съм от Дряново и може да обеним мнения на живо. Желая ти късмет!

boqnkov
Новак
Регистриран: 17 дек 2018, 09:56
Кара: -

Мнение от boqnkov » 17 дек 2018, 10:11

А какво ви е мнението за c4 grand picasso 2014 2015г дизел?

Sent from my SM-G900FD using Tapatalk

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Отзиви за Citroen”