ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Закупуване на нов BSM/поправка на повреден BSM на C4 1.4 16v?

Производство: (2004-)

Автор на темата
lubb
Редовен
Кара: C4 SX 1360 cm3 - 88 крастави кобили :)

Закупуване на нов BSM/поправка на повреден BSM на C4 1.4 16v?

Мнение от lubb » 16 Сеп 2020, 12:12

Здравейте!
Колата е C4 1.4 2006 год.След 14 години вярна служба Ситроена почна да гасне , да не иска да пали , да има неравномерен празен ход- всички характерни за повреда в BSМ неща. След направена диагностика се оказа, че проблемът е точно тям и BSM-а е за смяна- контрола на запалването дава грешки.
Проблемът е обаче, че в АМК BSM-а го нямат, като отговорът беше, че тъй като тази част вече не се произвежда , дори и да пуснат поръчка за доставка от чужбина, то не е ясно дали ще пристигне нещо.
За мен остават два варианта- да търся подобна част от Пежо - този двегател 1.4 с код KFU го слагат мисля на 207, но не знам дали е съвместима, а вторият вариант е да търся някой майстор (по възможност в Пловдив, тъй като съм от Пловдив) да се наеме да разреже BSM-а и да се опита да го ремонтира.
Моля ви за някакви идеи и напътствия!

Аватар

member01

Кара: xantia

Re: Закупуване на нов BSM/поправка на повреден BSM на C4 1.4 16v?

Мнение от member01 » 16 Сеп 2020, 19:06

В море гази жаден стои :D . Филибето е Мека за електрониката! :D :D
https://www.avtopopravki.com/comfort-modul.html
:eiii:

Аватар

Anojarov
АМ - Габрово
Кара: Brlingo K9 Feel Blue Hdi 100,C3 Aircross BlueHDi 100 BVM Shine

Мнение от Anojarov » 18 Сеп 2020, 08:00

member01 написа:
16 Сеп 2020, 19:06
В море гази жаден стои :D . Филибето е Мека за електрониката! :D :D
https://www.avtopopravki.com/comfort-modul.html
Между BSI и BSM има разлика
“Помни вчера, мисли за утре, но живей днес.”

Аватар

member01

Мнение от member01 » 18 Сеп 2020, 23:12

Прав сте, но този който се справя с BSI би трябвало да се справи и с BSM предполагам :), разбира се ако няма някакъв код в бушонната кутия.

Аватар

longgo

Кара: КIA CEED CRD
Обратна връзка:

Мнение от longgo » 24 Сеп 2020, 23:10

Нямам въобще представа за модула,в С4 но той не би ли трябвало да е един и същ за цяла серия от модели? И дали няма да стане да се намери някой от италианска или друга по-южна кола която няма толкова окис и проблеми и да се презапои чипа в който са съхранени настройките. Ако такъв няма, то вероятно по-вин номер с оригиналната лексия и RPO номер ще може да се въведат същите параметри като на оригинала :skratch:
Оправях на пежо партнер(мисля че бе) такъв модул защото релето което управлява котвата на стартера бе нагоряло зверски. Разпояване от мястото му на платката и поставяне на 40А-ово на букса. Вярно, виси на кабели отвън но пък може да си го смениш когато искаш :hmm:
http://longgo.eu
- xantia mk1 - 1.8-8V
- stilo 1.4 mpi
- xantia mk2 - 1.8 16v
- citroen C5 mk2 - 2.0 16V
- kia ceed 1.6 CRD

Аватар

member01

Мнение от member01 » 25 Сеп 2020, 22:43

longgo написа:
24 Сеп 2020, 23:10
Нямам въобще представа за модула,в С4 но той не би ли трябвало да е един и същ за цяла серия от модели? И дали няма да стане да се намери някой от италианска или друга по-южна кола която няма толкова окис и проблеми и да се презапои чипа в който са съхранени настройките. Ако такъв няма, то вероятно по-вин номер с оригиналната лексия и RPO номер ще може да се въведат същите параметри като на оригинала :skratch:
Оправях на пежо партнер(мисля че бе) такъв модул защото релето което управлява котвата на стартера бе нагоряло зверски. Разпояване от мястото му на платката и поставяне на 40А-ово на букса. Вярно, виси на кабели отвън но пък може да си го смениш когато искаш :hmm:
В ситроен френч форума твърдят че това е кутия за бушоните и се подменя без никакви допълнителни интервенции рабира се за един и същ двигател и съответен модел автомобил. Нищо не пречи да се огледа за кородирали и калпави връзки. Не ми се рови, но в руските форуми проблема сигурно е разнищен :) .

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “С4”