ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

1,6 hdi - Уплътнение Маслена Помпа

Производство: (2004-)
Потребителски аватар

Автор на темата
gecoto
Нов потребител
Регистриран: 28 авг 2017, 09:38
Кара: Land Rover Freelander TD4 / C4 1,6 hdi 66kw / ex Citroen Berlingo 1,6hdi XTR / ex Nissan X-Trail Columbia 2,2dci

1,6 hdi - Уплътнение Маслена Помпа

Мнение от gecoto » 18 авг 2019, 08:47

Здравейте,

Реших да споделя тук,защото автомобила е C4,но вярвам,че споделеното ще бъде от полза за конкретния мотор въобще.
С "търсачката",не намерих подобна тема,затова и реших да пиша.
След покупката(колата е 2009г.,нововнос),автомобила влезе в "бокса" за цялостно обслужване - масло,филтри,ремъци,водна помпа и тнт. - стандартни неща за първоначално обслужване на нововнос 10 годишен автомобил с незнайна история и съмнителен пробег.
Оставих колата - обслужването щеше да отнеме цял ден.
След няколко часа,ми звн. - имал съм "теч"(по-скоро леко омасляване),от маслената помпа - дали да сменят уплътнението?
Естествено казвам - сумата над,за тази допълнителна процедура,не ме притесни,а и се замислих - при покупката и огледите на колата още в автосалона,бях забелязал едно леко петно в/у кората под мотора.Тогава повече ми заприлича да е от антифриз,но както се оказа,е било масълце.
Не съм запознат в детаили - нали маслената помпа е вътре в мотора - как ще "мазни" отвън,та да бъде нещо притеснително?
И попаднах на следната статия - абс,обстойно обяснено какво,как и защо.

https://www.drive2.ru/l/492323374840676380/

Наистина,въпросното омасляване става видно,след като се отстрани капака на ангренажа.
И след като там е отворено и достъпно за смяна на ангренажа,вероятно е добре да се погледне и за евентуален такъв теч на масло,за да бъде отстранен своевременно.

Върни се в “С4”