ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Ръчна спирачка не връща

Производство: (2004-)
Потребителски аватар

ivo-zx

Регистриран: 06 апр 2010, 18:56
Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Контакти:

Re: Ръчна спирачка не връща

Мнение от ivo-zx » 24 юни 2019, 21:19

За ръчната ремонтен комплект няма. Апарати 345лв TRW бройката или Бош 360лв.

ПП. За Ц4 110 коня ХДИ цената е наполовина.
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Потребителски аватар

Автор на темата
ivan0v

Регистриран: 16 юни 2016, 11:35
Кара: C4 SX PACK 1.6 HDI 80kW '06

Мнение от ivan0v » 24 юни 2019, 21:48

Barry написа:Здравейте, колеги. Не знам дали правилно съм разбрал проблема описан тук, но при мен ръчната спирачка има празен ход при дърпане и чак тогава усещам, че хваща. Ходих веднъж на майстор, раздвижи апаратите и известно време всичко беше наред. Постепенно пак се появи този празен ход. Обясниха ми, че имало клеясване в механизма на спирачните апарати и накладките не се връщали напълно, откъдето идвал и празният ход. Решението според тях било нови спирачни механизми. При вас същия проблем ли е?
Здрасти, т.к. колегите вмъкнаха Ц5 и се обърках, нали говориш за ц4? Темата е в раздел C4 или аз нещо пропускам. Ремонтен комплект на апарат е около 15 лв цялата галимация в сервиз 80 лв, нов от 110-180 trw/бройката и плащаш труд, жилото за ръчна е 150 лв оригинал, но предполагам проблема ти е същия просто си погледни механизма, постнал съм снимки ясно се вижда къде задържа.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Потребителски аватар

Автор на темата
ivan0v

Регистриран: 16 юни 2016, 11:35
Кара: C4 SX PACK 1.6 HDI 80kW '06

Мнение от ivan0v » 11 сеп 2019, 23:30

Проблема ми го решиха в сервиза на аутомакс. Оказа се че събира мизерия смениха се едно или две уплътнения без да се разглобява целия апарат и да де източва и сега вече е ок. :) Кеф да има човек работеща ръчна.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “С4”