ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Мнения за ds5

Потребителски аватар

Автор на темата
crazyfen

Регистриран: 28 дек 2008, 16:14
Кара: Citroen C5 X7 2.0 HDI

Мнения за ds5

Мнение от crazyfen » 31 яну 2019, 12:58

Здравейте колеги, както се подразбира от заглавието търся мнения от хора имащи този модел. Ще се купува от Ситроен - Англия, но няма разлика освен волана. Мисля да е 2.0 хди, имам ц5 х7 с този двигател и съм много доволен. Имал съм и 1,6 хди в ксара пикасо и първата ц4, но някак си не бях доволен освен с разхода на дизел. За хибридната версия нямам никаква идея дали са я направили добре :hmm: пък няма много мнения май май за дс5 като цяло.
Упомена! Одере! Сдържам! Учуден! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс!

Потребителски аватар

nelsky

Регистриран: 15 окт 2013, 19:07
Кара: Subaru Outback 3.6R 260 hp и "патерица" Golf VI 1.4 TSI 122 hp DSG7

Член на Клуб Ситроен-България

Re: Мнения за ds5

Мнение от nelsky » 31 яну 2019, 13:53

Ами, зачеквана е темата за ДС5, ама чак задълбочено май не е разисквана :)
Аз смених 2 от 2016-та насам. Първия беше 2012-та на 19-ки джанти, возеше като каруца. Втория беше произведен февруари 2015-та, на 18-ки джанти и возеше значително по-добре, Това което съм чел в чужди форуми е, че от 2013-та се монтират други амортисьори, които подобряват возията (не чак на фейслифта, както си мислех аз), така че търси след 2013-та.
Красив автомобил и отвън и отвътре. Обзора е доста зле, но се свиква, отпред изнесената колона на предното огледало те кара да се озърташ като лалугер при маневри и завои. Учудващо обзора през задното стъкло, което те кара да си мислиш, че няма да видиш нищо, всъщност не е чак толкова зле. Общо взето, усещането като седнеш е, че колата те обгръща отвсякъде, може би са търсели усещането за кокпит на спортен автомобил. Материалите за мен са по-зле от С5, повечето апликации, които приличат на метал/алуминий са си точно пластмасова имитация. Удобни кожени седалки, каквито нямат доста по-скъпи автомобили. Добър саунд, поне за мен.
На задните седалки съм се возил веднъж, когато продавах първата, останах доста доволен, беше ми удобно.

Проблеми-сменено серво и спирачна помпа, ако не се лъжа, на първата кола, после разбрах, че е имало акция за моделите от 2012-та за този проблем, но аз вече си бях платил за нови части.
На втората ми смениха кормилен прът гаранционно, някакво разбито каре ми казаха, така я взех на 27 000 км, кога се е разбило не знам.
И двете ми бяха 2.0 ХДИ 163 к.с. Усещането спрямо С5 Х7 със същия мотор и кутия е, че ДС5 е по-динамичен.

За возията, веднага след С5 е доста стряскаща, особено на първата, както писах и горе. Но постепенно й свикваш, както казах, втората си возеше съвсем нормално.

На хибрида му е по-малък багажника заради батериите, ако това ти е някакъв фактор.
Иначе си е обикновен, семеен хечбек, въпреки визията създаваща впечатление за спортна кола.

И последно, нещо което писах наскоро в друга тема- Радостта от ДС-серията минава бързо, носталгията по С5 е вечна :)

От 2016-та ги смених две, последната жената я продаде точно преди седмица, обаче все се заглеждам по С5-ци.

Ако ти трябва нещо по-конкретно питай, ако мога ще отговоря.
Бивши:
Opel Vectra A 1.6i (75 Hp)
Opel Astra H 1.4i (90 Hp) Easytronic
Nissan Qashqai 2.0 (141 Hp) 4x4 CVT
Citroen C5(X7) 2.0 HDI 163 EAT6
Citroen DS5, HDi165 Aut. Sport Chic
Kia Sportage III 2.0 CRDI (184 Hp) Automatic
Citroen DS5 2.0 HDi 163 Aut. So Chic

Потребителски аватар

Автор на темата
crazyfen

Регистриран: 28 дек 2008, 16:14
Кара: Citroen C5 X7 2.0 HDI

Re: Мнения за ds5

Мнение от crazyfen » 12 фев 2019, 16:20

Скоро тествах C5 aircross и мисля,, че е по- добре да се инвестира в нещо ново. Та май май пак щъм се в C5 :)
Упомена! Одере! Сдържам! Учуден! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс!

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “DS3,DS4,DS5”