ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Не включва на скорост. ХМ 2.1 TD 1991.

Производство: (1989-2000)

Модератор: cholev

Потребителски аватар

Автор на темата
Иво Селенски
Редовен
Регистриран: 16 юли 2009, 12:50
Кара: ХМ 2.1 TD

Не включва на скорост. ХМ 2.1 TD 1991.

Мнение от Иво Селенски » 11 ное 2016, 11:19

Здравейте,
Имам следният проблем. ХМ 2.1 TD 1991. От известно време започна да включва трудно на скорост.
В началото симптомите бяха следните:
След стартиране на двигателя и опит за включване на скорост се чува ужасно "хъркане". В един момент съответната скорост влиза и колата започва да се движи абсолютно нормално.
Преди няколко седмици, обаче окончателно спря да включва при работещ двигател. Единственият начин за да тръгне автомобила е да включа на скорост (няма значение коя) и при натиснат съединител да запаля. Тогава тръгва, но не мога да включа на друга скорост.
Ако това има значение, когато двигателя не работи всяка една скорост влиза без никакъв проблем.
Интересува ме дали някой е изпадал в подобна ситуация и как я е решил.
И още малко информация. В началото когато след няколко опита включваше трудно, след като успеех да тръгна си работеше абсолютно нормално. Това ми подсказва, че може би проблема не е в съединителя...
Ако нищо друго не помага прочетете упътването

http://www.youtube.com/watch?v=ACWdB7QX_F8" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар

HRISTIAN DONEV

Регистриран: 06 окт 2006, 13:13
Кара: Пежо 306 ХДИ 90кс.2001г.

Мнение от HRISTIAN DONEV » 11 ное 2016, 13:53

Според мен с-тел.Пробвай с реглаж от жилото.Педала има ли ход.
Не искам много....Искам всичко....СИТРОЕН....АС/ДС....и всичко останало

Потребителски аватар

hristoxm

Регистриран: 28 юли 2008, 04:50
Кара: ше:Visa 1.1+Visa 1.1, BX 1.4 Leader, XM exclusiveDK5ATE сега XM exclusive Y4 DK5ATE 95Kw

Мнение от hristoxm » 11 ное 2016, 20:05

Регулировка, ако няма резултат, сваляне на кутия и смяна съединител.
Фирмата PSA, а преди това и Citroen, никога не са произвеждала автомобили с обозначение TDI !!!!!
Чудя се от къде ги купувате тогава?
Е, вече не се чудя и аз си купих такъв,TDi!(така пишеше в обявата) ORGA 8170, произведен на 23 март 1999 г.

pipilica

Регистриран: 13 ное 2008, 22:53
Кара: ХМ 2.1 turbo diesel

Мнение от pipilica » 11 ное 2016, 22:09

Абе много не разбирам от скоростни кутии ма скоро гледал ли си колко масло има вътре. И един подобен случай имах с ВХ-са, съединителя работеше когато си поиска и се оказа счупена няква пружина от феродовия диск и парчето се мести вътре и прави мизерии. Като натиснеш педала усещаш ли да отделя или пак има тяга. Малко тъпо ама на ВХ-са редовно стелката, дебела гумена, се повираше под педала и трябваше зверски да натисна да отдели, накрая я поизрязах.

Потребителски аватар

Автор на темата
Иво Селенски
Редовен

Мнение от Иво Селенски » 12 ное 2016, 21:50

Благодаря за съветите. В Понеделник ще се пробваме да отстраним проблема.

http://www.youtube.com/watch?v=ACWdB7QX_F8" onclick="window.open(this.href);return false;

pipilica

Регистриран: 13 ное 2008, 22:53
Кара: ХМ 2.1 turbo diesel

Мнение от pipilica » 17 ное 2016, 02:18

Кво стана, оправихте ли го.

Потребителски аватар

Автор на темата
Иво Селенски
Редовен

Мнение от Иво Селенски » 08 мар 2017, 07:57

За съжаление не. Не ми остава време да я вкарам в сервиза...

..::[ Редакция (26 Ное 2016, 17:18)

За съжаление не. Не ми остава време да я вкарам в сервиза...

..::[ Редакция (08 Мар 2017, 08:57)

Най-после колата е готова. След два работа и сваляне на съденителя, се оказа че пружина от феродовия диск се счупила, забила се е в огледалния диск, надрала го е и в резултат на което се наложи смяна на пълен комплект. Още имам шум в ушите от цената на частите, но резултатът е че отново имам автомобил...

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “XM”