ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

тръбички заден мост

Производство: (1989-2000)

Модератор: cholev

Потребителски аватар

Автор на темата
georgi.dinkov94

Регистриран: 08 апр 2013, 20:56
Кара: Xsara 1.9 TD Exlusive,Citroen Xm 2.5 TD

тръбички заден мост

Мнение от georgi.dinkov94 » 09 май 2016, 20:12

Здравейте,онзи ден спуках тръбичката на задния мост която е от разпределитела смених я но се оказа,че и другите тръбички който идват от отпред и се качват над моста са изгнили и 2 от тях също са протекли.Та въпроса ми е могат ли да се заварят или да се поръчат нови или май ще трябва да заминава за части колкото и да не ми се иска ??

Потребителски аватар

liuliu

Регистриран: 08 мар 2006, 19:01
Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 09 май 2016, 22:18

На изгнило кое ще заваряваш? Търси втора употреба и то от италианка... но дали ще намериш?
Може да търсиш и някой да ти ги изработи - имаше тема някъде.
Ако и ламарините са ти тръгнали - прагове, греди и др. - не се занимавай (мое мнение).
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Потребителски аватар

Автор на темата
georgi.dinkov94

Мнение от georgi.dinkov94 » 09 май 2016, 23:27

имам предвид да се изреже изгнилата част и да се завари здрава на нейното място :cry: а ламарините и праговете ми са бетон не е мръднала

Потребителски аватар

hristoxm

Регистриран: 28 юли 2008, 04:50
Кара: ше:Visa 1.1+Visa 1.1, BX 1.4 Leader, XM exclusiveDK5ATE сега XM exclusive Y4 DK5ATE 95Kw

Мнение от hristoxm » 10 май 2016, 07:49

Может да се ремнтират! Повреденият участък се заменя с тръбичка с по голям диамтър, която се нахлузва върху оригиналната и се запоява със сребърен припой. Така ремонтирах на времето ВХа. Сега вече по магазините за авточасти продават специални нипели за ремонт на спирачни тръбички, те също могат да ти свършат работа. Търсиш два нипела с подходящ диамтър и парче тръбичка и си решаваш проблемите. :D Вече никой не иска да се занимава с ремонти, хвърляй и....
P.S. XM с изгнили прагове рядко може да срещнеш, освен ако не е претърпял някакъв инцидент, все пак са поцинковани и после надлежно покрити антикорозионно.
Фирмата PSA, а преди това и Citroen, никога не са произвеждала автомобили с обозначение TDI !!!!!
Чудя се от къде ги купувате тогава?
Е, вече не се чудя и аз си купих такъв,TDi!(така пишеше в обявата) ORGA 8170, произведен на 23 март 1999 г.

cholev

Регистриран: 28 сеп 2005, 09:45
Кара: BX1.9d (не кара вече) XM 2.5 TD Exclusive 1995г (La Route Maitrisee) (не кара вече) и Сексо 1.1 2000г. (Сребриста мълния) (чат пат кара) и С5 II 2.2 2005 (Арабски жребец)
Контакти:

Мнение от cholev » 10 май 2016, 09:07

Ясен ми сложи медни по поръчка.
Citroen XM - The Ride Of Your Life.
http://www.dvol.bg/ivancholev/

Потребителски аватар

liuliu

Регистриран: 08 мар 2006, 19:01
Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 10 май 2016, 09:47

hristoxm написа: P.S. XM с изгнили прагове рядко може да срещнеш, освен ако не е претърпял някакъв инцидент, все пак са поцинковани и после надлежно покрити антикорозионно.
Тръбичките също са поцинковани и покрити с черното антикорозионно, но... :wink: .
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Sharo
мацкотърсач
Регистриран: 03 ное 2004, 01:18
Кара: ше AX electric 13kW

Мнение от Sharo » 10 май 2016, 11:54

Дедо Ицо не знае, че в България, от хубавите пътища, мърсотията играе ролята на телена четка - след 5-6 години каране всеки ХМ изгнива по праговете. Започва отпред, и постепенно яде до задния мост. Не се вижда гнилото, докато не вдигнеш колата на крик на предвиденото място, и то потъне зрелищно.

Иначе за тръбичката - правят се, а и се намират неизгнили. Аз го ядох тоя преди месец, ама Наско спаси дизелака :brush:
Perhaps this is the ultimate freedom, eh, Dreamlord? The freedom to leave…

Потребителски аватар

Автор на темата
georgi.dinkov94

Мнение от georgi.dinkov94 » 14 май 2016, 19:26

Колата е готова сменени са всички тръбички на задния мост,боядисани и готови благодаря за бързите отговори :drink:

Потребителски аватар

hristoxm

Регистриран: 28 юли 2008, 04:50
Кара: ше:Visa 1.1+Visa 1.1, BX 1.4 Leader, XM exclusiveDK5ATE сега XM exclusive Y4 DK5ATE 95Kw

Мнение от hristoxm » 15 май 2016, 17:17

Похвално. Нещо гледам много намаляхме! :ochki:
Фирмата PSA, а преди това и Citroen, никога не са произвеждала автомобили с обозначение TDI !!!!!
Чудя се от къде ги купувате тогава?
Е, вече не се чудя и аз си купих такъв,TDi!(така пишеше в обявата) ORGA 8170, произведен на 23 март 1999 г.

Потребителски аватар

Автор на темата
georgi.dinkov94

Мнение от georgi.dinkov94 » 15 май 2016, 21:17

Надявам се да изкарат повече време така въпреки че не се мина и без заварки :drink2:

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “XM”