ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Въпрос относно продажба на Ситроен ХМ

Производство: (1989-2000)

Модератор: cholev

Аватар

Автор на темата
TodorGrigorov
Четящ
Кара: Citroen XM Y3 2.1TD, 109 к.с. 92 г.

Въпрос относно продажба на Ситроен ХМ

Мнение от TodorGrigorov » 17 Фев 2021, 19:02

Здравейте, тази година на по-късен етап ми предстои евентуална продажба на Ситроен ХМ 2.1TD 12V Y3 92 год. (разбирайте, че не ми се иска но...). Та въпросът е свързан с определянето на продажната му цена. Белият лебед е на 224 000 км. Има външни козметични забележки естествено но нищо фрапантно, не е претърпявал нищо сериозно). Салонът е доста запазен. Втори собственици сме и колата е карана главно в Германия може би около 160-180 000 км.(нз с точност понеже е наследена в семейството). Има шибидах, който работи но протича при проливни дъждове и съответно е ударена незабележима лента прозрачен силикон (най-глупавото нещо правено от мен върху автомобила). Задницата припада след около 3 часа но пък се вдига бързо дори и при студен старт. Отпред сълзи зелено (пие литър лхм за около 2-3 месеца) но там е друга тема за обяснение. Колата я карам ежедневно. Рових не малко из нета, но цените варират и няма много обяви за сравнение. Оборотомера се сеща да работи 1-2 пъти годишно :D + светеща лампа за abs. При интерес мога да направя някоя друга снимка. Каква цена бихте му определили ей така на прима виста (труден въпрос..знам..) ? Благодаря предварително!

cholev

Кара: BX1.9d (не кара вече) XM 2.5 TD Exclusive 1995г (La Route Maitrisee) (не кара вече) и Сексо 1.1 2000г. (Сребриста мълния) (чат пат кара) и С5 II 2.2 2005 (Арабски жребец)
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно продажба на Ситроен ХМ

Мнение от cholev » 17 Фев 2021, 19:18

На руски термина е 'на любителя'- Имеющий склонность или пристрастие к чему-нибудь.
Български вариант не се сещам, но в превод: Имащ слонност или страст към нещо си- в случая ХМ.
Човек който иска да си купи нещо за каране, ХМ няма да си купи, а ще търси С5.
Ако иска да си го има и да кара чат пат за удоволствие трябва мерак, гараж и некой лев отгоре.
Колегата Краси Citronn може и да се заинтересува. :D .Ей сега ще му звънна :wink:
Моя ХМ го дадох за 1000лв 1995г 2.5тд. преди 4 години- тоест 3 + 4=7 години по млад в по прилично състояние от твоя.
Citroen XM - The Ride Of Your Life.
http://www.dvol.bg/ivancholev/

Аватар

VK

Кара: Citroen ZX 1.9 d

Мнение от VK » 17 Фев 2021, 19:48

И аз горе-долу на толкова го оценявам 1000 лв. Ако пък не ти се занимава да търсиш и да чакаш купувач, давай го за скрап на 500 лв. И напред в живота ..... да не съжаляваме за тези материални неща ...

Аватар

Автор на темата
TodorGrigorov
Четящ

Мнение от TodorGrigorov » 17 Фев 2021, 19:59

Вие ме убихте, само гумите му са близо 900 лв.. нови зимни Мишелин Алпин 6 и нови летни Гудиър перформънс 2...всеки комплект на отделни алуминиеви джанти, очаквах да видя ниски предположения ама чак пък за скрап... :skratch:

cholev

Кара: BX1.9d (не кара вече) XM 2.5 TD Exclusive 1995г (La Route Maitrisee) (не кара вече) и Сексо 1.1 2000г. (Сребриста мълния) (чат пат кара) и С5 II 2.2 2005 (Арабски жребец)
Обратна връзка:

Мнение от cholev » 17 Фев 2021, 20:32

Чакай тогава- ако се намери нпкой да стартита проект ХМ.
Ами продай само гумите и джантите- а останалото подарък :D
Извадка от моята обява:
Зимни гуми с оригални джанти Монте Карло (без централен отвор, ето защо на зимните, че не могат да ги балансират както трябва) летни гуми на джанти от другия тип, които не знам имат ли име: 5-те двойни лъча. 2-те летни гуми са почти нови на 2 сезона на не повече от 5-6 хил. Км
2 годишен JVC KD-R 432 CD + USB 4x50W. отличен
Работещ автопилот, кожен електрически салон, ксенони, дневни светлини
Допълнително части- Интеркулер (прочетох от форума, че протичали и бам 100лв надолу за тоя що духа). По същата причина- четене във форума и нови термостати, водна помпа, които разбира се не ми потрябваха и там назад 100лв или повече
Какво се продава (формирана цената)
300лв кожен салон
300лв 8 оригинални джанти
100лв две летни гуми 205/65/15 Sportiva Z65
100лв саунд JVC
100лв –два фара с ксенони
100лв – 2 броя огледала
Тотал 1000лв
Всичко останало купе, двигател, оборудване и прочее върви безплатно към горните части.
Citroen XM - The Ride Of Your Life.
http://www.dvol.bg/ivancholev/

Аватар

Автор на темата
TodorGrigorov
Четящ

Мнение от TodorGrigorov » 17 Фев 2021, 20:49

Аз ще бъда оптимист, мисля и си въобразявам за повече $, някак си такава класика, толкова запазена за годините си макар с всичките ѝ проблемчета, да я продам за смешни пари колкото една астричка (имал съм, нищо против марка и модел), не мисля. Все ще се намери някой ентусиаст, който ще оцени този рядък по родните пътища автомобил.

Аватар

liuliu

Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 17 Фев 2021, 23:07

Оправи си колата и не се занимавай с продажба. Цената и е колкото ти дадат от Надин, Екометал и др.
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

pipilica

Кара: ХМ 2.1 turbo diesel

Мнение от pipilica » 18 Фев 2021, 01:04

Как е откъм ръжда купето, отдолу по-точно. Не знам как е при ХМ но имах ВХ с шибедах който протичаше при повечко дъжд, оказа се че двата маркуча са се задръстили с кал с времето и след като ги прочистих спря да капе от капандурата. Къде се намира лебеда за продан.

m090

Кара: C5 II

Мнение от m090 » 18 Фев 2021, 09:12

TodorGrigorov написа:
17 Фев 2021, 20:49
Аз ще бъда оптимист... Все ще се намери някой ентусиаст, който ще оцени този рядък по родните пътища автомобил.
Да ти разваля оптимизма- това е поредният дарак пред разпад към който ентусиастите просто нямат интерес. Моделът е хубав, но мазохисти които да ремонтират и възстановяват сакато оборудван екземпляр с куп проблеми просто няма. Ако беше някоя бройка с В6 и буквално всички екстри ще се намери кой да го купи, но към стандартен модел с умрял дизел интерес няма. Може някой да го вземе за части ако са му здрави ламарините, но толкова- никой няма да го купи и поддържа за каране. Вариантите са 2:

Оправяш колата и я караш.
Гумите с джанти и други по-интересни и редки детайли си ги сваляш и пускаш за продажба и започваш да свикваш с идеята, че колата отива за старо желязо. Лошото е, че частите ще ги продаваш доста дълго- то почти няма живи ХМ-и на пътя

Аватар

Автор на темата
TodorGrigorov
Четящ

Мнение от TodorGrigorov » 18 Фев 2021, 11:01

Колата я търкалям във Варна. Относно ръжда, отдолу има но не е изгнил дарак. За шибидаха предполагам теча се дължи на запушване + стари уплътнения и не ми се искаше да разбутвам нещо което не разбирам и няма резервни части + майстори които биха ме одрали... Ако имах гараж където да складирам части и излишно време, щях да се захвана но... Като му дойде времето ще пусна една обява, може някой да види потенциал в нея, ако ли не :rip: .

Citronn
Ex- ретро-ситро-фен
Кара: Xsara Picasso 1,6L, С2-1,4HDI, ZX-1,4 и 4 бр. BX-а в гаража

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Citronn » 18 Фев 2021, 15:17

Cholev написа: "Колегата Краси Citronn може и да се заинтересува", верно че не съм имал ХМ, но съм събрал 4/четири/ ВХ- са и мисля да се концентрирам само върху тях. Колега, трябва да си бил наясно още при покупката, че или ще бъде вечно твоя или си вътре с двата крака. Все пак успех! Вариант- Autoskout24 и Мobile DE.
Красимир Димитров -[email protected]
/бивши- DS-21, Visa, GS,
GSA, ВХ, Xantia/

Аватар

VK

Кара: Citroen ZX 1.9 d

Мнение от VK » 18 Фев 2021, 16:17

Някаква колекционерска стойност може ли да се търси на тези XM или още им е рано ? Не ги разбирам тия неща.
Но си трябва гараж, двор, условия за ремонтиране и за забавление с колата.
За обикновения човек от панелките и трудовия делник, който няма условия и време - това ще е тегоба.

Аватар

liuliu

Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 18 Фев 2021, 18:40

Може, що да не може, но най - много за V6 (както каза колегата). В 2,0 бензин, 2,1/2,5 дизели какво да те привлече...
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Аватар

M.Gruev

Кара: хидравлично, колкото по-старо - по-добре.

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от M.Gruev » 19 Фев 2021, 09:15

ХМ-а има колекционерска стойност и цените му растат, но трябва да е V6. Ако не е V6 за да има някаква стойност над цената за старo желязо трябва да е на малко километри и в състояние "като нов".
Това което иска да продаде колегата за съжаление е точно обратното - не е с много екстри, мотора не е интересен и състоянието е "20+ годишна ежедневна кола с нормалните забележки". Това са все фактори, които реално отказват потенциалните фенове/колекционери на този модел от една страна, а от друга страна рядкостта на модела и специфичната поддръжка отказват тези, които си търсят евтина и голяма ежедневна кола.
Citroen XM 3.0 V6
Alfa Romeo 164 3.0 V6
Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4
Citroen CX 2.5 GTI TURBO
Alfa Romeo Alfetta GT 2.0

m090

Кара: C5 II

Мнение от m090 » 19 Фев 2021, 20:02

TodorGrigorov написа:
18 Фев 2021, 11:01
:rip: .
Почвай да свикваш с идеята, огледай форума кои части са интересни (джанти, фарове, стопове и т.н.) гледай да им намериш някакво място временно. Ако не греша от онези години няма друг Ситроен с 5х108 джанти (май и Пижо 605 е 5х108) и би следвало поне към джантите да има интерес- дори и да са очукани все стават за зимните гуми.

pipilica

Кара: ХМ 2.1 turbo diesel

Мнение от pipilica » 19 Фев 2021, 23:54

Я да питам, касетофона оргиналния на ХМ ли е щото си търся оргинален за моя.

Аватар

stovegan

Кара: Xantia Mk2 2.1 TurboD, C5 X7 2.0 180 BlueHDi, Jumper 2.2 PUMA HDi, Toyota Land Cruiser Prado J120 3.0 D4D

Мнение от stovegan » 22 Фев 2021, 13:15

Автоматик ли е?

Аватар

Mironcho

Кара: караше -Citroen: SAXO 1.5D/'98г.

Мнение от Mironcho » 23 Фев 2021, 09:03

Интересна тема се е заформила и все пак - моля постни някакви снимки, че вече ми стана любопитно как изглежда колицата :amii:

Аватар

HRISTIAN DONEV

Кара: Ланча Федра 2.2 JTD 128 кс.2005г.

Мнение от HRISTIAN DONEV » 24 Фев 2021, 13:35

Mironcho написа:
23 Фев 2021, 09:03
Интересна тема се е заформила и все пак - моля постни някакви снимки, че вече ми стана любопитно как изглежда колицата :amii:

:D И аз съм фен ха ХМ /имах 2 бр./,но вече не бих се занимавал поради споменатите вече причини.
Иначе успех.Дано се намери някой ентусиаст. :drink:
://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv ... ink=j4770l Виж това.
Не искам много....Искам всичко....СИТРОЕН....АС/ДС....и всичко останало

Аватар

hristoxm

Кара: ше:Visa 1.1+Visa 1.1, BX 1.4 Leader, XM exclusiveDK5ATE сега XM exclusive Y4 DK5ATE 95Kw,черен металик, за жената Picasso 2.0 HDI

Мнение от hristoxm » 24 Фев 2021, 19:19

Успех с продажбата! Едва ли ще се намери друг като мен който купува трети ХМ и то 2.5 TD, дето мнението е, че е с проблемен двигател. Но това е друга тема. Та, не всеки може да поддържа и ремонтира такъв автомобил. Аз по стечение на обстоятелствата съм автомонтьор и правя всичко сам по автомобилите си. Части имам, за сега, от предните два ХМа. Иначе във Ситроен всичко за ХМ е НФП. Да не те обезкуражавам, но такива като мен вероятно се броят на пръсти! :jako:
Фирмата PSA, а преди това и Citroen, никога не са произвеждала автомобили с обозначение TDI !!!!!
Кара ексклузивен ХМ, черен металик 2,5 ТD и за жената едно Picasso 2.0 HDI

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “XM”