Сензор АБС

Производство: (1989-2000)

Модератор: cholev

Потребителски аватар

Автор на темата
hristoxm

Кара: ше:Visa 1.1+Visa 1.1, BX 1.4 Leader, XM exclusiveDK5ATE сега XM exclusive Y4 DK5ATE 95Kw

Сензор АБС

Мнение от hristoxm » 05 ное 2017, 22:36

От както съм купил вторият ХМ, АБС системата не работи. Още след покупката смених десният преден датчик, защото не беше за системата Тевес. Нещата не се оправиха, след тестване на системата с Лексия-та, се оказа, че левият преден датчик, също е дал фира. След дълго търсене, най после намерих оригинален датчик АТЕ. Днес реших да го сменям...Работата дето е за 10 минути, ми отне половин ден. :mrgreen: Първо се скъса болтчето, което държи датчика на мястото му. Наложи се да разпробивам скъсаното болтче и да пренарязвам резбата. След това старият датчик се оказа, че се е заварил в отвора си и не помръдва. След няколко опита да го размърдам или превъртя, се наложи да го натроша на парчета за да го извадя. Намерих нужното свредло за да почистя ръждата от отвора, поставих новият датчик и о щастие, лампичката на АБСа изгасна. :bigsmile: :evala: След проверка и изчистване на грешките с Лексия-та, всичко е ОК! :bigsmile:
Фирмата PSA, а преди това и Citroen, никога не са произвеждала автомобили с обозначение TDI !!!!!
Чудя се от къде ги купувате тогава?
Е, вече не се чудя и аз си купих такъв,TDi!(така пишеше в обявата) ORGA 8170, произведен на 23 март 1999 г.

Върни се в “XM”