ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Промоциите, моля...

Потребителски аватар

Автор на темата
ITEV

Регистриран: 25 ное 2006, 17:15
Кара: Xantia ІІ 2.0 HDI комби, сив
Контакти:

Промоциите, моля...

Мнение от ITEV » 14 май 2013, 16:26

Все си мислех, че за такива промоции
http://www.citroen.bg/home/#/proletni_promocii_citroen
не трябва да научавам (случайно) от друг сайт :(

Може би, служителите от АМК или ни забравиха, или не сме им интересни като евентуални клиенти.
Да си кажат.
Another world is possible, защото когато Парите са всичко, всичко друго е нищо!

Потребителски аватар

Zarhi

Регистриран: 09 юли 2006, 07:54
Кара: 308 2.0HDI-138 BVA6, Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD, Grand Vitara 1.6 16V, 206 CC 1.6 TU5JP4

Re: Промоциите, моля...

Мнение от Zarhi » 14 май 2013, 16:53

Бягай далече от "ПРОФЕСИОНАЛИЗМА" на АМК, щото аз оставих над 100лв в Божурище и въпреки това C4-ката не и работи климатика.

Потребителски аватар

ves pes

Регистриран: 07 фев 2009, 23:45
Кара: citroen xsara 1,6i 8V ;break '98,Hard Tail Frame

Мнение от ves pes » 14 май 2013, 20:56

Zarhi ,недей ... Тука за АМК се говори като за мъртвец ...нали се сещате или добро или...
Give me fuel,give me fire-give me xsara - I desire!!!

http://www.youtube.com/watch?v=DhpMjJE4 ... re=related САМО ТИ ! ! !

Потребителски аватар

гмм

Регистриран: 15 мар 2009, 20:10
Кара: xsara комби 1.6 16v бензин 108кс 01г

Мнение от гмм » 14 май 2013, 21:09

То за автоклиматици си има-viewtopic.php?f=89&t=27883- :amii:

-- 14 Май 2013, 21:09 --

viewtopic.php?f=89&t=27883

Потребителски аватар

moni74

Регистриран: 19 окт 2005, 16:47
Кара: Citroen Berlingo XTR 1.6 BlueHDI S&S 120hp
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от moni74 » 14 май 2013, 21:12

63лв за проверка + 200гр фреон? А ако системата е празна и трябват още 400-500гр? Тогава отиваш на 100-120лв сигурно. А иначе вземат 40лв за теста и по 8-10лв на 100гр. Значи излиза същото, тоест не е по на сметка.
Клубна карта №00071
Изображение

Потребителски аватар

lucho
Отдел за борба с потребителите
Регистриран: 11 фев 2007, 10:36
Кара: Xantia 2.0HDi Estate SX Сребиста и 2002 Jeep WJ 4.7L

Мнение от lucho » 14 май 2013, 21:22

ves pes написа:Zarhi ,недей ... Тука за АМК се говори като за мъртвец ...нали се сещате или добро или...
Zarhi не се е регнал за да плюе АМК
Zarhi ги праи прах редовно и адекватно по техническата част, виж му мненията :)
„Където има асфалт, няма нищо интересно, а където е интересно, няма асфалт.“

Потребителски аватар

Sebastian

Регистриран: 01 сеп 2008, 20:00
Кара: 2008 Citroën C5 X7 2.7 HDI BiTurbo Hydroactive 3+
Контакти:

Мнение от Sebastian » 14 май 2013, 22:08

Абе и да се регне за да плюе АМК - какво лошо?

Ами аз ако не съм доволен от СФА /примерно/ ще се регна в Пежо форума и ще им кажа от кой клон /сервиз/ не съм доволен, за да го избегнат, понеже се очаква именно те да са масовите му клиенти.

Плюс това колегите не казват "Не ходете в АМК, те са лоши!", а конкретизират от кой клон не са доволни. За да съм в час, ще кажа, че АМК-Добрич са под всякаква критика и бих предпочел кварталния гараж на Бай "Кольо" - примерно, вместо да се надяна там, пък ако ще и безплатно да работят!

Когато няма контрол над персонала, не може да има и контрол на качеството.

П.П. lucho, дето все ме обвиняваш, че нямам принос за форума - ето това е конкретен принос :wink:
О-о-о-о-о-о-о Селянино ... докараха новите голфове..., същите ... като от едно време...
За Бога, карайте внимателно!
Баркод за всеки :)

Потребителски аватар

lucho

Мнение от lucho » 14 май 2013, 22:12

Може ли да се върнем на темата.
Себастияне, много добре знаеш че колко точно са некадърни АМК знаят всички които са чели форума преди да почнат да плюят.
За промоциите и цените - не знам, понеже аз ги защитавам ми правят яки отстъпки :lol: :lol: :lol: :bigsmile:

Потребителски аватар

Sebastian

Регистриран: 01 сеп 2008, 20:00
Кара: 2008 Citroën C5 X7 2.7 HDI BiTurbo Hydroactive 3+
Контакти:

Мнение от Sebastian » 14 май 2013, 22:22

Отстъпки, отстъпки, колко да са отстъпки...
Най-много да ми плащат, че им доверявам колата си :bigsmile:
Ама наистина стига спам /брей как звучи, че аз съм роден модератор бре :D /

Сериозно, мисля, че който се е регнал, за да оплюе АМК, не бива да бъде наказван, санкциониран, или цензуриран, понеже наистина има страшно некадърни техни сервизи.

Миналата седмица, един колега от Добрич прецака мотора на С-5-ицата си 2006 година на 150к километра, заради неправилно зацепен ремък от въпросните господа /и дами/.
О-о-о-о-о-о-о Селянино ... докараха новите голфове..., същите ... като от едно време...
За Бога, карайте внимателно!
Баркод за всеки :)

Потребителски аватар

lucho

Мнение от lucho » 14 май 2013, 22:27

Ако си решил да ставаш модератор,за това си има ред.
Обаче трябва да приемеш че всеки, който се регне с единственната цел да оплюва без ясна теза КОЙТО И ДА Е доставчик на стоки или услуги ще бъде скастрен. Това не подлежи на обсъждане по никакъв начин.

Потребителски аватар

Zarhi

Кара: 308 2.0HDI-138 BVA6, Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD, Grand Vitara 1.6 16V, 206 CC 1.6 TU5JP4

Мнение от Zarhi » 15 май 2013, 09:24

http://www.peugeot.bg/?page=ServiceSummer2013&id=16

'Ремонта' на климатика в АМК протича така:

C4-ката спира да включва компресора. Закачам лексията и виждам грешка 'Ниско налягане в системата'. Колата отива в Божурище, обяснява се 'фреона е изтекъл, намерете откъде, оправате го и го напълнете'. В края на деня се обаждат - 'колата е готова, ~100лв'. Плащам, взимам я - компресора включва, климатика духа студено.

3 дни по-късно, компресора пак не включва, лексията пак казва че фреона го няма. Обратно в Божурище, рекламация без повишване на тона. След 3 часа - 'елате си я вземете, напълнили сме я с фреон и оцветител, ако изтече пак ще гледаме откъде'. Опита да ми връчат още една фактура любезно им се отказва.

3 дни по-късно, фреона пак го няма. Пак в Божурище, колата престоява два дни. Отивам да я взема: 'пак сме я напълнили, не можем да видим откъде изтича'. Повишавам тон, все още говоря на 'Вие'. И се почват идиотски обяснения:
- 'ми в сервиза е прекалено светло, не се вижда УВ лампата'
- 'за да провериме радиатора, трябва да свалиме бронята, ~300лв само за демонтаж и монтаж'
- 'ако не е от там, трябва да свалиме таблото да провериме изпарителя, ~600лв само за демонтаж и монтаж'

С нормален тон им обяснявам на 'ТИ' колко са некадърни, получавам отговор с половин уста: 'ми ние всъщност климатици не ремонтираме, можем само на ги напълним с фреон'

Докато все още има фреон се обаждам на приятел, човека вади едни машинки и 10 минути по-късно: радиатора, компресора и тръбите при двигателя са наред, пробива е в изпарителя.

Спестявам си коментарите към 'професионалистите' и отварям мобилето. И за 150лв се сдобивам с цялото парно от климатроник + радиатора за антифриза + нагревателя + моторчетата на клапите + регулатора + инсталацията + панела за управление на климатроника.

Другата седмица ще го сменя, ако имам възможност ще снимам как се ъпгрейдва C4 от климатик на климатроник.

Пешо

Регистриран: 16 мар 2013, 18:35
Кара: Xsara ІІ Exclusive 2.0HDI

Мнение от Пешо » 15 май 2013, 09:30

От дълги години ходя САМО в АМК и винаги съм МНОГО доволен от обслужването.

Потребителски аватар

Автор на темата
ITEV

Регистриран: 25 ное 2006, 17:15
Кара: Xantia ІІ 2.0 HDI комби, сив
Контакти:

Мнение от ITEV » 15 май 2013, 09:45

Както каза Лъчо - да се върнем на темата... :wink:
Уважавам изказаните мнения. Най-вероятно са оправдани.

Но не това ми бе идеята, като пуснах темата. Просто ми се стори обиден факта, че никой от АМК да не се сети (или не намери за необходимо) да промотира пролетните оферти тук.
Лично на мен, тези пролетни промоции ми се струват интересни и достъпни. Друг е въпросът с качеството.
Another world is possible, защото когато Парите са всичко, всичко друго е нищо!

Потребителски аватар

p_viny

Регистриран: 10 ное 2007, 11:00
Кара: Citroen CX 22TRS, Xantia 1,9TurboD
Контакти:

Мнение от p_viny » 15 май 2013, 10:21

:skratch: Мисля, че тук има по-знаещи и разбиращи от персонала в АМК. Тяхната идея е за лесни пари от пълнене на климатици на предимно нови коли без проблеми - те от ремонта им неразбират :girl_xixi: Тук има хора с предимно стари коли извън гаранция, който вече имат проблеми и не са интересни. :amii: Затова сигурно са пропуснали рекламата тук. :fuck2:
Аз два пъти съм посещавал Сливенския АМК. Първия за едно реле за СХ ...........изобщо нямаха в компютара този модел и доста хора излязоха да я видят :hihihi: .Втория път - само за смяна на масло и всички филтри на Ксантия, като за труд ми взеха само 14лв-промоция (с мое масло и филтри). Останах доволен от бързата им работа.

Потребителски аватар

moni74

Контакти:

Мнение от moni74 » 15 май 2013, 17:03

Преди съм описал моя случай, ама да го повторя.
Климатроника ми включваше и се изключваше след малко. Фреон в системата имаше, проверихме го. Отивам в сервиза в Бургас за диагностика с Лексия - надявах се да мина по-лесно и да ми "даде" грешка, за която да се хвана. Минава един час - питам какво става с моята кола, все пак я вкарах за една диагностика само. Влизат вътре, проверяват и ми казват - още не е готова. Минава втори час, аз вече почвам да съм нетърпелив, а и не ми се плаща труд на час. Питам отново, проверяват отново - колата още не била готова :shock:
След като минаха три часа, просто заявих че си искам колата, да платя за една диагностика и да си ходя. След половин час излезе "майстора" и ми обясни моята ситуация така - Лексията грешка не хванала и те започнали да търсят проблема къде е. Явно не бил в климатроника, затова да им оставя колата за една седмица ?!?, за да проверят целия път на фреона и т.н. Отказах естествено, колата ми трябва и т.н. Платих само за диагностика /аз не съм искал да се ровят по нея/ и след няколко дни бях при колегата Стеф, в София. На 8-мата минута, само с пробна лампа откри проблема - магнита на компресора. Поръча ми нов, на другия ден пристигна и го смениха. И това преди да се стигне до компютри и по-сериозен оглед. Затова аз като имам по-сериозен проблем, съм при него :) Може да бия 800км излишни, но поне знам че ще ми оправят колата.
А в официален сервиз вече ходя само за части, нищо друго.
Клубна карта №00071
Изображение

Потребителски аватар

Zarhi

Мнение от Zarhi » 15 май 2013, 17:30

Идеален пример за некадърност. Лексията показва в реално време дали компресора е 'engaged' и ако не защо не е. От там връзката е елементарна: BSI подава сигнал за зацепване, компресора не е => мултицет, бушона за компресора, кабела до компресора, електромагнита му, проблема е намерен. Браво за Стеф, че е засрамил тия дето работят за 40 лв/час с оригинална сервизна апаратура.

Потребителски аватар

moni74

Контакти:

Мнение от moni74 » 15 май 2013, 17:34

Предполагам, но не са виновни "майсторите", а шефовете. Или да ги изпращат на специализация, или да ги уволняват ако не стават. Ако имат желание за работа, нямат знания. Ако разбират и им се отдава, ги мързи. Рядко попадаш на кадърен "майстор" в официален сервиз. Защото ако е наистина добър, ще си направи един гараж и ще работи за себе си, в сравнение с едната заплата.
Клубна карта №00071
Изображение

pirin

Регистриран: 12 окт 2004, 15:16
Кара: C5 ІІ exclusive 2.0 HDI автоматик и Xantia 1.8 16 v

Мнение от pirin » 16 май 2013, 11:11

Абсолютно и изцяло оспамена тема. Колегата пита защо ни пропускат при обявяването на промоции. И се почва една .... А въпроса е абсолютно конкретен и е ясно към кого е насочен.
Бъди здрав/а/ и колата ти също

Потребителски аватар

zvezdi

Регистриран: 07 юли 2007, 14:30
Кара: Citroen DS4 HDI160 BVM6

Мнение от zvezdi » 29 окт 2013, 16:17

За информация - в момента има промоция на ремъци, водни помпи, ролки и други + труда за тях от 12 до 16 процента отстъпка. А не е споменато дори на сайта им :shock:
Изображение

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Промоции”