ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Двуцевка ксара 2

Производство: Mk I (1997-1999), Mk II (2000-2006)

Автор на темата
Cyclopa
Нов потребител
Кара: Xsara 2 1.6 16V 80kW

Re: Двуцевка ксара 2

Мнение от Cyclopa » 10 Сеп 2020, 13:12

ilian.kirov написа:
27 Апр 2020, 12:31
Аз като сменях радиаторчето, разбирасе също счупих двуцевката. Оригиналната с маркучите беше много скъпа, та в старс 94 ми предложиха от пежо (дали не беше от 307-ца) за 30 - 40 лв, със същата пластмасова част но различни като дължина и чупки маркучи. Съответно пластмасовата част пасна идеано, към нея със скоби захванах старите маркучи.
И от Берлинго е подобна работата, други са извивките и се преправя, колега ми даде от ЗХ и при нея няма ламаринка за захващане и ще го мисля! А ти как си хванал със скоби като то пластмасата и самите маркучи са идляти заедно и точно там се чупи???

Аватар

ilian.kirov

Кара: Citroen Xantia 2.0 HDI 110кс, XA 8 сфери

Re: Двуцевка ксара 2

Мнение от ilian.kirov » 10 Сеп 2020, 15:03

Като се загледаш в отливката, т.е. захващането на маркучите към двуцавката, ще видиш пластмасови пръстени, които пристягат маркучите. Прерязваш ги и това е.

Изображение

Изображение

Между другото, може да се напаснат маркучите, които са си с двуцевката. Преди да ги разколача и двата, видях че единия от старите беше протрит и изтърял на едно място, та реших да оставя единия от маркучите на двуцевката и да го използвам. Фиксирах със свински опашки и въпреки различните чупки, легна идеално.

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Xsara”