ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Ксарата спря да пали

Производство: Mk I (1997-1999), Mk II (2000-2006)
Потребителски аватар

Автор на темата
lazar.dukow
Редовен
Регистриран: 26 дек 2012, 14:15
Кара: Citroen Xsara(2000) 2.0HDI Exclusive

Ксарата спря да пали

Мнение от lazar.dukow » 04 юни 2019, 18:03

Привет на всички!
Колата е Ксара мк1 2.0 хди
На скоро ксарата беше на сервиз за малко козметика. След като си я взех обортомерът беше превъртял стрелката. Преди беше станало тъй при слаб акумулатор и го оправих след разглабяне на таблото. Този път реших да опитам по лесния начин. Посъветваха ме да оставя акумулатора откачен за 24ч. На другия ден като опитах да запаля, лампите по таблото взеха да мигат и да цъкат някакви релета постоянно, стрелката на скоростомера да се върти, а тази на оборотомера не помръдна. Колата не запали, не завърта стартера дори. Само щракат някакви релета от двигателния отсек. Всичко друго си работи, лампи, прозорци. Колко сериозен е проблема?
Благодаря предварително!

gari

Регистриран: 05 апр 2007, 20:01
Кара: Xantia HDI- 110к.с+++.-комби, Фиат брава 1,9JTD+++, Citroen C5 Х7 Tourer 2.0 HDi (163 Hp) FAP Automatic

Re: Ксарата спря да пали

Мнение от gari » 05 юни 2019, 10:43

Сменяй акумулатора. Явно е свършил курса. Пробвай с грамотно подаване на ток с кабели от друга кола, след което да го заредиш твоя и да идеш да ти го замерят акумулаторджии, но според мен вероятно вече не става.
Бивши-ВХ14RE-84г,ВХ-1,4ми-92г,Ксантия-1,6,Ксантия-1,9ТД,Ксантия-2,1ТД+++;Рено Лагуна 1, фаза 2-1,6-16v K4M;
Сега - Ксантия комби 2,0 HDI-110кс +++, Фиат брава 1,9JTD+++ и Citroen C5 Х7 Tourer 2.0 HDi (163 Hp) FAP Automatic;
Купи си Ситроен и ще забравиш останалите!

Потребителски аватар

ilian.kirov

Регистриран: 05 мар 2016, 12:29
Кара: Citroen Xantia 2.0 HDI 110кс, 8 сфери

Мнение от ilian.kirov » 05 юни 2019, 10:47

Да не би да е паднал акумулатора - точно при умрял акумулатор таблото реагира така, съответно няма и да завърти. От друга страна пък казваш че работят прозорците, абе като начало провери го или го дръж повече време на зарядно.

:wink: с gari едновременно сме пуснали еднакъв отговор

Потребителски аватар

Sotis

Регистриран: 08 апр 2011, 23:50
Кара: Xsara 1.6 16V

Мнение от Sotis » 05 юни 2019, 12:47

Или пък е свършил стартерът?

Потребителски аватар

crow4o
Редовен
Регистриран: 02 сеп 2011, 00:57
Кара: Citroen Xsara ESTATE 1587CC TU5JP

Мнение от crow4o » 24 юни 2019, 12:12

умрял акумулатор най вероятно.
"People once believed that when you died, a crow took your soul to the land of the dead.....but sometimes, just sometimes, the crow could bring that soul back, to make the wrong things right...

ST-SPORT
Новак
Регистриран: 11 юли 2019, 22:43
Кара: Citroen Berlingo 2.0HDi 8v, Peugeot 407 2.0 HDi 16v

Мнение от ST-SPORT » 11 юли 2019, 23:33

Здравейте, колеги!

Ще ползвам тази тема за да не отварям нова, надявам се това да не е проблем.

Става въпрос за колата на приятел Xsara 2.0HDi 2003 година. Колата е изгаснала както е била в движение и от тогава не пали. Пробвана е да се запали със спрей и с нов акумулатор. Горивото стига до дюзите, а резервоарът е почти пълен (няма как да измеря налягането дали стига до 200 бара). Горивният и въздушният филтри са сменени наскоро. Не знам дали има авариен бутон в двигателният отсек, но тъй като не е спирано рязко предполагам, че не е от защитата.

Имам съмнение за имобилайзер тъй като върти и се опитва да запали. Бях помолен да мина утре да и вържа диагностиката да видим какво става (имам китайска за лично ползване), та въпроса ми е, ако има проблем с имобилайзера ще го хване ли диагностиката или да търся друг начин за проверка? Мисля си и за датчик на колянов вал, но пак не знам дали софтуера ще го засече?

Благодаря предварително!

ПП: Живот и здраве, утре ще кача снимки от диагностиката.

Потребителски аватар

ilian.kirov

Регистриран: 05 мар 2016, 12:29
Кара: Citroen Xantia 2.0 HDI 110кс, 8 сфери

Мнение от ilian.kirov » 15 юли 2019, 09:30

Съветвам те преди да вържеш диагностиката, да провериш базовите неща. До колкото разбирам, не е запалила със спрея. Хвърли едно око на ангренажния ремък, разръчкай и напръскай с контактен спрей буксата на датчика на коляновия вал, провери за изгорял бушон, разбира се добре си се сетил и за аварииния бутон, провери идва ли ток към буксите на дюзите.

Помисли и за тривиални неща, като например дали преди това не е била в сервиз и какво е пипано. Случвало ми се е след ремонт, една от бързите връзки на горивен маркуч да не е щракната добре, глътна въздух и изгасна точно по същия начин и никакво палене, докато не видях леко извадения мъркуч и не го натиснах да си щракне както трябва (тоя номер аз си го бях погодил :ti ma prebi: искам да кажа - аз бях правил ремонта).
Последна промяна от ilian.kirov на 15 юли 2019, 11:57, променено общо 2 пъти.

krasimirVT

Регистриран: 07 мар 2007, 18:17
Кара: citroen xsara 1.8i (XU7JB)exclusive 90hp 1999

Мнение от krasimirVT » 15 юли 2019, 11:01

Ако не пали заради имобилайзера ще мига лапичката му и ще пищи. На десния подкалник, в двигателния отсек, има един бутон и червена гумена капачка. Ако в движение си минал през някоя страшна дупка колата е "помислила", че си се блъснал и е спряла притока на гориво. Оправя се като натиснеш бутона с обвит с червената гумена капачка

Потребителски аватар

Sotis

Регистриран: 08 апр 2011, 23:50
Кара: Xsara 1.6 16V

Мнение от Sotis » 15 юли 2019, 21:12

Ако има проблем с имобилайзера, ще свети индикацията на таблото. Би трябвало да излезе като грешка при диагностика.
Бутона с червената гумена капачка отсъства при фейслифта, поне при бензиновите.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Xsara”