Xsara Mk1 Интериор и Дръжки за врати

Производство: Mk I (1997-1999), Mk II (2000-2006)

Автор на темата
Jingibi
Новак
Кара: Ксара МК1

Xsara Mk1 Интериор и Дръжки за врати

Мнение от Jingibi » 28 ное 2017, 10:15

Здравейте горди собственици на ксари :) От бая време следя форума, но чак днеска реших да напиша защото имам леки проблемчета по моята ксаричка и мисля, че тук има хора, които биха могли да ми помогнат.
-Първия ми въпрос е относно смяна на седалките ( предни и задни ) със същите на Ксара Мк2? Имам възможност да ги сменя и да питам дали ще си паснат и ако става евентуално някакви съвети при демонтажа и монтажа им .
-Другия въпрос ми е относно крехките външни дръжки на ситроена ми. незнам как е при вас, но откакто ми се счупи оригиналната външна дръжка съм сменил може би 5+ ( като са купени от морги пак оригинални и от магазини не оригинални ). Няма оправия тая работа и вече незнам какво да направя. Днес ми се счупи и оригиналната външна на пасажерската врата и вече си мисля да взема по 1 неоригинална да отида на стругар и да ми заякнат пластмасите на дръжката, че да не се счупва толкова лесно.

Надявам се, че някой има отговори на моито въпросчета и може да помогне, че съм ви много благодарен. Лек и приятен ден от мен.

Xsarata76

Кара: Xsara 2 hdi 90ps

Мнение от Xsarata76 » 28 ное 2017, 16:46

Седалките би трябвало да са идентични.А за такъв проблем сега чувам за първи път.Никога не съм сменял дръжки!!!!

medun412
Нов потребител
Кара: CITROEN Xsara I 1.8i Millésime BREAK ; CITROEN Xsara II 2.0 HDI BREAK

Мнение от medun412 » 07 дек 2017, 13:23

Здравей колега,

Относно дръжките имах със МК1 същия проблем, смених механизма във вратата (бравата) и проблема изчезна. Можеш да опиташ с почистване и гресиране с водоотблъскваща бяла грес на "петлето"което се износва с времето. Отделно вече имам навик при отваряне да не дърпам за дръжката а да си помагам с рамката на вратата. Свиква се :bigsmile:

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Xsara”