ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Имам нужда от помощ и мнение!

Всичко относно автомобилите

Модератор: Dass

Автор на темата
Valeri88
Четящ
Кара: C5 2.2HDI 2008

Имам нужда от помощ и мнение!

Мнение от Valeri88 » 17 Ное 2020, 10:02

Здравейте! За първи път в живота си пиша тема и се регистрирам в клуб.... Карам Ситроен Ц5 2008, 2.2HDI 170hp.Имам следния проблем - имам омасляване отдолу (само да спомена, че почти нищо не разбирам от коли и ремонти), та омасляването се пада горе-долу почти отпред, бях при 1 мой човек Каза, че било от някъв пръстен (уплътнител) казах му да смени целия маркуч, но като му видяхме цената.... И смени само дадения пръстен. Но забелязах, че пак омаслява, онзи ден бях при друг майстор за смяна на масло и филтри и ми каза, че проблема тръгва отгоре, мисля че каза нещо си картерните газове и ми показа една джаджа най-отгоре на двигателя там било проблема, като разкачи 2 маркуча и вътре имаше доста масло, което не трябвало да е така, каза че ремонта е 400лв. и ме заболя сърцето... Мога да кача снимки на омасляването, за да добиете повече представа за кво става въпрос. Моля, ако някой се сблъсквал с този проблем да каже наистина ли е толкова ремонта или дали има някаква алтернатива. Благодаря на всеки който отдели време за мен!

crazyfen

Кара: Citroen C5 X7 2.0 HDI 140 и 163 кончета

Re: Имам нужда от помощ и мнение!

Мнение от crazyfen » 17 Ное 2020, 11:44

Отдолу, горе-долу отпред или отгоре? От горе са картерни газове и трябва да се смени цялата кутия, отдолу са маркучите на турбото. Ако отдолу тече много имаш проблем с турбото - рециклиране.
Упомена! Одере! Сдържам! Учуден! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс!

Автор на темата
Valeri88
Четящ

Мнение от Valeri88 » 17 Ное 2020, 12:42

Не, не е турбото със сигурност. Питах ги 🙂 Маркуча от който омаслява е долу до предната броня и май идва от нещо, като радиатор или е много близо до радиатор имам снимка, ще пробвам да я кача, благодаря все пак за отговора.

Автор на темата
Valeri88
Четящ

Мнение от Valeri88 » 17 Ное 2020, 12:47

Качвам снимка, дано да стане по-ясно какъв е проблема.
IMG_20200429_102611.jpg

crazyfen

Мнение от crazyfen » 17 Ное 2020, 22:40

Еми да де турбо. Това е турбо път и отива към интеркулера. Нормално е да има масло, но не е нормално да е пълен с масло и да тече. Трябва да се свали турбото и да се направи ревизия. Масло там, където трябва да има въздух само не е добре.
Упомена! Одере! Сдържам! Учуден! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс!

Автор на темата
Valeri88
Четящ

Мнение от Valeri88 » 17 Ное 2020, 23:09

crazyfen написа:
17 Ное 2020, 22:40
Еми да де турбо. Това е турбо път и отива към интеркулера. Нормално е да има масло, но не е нормално да е пълен с масло и да тече. Трябва да се свали турбото и да се направи ревизия. Масло там, където трябва да има въздух само не е добре.
Незнам.... Двама майстори ми я видяха никой не каза, че е е турбото, единия само разкачи едни маркучи от това (качвам снимка) и пипна вътре маркучите, имаха си доста омасляване и ми каза, че това е проблема и решението е ново, с ремонта 400лв.
456-1.png

Аватар

member01

Кара: xantia 1.8 и 2.2 битурбо

Мнение от member01 » 17 Ное 2020, 23:18

crazyfen написа:
Прав си, но има и друг вариант-вкарване на масло чрез картерни газове в турбото? :skratch:
:eiii:

Автор на темата
Valeri88
Четящ

Мнение от Valeri88 » 17 Ное 2020, 23:32

member01 написа:
17 Ное 2020, 23:18
crazyfen написа:
Прав си, но има и друг вариант-вкарване на масло чрез картерни газове в турбото? :skratch:
Мисля, че точно това чух от майстора, картерните газове...
И ми показа онази джаджа отгоре на двигателя и точно на нея разкачи маркуч и го опипа отвътре и му стана целия пръст в масло....

crazyfen

Мнение от crazyfen » 18 Ное 2020, 10:41

Отиди и на друго място след, като нямаш идея от коли. След, като имаш мненията им, все пак са я видяли сменяй каквото е нужно.

Аватар

member01

Кара: xantia 1.8 и 2.2 битурбо

Мнение от member01 » 19 Ное 2020, 20:30

филтър маслени пари
Тотално блокирал форум, неколкократно се опитвам да кача снимки и да пиша- резултат изхвъряне от форума.
Става само за писане на простотии!

От другата страна на капака на клапаните отсрещната на капачката за наливане на маслото има една капачка. Под нея пружина с мембрана. Огледай там. Само я разглобих и сглобих за да се оправят нещата. Преди да разглобяваш може да се провери дали маркуча влизащ във входа на турбото плюе масло. Абе тегава работа- една снимка казва всичко, но непрекъснато ме изхвърля от форума и немам нерви.
:eiii:

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Главен форум”