ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Въпрос относно дълго седял акомулатор без палене на автомобила.

Производство: (1986-1998)

Автор на темата
bloodripperr
Четящ
Регистриран: 09 окт 2017, 13:13
Кара: citroen ax

Въпрос относно дълго седял акомулатор без палене на автомобила.

Мнение от bloodripperr » 09 окт 2017, 13:26

Здравейте на всички :) предстои ми пътуване за дълго около 6 месеца (може и повече) та интересува ме как да запазя акумулатора понеже колата няма да се припалва, но имам зарядно за акумулатор има и човек който може да го включва в месеца по веднъж два за да възбужда акумулатора и понеже не съм чувал с този метод да се запазва живота на акумулатора, но по пътя на логиката колата прави същото зареджа го така че и със зарядно би трябвало да се получи еднакъв ефект но понеже не съм много сигурен реших да питам тук също още един дребен въпросец на какви ампери трябва да се зарежда акумулатор забравил съм, 55 ампера акумулатор какъв ток му се подава от зарядното за да се зарежда, ако е важно зарядното ми работи на 4 и на 8 ампера на 6 и на 12 волта мерси предварително.

Потребителски аватар

disorder
непукист
Регистриран: 11 апр 2008, 11:49
Кара: ше - Xsara 1.8 16V Exclusive
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Re: Въпрос относно дълго седял акомулатор без палене на автомобила.

Мнение от disorder » 09 окт 2017, 14:21

В твоя случай ампеража е без значение, важното е да му подаваш 12V. Ако зарядното ти е "умно" ще си влезе в режим за поддръжка и няма да има проблем с презареждане. Ако е обикновено обаче трябва да разрежда акумулатора. Една крушка, слагаш да свети през нощта и после зареждаш наново. Ако ти е стар акумулатора мисля, че няма много смисъл да се мъчите да го запазвате.
.
Всеки ваш пост или мнение може да се използва срещу вас.
Изображение Защо да отиваш във флота, ако можеш да бъдеш пират?

Изображение

Автор на темата
bloodripperr
Четящ
Регистриран: 09 окт 2017, 13:13
Кара: citroen ax

Мнение от bloodripperr » 09 окт 2017, 14:38

Уж е имно има някакъв уред за отчитане на ампеража или напрежението в акомулатора само дето не отчита правилно надявам се електрониката в акомулатора да не се води по показателя на този уред както и да е акумулатора е нов иначе нямаше да се занимавам ясно е това но вече един акймилатор ми замина и не искам и с този да стане същото та държа го на стайна темоература 2х 1 час зареждане в месеца мисля че са му достатъчни?

Потребителски аватар

disorder
непукист
Регистриран: 11 апр 2008, 11:49
Кара: ше - Xsara 1.8 16V Exclusive
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от disorder » 09 окт 2017, 15:48

Според мен и един път пак ще му е достатъчен, стига да се зарежда напълно и все пак да има някаква консумация. Да се възбуди малко както се казва :)
.
Всеки ваш пост или мнение може да се използва срещу вас.
Изображение Защо да отиваш във флота, ако можеш да бъдеш пират?

Изображение

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “AX”