ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Вентилатор на радиатор / лампа на спирачки

Производство: (1986-1998)

Автор на темата
vuk varna
Новак
Регистриран: 06 сеп 2008, 22:44
Кара: има AX 1.4 4x4, и други 4х4 :)

Вентилатор на радиатор / лампа на спирачки

Мнение от vuk varna » 22 юни 2015, 17:38

Здравейте,
Опитах да потърся инфо, но явно не успях. Колата е на баща ми, от време на време се грижа аз за нея :)
Оплака се преди време, че не му включва вентилатора на радиатора, и вдига температура. Ходил някъде при майстор, но в края на краищата му сложили му ключе за принудително включване!
Скоро вдигнах капака, и видях следното:
От датчика на радиатора излизат два кабела, и влизат в "една плочка" - извинявам се за непрофесионалния израз! От тази "плочка" излизат три кабела и завършват с букса, която си виси свободно?! Зад десния фар видях да виси свободно друга такава букса..
Питам тук, за да не сбъркам. Не ги свързах, защото не знам дали са една за друга? А и ако са, дали не са разкачени нарочно? Или по някаква причина да са разкачени, и затова да не включва перката, ама да не го видят, че да сложат ключе??
Молба за съвет! Колата е с мотор 1,4 бензин. От Варна съм.

По другия ми въпрос: като натискам спирачки, светва жълтата лампа на таблото.. като пусна педала, изгасва.
Преди време това го нямаше.
Проверих спирачна течност, догоре си е, накладките са си добре. Около спирачния апарат на предно ляво колело излизат две кабелчета, а от дясното не.
Предположения?
Поздрави и благодаря.

Потребителски аватар

ivo-zx

Регистриран: 06 апр 2010, 18:56
Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Контакти:

Re: Вентилатор на радиатор / лампа на спирачки

Мнение от ivo-zx » 22 юни 2015, 17:57

Така действа индикацията за износени накладки - свети при натиснат педал. Ако е спирачна течност свети постоянно. За другите неща с разказ по картинка е трудно да се каже нещо.
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Автор на темата
vuk varna
Новак
Регистриран: 06 сеп 2008, 22:44
Кара: има AX 1.4 4x4, и други 4х4 :)

Re: Вентилатор на радиатор / лампа на спирачки

Мнение от vuk varna » 22 юни 2015, 18:44

Така и мислех, но накладките изглеждат в доста добро състояние?

Ето снимка по другия въпрос.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “AX”