ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

заглушка за щуцер на авторадиатор

Производство: (1986-1998)

Автор на темата
dikobraz
Новак
Регистриран: 14 ное 2012, 11:31
Кара: ситроен ах - бензин

заглушка за щуцер на авторадиатор

Мнение от dikobraz » 13 юли 2014, 20:02

Здравейте, ей този щуцер днес ме изненада.

Радиатора е сменен преди по малко от 3000 км. и тази заглушка е на същите км.

На стария нямаше такъв щуцер, но на този има и още тогава бях със съмнение че ще даде проблем.

Да го сменя със същия, възможно е, но ще имам проблем отново, вижда се че за 3000 км гумата е напукана.

Моля за съвети за някаква алтернатива.
за момента ми ражда главата само да напълня щуцера със термосиликон, но нещо трябва да го държи и да не старее.
Мислех да навия болт с подходящ диаметър но пък различвното розширение на материалите ще доведе до унищожаване на радиатора

Диаметъра на щуцера е Ф 8 мм

Благодаря предварително за съветите

Потребителски аватар

hristoxm

Регистриран: 28 юли 2008, 04:50
Кара: ше:Visa 1.1+Visa 1.1, BX 1.4 Leader, XM exclusiveDK5ATE сега XM exclusive Y4 DK5ATE 95Kw,черен металик, за жената Picasso 2.0 HDI

Re: заглушка за щуцер на авторадиатор

Мнение от hristoxm » 13 юли 2014, 23:03

Вземаш парче гумен маркуч с подходящ диаметър, примерно 7 мм, затапваш го с подходящ щифт, болт или каквото имаш под ръка, стягаш със скобичка и ето ти готова тапа. Тази която е била на радиатора, просто е направена от калпава гума.
Фирмата PSA, а преди това и Citroen, никога не са произвеждала автомобили с обозначение TDI !!!!!
Кара ексклузивен ХМ, черен металик 2,5 ТD и за жената едно Picasso 2.0 HDI

Потребителски аватар

ivo-zx

Регистриран: 06 апр 2010, 18:56
Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Контакти:

Мнение от ivo-zx » 13 юли 2014, 23:12

Може да се сложи болт 6мм с два о-пръстена 6x1.5 за да не хлопа и да се напълни със сив или червен силикон - гарантирано изкарва години със силикона. Аз имам пробка/кранче присадена от старият радиатор само със сив силикон 370°C за гарнитури и държи вече три години.

ПП. Утре мога да я снимам.
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Автор на темата
dikobraz
Новак
Регистриран: 14 ное 2012, 11:31
Кара: ситроен ах - бензин

Мнение от dikobraz » 14 юли 2014, 18:37

благодаря за отговорите.
За съжаление въпросът го зададох и в други форуми и днес минах и през сервиз и всички предлагат само това решение - болт, тръба и две скоби.
Реших за мое успокоение да напълня щуцер със термосиликон и обмазах и болта преди да го стегна със скобата.
Лично аз смятам че това не е решение и ще доведе до счупване на щуцера на радиатора от вирбрациите на двигателя.
Но каквото ще да става.

Лошото е че братята руси са го казали много точно

-- Хотел сделать лучше, получилось как всегда

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “AX”