ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Citroen AX 11 TRE

Производство: (1986-1998)

Автор на темата
Greeed
Новак
Регистриран: 26 мар 2013, 23:16
Кара: AX

Citroen AX 11 TRE

Мнение от Greeed » 26 мар 2013, 23:51

Привет!
Наскоро имах злополука с горе-споменатият автомобил. Количката е доста стара, но има доста спомени от нея и въпроса ми е дали има смисъл да се прави и ако някой има опит и разбира от ходова част нека се опита да ми помогне. На снимката не се вижда добре, но това което забелязах аз е:
-гумата се държи единствено на пружина.
-кормилната рейка е откачена и може би изтръгната.
-часта от скоростната кутия до гумата е изтръгната.
Открих в моят район, че има подобна АХ в моргата, която не е удряна или нещо подобно и не знам дали да откарам моята там, за да и се прехвърлят части от здравата. Мисля си, че травмите по купето са най-лекият проблем, но не мога да бъда сигурен преди да предприема действия.
Благодаря предварително! :drink:

Потребителски аватар

scape

Регистриран: 17 апр 2009, 20:40
Кара: Opel Signum 2.2DTI

Мнение от scape » 31 мар 2013, 22:49

Двигателя как е? Освен ако ти се занимава, може и да я оправиш, но ще ти излезне почти същата сума като за втора употреба. :wink: Иначе тоя удар с колко km/h се е получил

Потребителски аватар

Младен.1980

Регистриран: 10 окт 2012, 21:28
Кара: С-5 1,8 125к.с.

Мнение от Младен.1980 » 01 апр 2013, 22:23

Мога да ти дам приятелски съвет,наистина да я откараш до моргата,но да си я оставиш там,освен,ако няма някаква сънтиментална стойност за теб.Просто за парите на които ще ти стъпи ремонта ще си купиш същата в добро състояние!

Автор на темата
Greeed
Новак
Регистриран: 26 мар 2013, 23:16
Кара: AX

Мнение от Greeed » 10 апр 2013, 20:48

Двигателя е в отлично състояние. Иначе разглеждам за оферти от майстори какви пари ще искат.
А удара беше с не много висока скорост, но на хлъзгаво и стръмно в завой, което ми е дало допълнителна засилка и завърши странично в скала.

lubitel - обединил съм двете мнения, съгласно правилата на форума.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “AX”