ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Пръскане на броня с боя - непрофесионално

Производство: (1986-1998)

Автор на темата
res5ect

Регистриран: 08 дек 2006, 21:53
Кара: Citroen AX 1.0 - 45 hp
Контакти:

Пръскане на броня с боя - непрофесионално

Мнение от res5ect » 29 апр 2012, 20:13

а.к.а...Техники за частично боядисване на броня....

Сцепих си бронята. разбрах как да я залепя. не разбрах само как да я боядисам... преди 3 месеца я закачиха нова и пребоядисана... остана ми 300мл боя която мисля да използвам.

та въпросът е... как или с какво да намажа бронята за да добие най-добър вид и да не се различава стара от нова боя?!?!
God is a DJ ~ Life is a dance floor ~ Love is the rhythm ~> You are the music <~
Oops!? Fa!L
c00L

Don't drink and drive - smoke weed and fly

Потребителски аватар

hydrometalique

Регистриран: 01 апр 2009, 20:16
Кара: Xantia 2.0 16v SW ; ; CX 25 Turbo Prestige; DSuper ; BX Sport
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Re: Пръскане на броня с боя - непрофесионално

Мнение от hydrometalique » 01 сеп 2012, 17:19

Ако не си бояджия - няма да стане. С 300 мл боя можеш да я боядисаш 3-4 пъти , закарай я на майстор най-добре.
http://www.dsclub-bg.com/

Do you realise, this world is totally fugazi

Where are the prophets, where are the visionaries, where are the poets
To breach the dawn of the sentimental mercenary

Потребителски аватар

ketsa
Нов потребител
Регистриран: 14 мар 2006, 16:37
Кара: ZX 1.9D '95, AX 1.4D '95, Xantia 2.0HDI '99

Re: Пръскане на броня с боя - непрофесионално

Мнение от ketsa » 26 сеп 2012, 13:50

След като счупих непоправимо оригиналната предна броня, взех спукана на старо, залепих я с Поксипол и я боядисах със спрей Космос - черен, мат, за пластмаси. Първо залепих добре бронята, след това я измих с гореща вода и авто-шампоан (най-евтиния) и след като изсъхна напълно я обезмаслих със спирт. Изпръсках целия флакон на 4 ръце със съответното изчакване между тях. Стана перфектна черна броня. Две лета и една зима изкара от тогава и за сега няма забележки. Начина на пръскане е описан на флакона, спазвай описанието и това е всичко. Цени - броня на старо спукана - 5 лева, сперй - 7 лева, шишенце спирт 95% от аптеката - 1 лев, шампоана го имам от преди иначе е 1 лев литъра. Не очаквах такъв резултат, като купувах спрея, но бях много приятно изненадан от резултата, а и от цената на цялата процедура :) Успех!
...1-3-4-2...

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “AX”