ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Дизелчето смуче въздух

Производство: (1986-1998)

Автор на темата
dandi72
Нов потребител
Регистриран: 12 фев 2008, 18:12
Кара: Citroen C5 2.2 HDI exclusive

Дизелчето смуче въздух

Мнение от dandi72 » 05 ное 2011, 21:06

От известно време имам следния проблем през тръбичката за нафтата преминават мехурчета въздух. Когато се понатрупа достатъчно въздух и мине през Горивонагнетателната помпа Ситроенката АХ 1.4 D започва да се форсира докато прекара въздуха и се обезвъздуши системата. Това което успях да установя е че проблема идва от резервоара, там има гумен маркуч който свързва резервоара с нафтопровода, гадното в случая е че се намира над самия резервоар и за да стигна до него трябва да сваля резервоара, респективно аспуховата тръба и жилата на ръчната спирачка. Та въпроса ми е някой дали е имал подобен проблем и какви изненади ме очакват при свалянето на резервоара? :hmm: :(
Кое се учи най-трудно от един млад шофьор?
- Да кара бавно :drive:

Потребителски аватар

qko_mlqko
мътеница
Регистриран: 07 дек 2008, 14:35
Кара: Xantia 1,9TD 1995та с 8 сфери и много зъл BX 4WD 1,9D произведен незнайно кога; Honda CB600F Hornet

Re: Дизелчето смуче въздух

Мнение от qko_mlqko » 06 ное 2011, 05:38

Не виждам смисъл в свалянето на резервоара. Ако смуче въздух, то по- скоро е от горивния филтър или някъде около него.

..::[ Редакция (06 Ное 2011, 05:38)

ПП: Как така двигателят се форсира, когато в маркуча на помпата има въздух? Не би ли трябвало да се случи точно обратното- да паднат оборотите? ;)
90 YEARS OF 'CRÉATIVE TECHNOLOGIE'

" Колкото по- проходим джип караш, толкова по-далеч ходиш за трактор. "

Автор на темата
dandi72
Нов потребител

Мнение от dandi72 » 06 ное 2011, 11:04

Както вече казах
успях да установя е че проблема идва от резервоара
в момента я карам за проба с друг филтър които съм закрепил отпред при двигателя. Немога да си обесня защо се форсира, но наистина го прави когато мине въздух през помпата. Това с форсирането е много гадно защото понякога точно когато съм спрял на пешеходна пътека, минават пешеходците и колата започва да се форсира все едно съм натиснал газта, на колата нямам оборотомер но оборотите които държи са може би около 2000-3000 тези обороти са само докато се обезвъздуши помпата и пак си минава в нормалните 900 об./мин

bakalov_g
Новак
Регистриран: 02 окт 2011, 21:42
Кара: AX 1.4 D, Peugeot 306 HDI

Мнение от bakalov_g » 18 мар 2012, 19:10

И при мен смуче и качва оборотите, сменихме горивопроводите, но очевидно проблемът идва от ето това
Изображение

Намира се от задната страна на стойката за горивния филтър и се мокри на запален мотор, значи когато налягането е отрицателно (тоест помпата смуче) от там влиза въздух. Интересното е, че го прави когато си иска... Как се прави това нещо и изобщо прави ли се или трябва да се сменя стойка на филтъра?

Между другото, филтърът не е сменян, но го източихме и имаше мизерия и водица вътре.

Потребителски аватар

Tonin

Регистриран: 23 ное 2006, 22:19
Кара: Ланча Зета 2.1ТД
Контакти:

Мнение от Tonin » 18 мар 2012, 21:47

Обикновенно зад такъв тип зегерки има О-пръстен. Махаш зегерката и ще разбереш, какво е. :ochki:

Автор на темата
dandi72
Нов потребител

Мнение от dandi72 » 20 мар 2012, 23:03

Аз съм с външен филтър, сложих го за проба, и пак смуче. Сега съм купил нови маркучи за нафтопровода, но не ми е останало време да ги подменя. Дано скоро да ми остане време за да ги сменя и тях. Това което си показал на снимката не съм го заглеждал при мен как е, но ще го видя като сменя маркучите и прекарам нафтата през оригиналния филтър.

Потребителски аватар

ketsa
Нов потребител
Регистриран: 14 мар 2006, 16:37
Кара: ZX 1.9D '95, AX 1.4D '95, Xantia 2.0HDI '99

Мнение от ketsa » 04 окт 2012, 11:33

Имах същия проблем с въпросната плочка, на която се завива горивния филтър. Смених О-пръстена, пак тече. Залепихме целия отвор след това, но от температурните разширения пак изпусна след около седмица. Смених цялата плочка и чак тогава се оправиха нещата. Виждал съм проблема и на други двигатели като този, явно им е слабо място.
...1-3-4-2...

NEDKO2011
Новак
Регистриран: 21 фев 2011, 19:10
Кара: citroen-ax

Мнение от NEDKO2011 » 16 фев 2013, 10:29

Здравей отново. И така при мен беше същото,и аз се насочих към резервоара.Но като помислех по-често го правеше в големия студ.И така реших да отворя сондата ,намира се под задната седалка.Не съм очаквал какви боклуци може да има,с извинение но беше затлачена с едни неща като сополи и вътре и отвън.След това реших да продухам маркуча ,този които отвежда нафтата към двигателя,пробвах с помпа ,но не става и отидох на компресор и отам излязоха ,по-скоро парафин.Това от два дена ,но колата се усеща как по-друго дърпа.Така че ще трябва да чистим резервоари ,но да се стопли.Поздрави и всичко добро.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “AX”