ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

отново АХ 4х4 ??

Производство: (1986-1998)

Автор на темата
vuk varna
Новак
Регистриран: 06 сеп 2008, 22:44
Кара: има AX 1.4 4x4, и други 4х4 :)

отново АХ 4х4 ??

Мнение от vuk varna » 09 сеп 2008, 23:10

Прегледах старите теми.. през май 2005 е коментиран за кратко Ах 4х4.. След толкова време предполагам че повече такива коли се движат тук :?: Купих такава на баща ми / заради вилата :) / Но тази зима си го карах аз, и до морето си имаше сная извън града.. На моменти си настъпвах газта, а в старата тема се казва, че 4х4 се използва за кратко при нужда ? Има ли колеги с опит и какво показва ? И нормален разход ли е 8/100 ?

Потребителски аватар

nicko
The AX Doctor
Регистриран: 25 юли 2005, 17:11
Кара: Mazda 323 BA 1.5 16v
Контакти:

Re: отново АХ 4х4 ??

Мнение от nicko » 09 сеп 2008, 23:21

Честно казано е доста рядко срещан модел. Мисля, че има още 1 колега във форума с такъв, но не съм сигурен. Аз лично на живо само два съм виждал и то в Добрич. Бял и зелен. На зеления днес лепнах визитка на чистачката.

Ако си карал с 4х4-то постоянно, 8 на сто си е нормален разход. Даже бих казал доста приличен разход. Моя АХ харчеше 6/100 при каране в икономичната зона извън града, а градско скачаше на 8. Иначе относно 4х4-то, не съм много сигурен дали е добре да се ползва постоянно. Струва ми се, че не би имало проблеми, ако си е поддържана кола и ако гумите са с еднакви каталожни размери. Малко по-голямо натоварване за двигателя ще има, но пък той си е доста здрав и понася тормоз. Все пак това са само теоритичните ми предположения, много ще се радвам ако някой който е имал опит с такъв ти помогне. :drink:
Новата любов: Mazda 323 C/BA 1.5 16v (икономията е на почит)
Старата любов: Citroen AX 1.4 KDY(малолитражното карбураторно чудовище) Die you bloody GSI...
Спрете да чупите скоростните кутии на Saxo-тата!!!

Автор на темата
vuk varna
Новак

Мнение от vuk varna » 09 сеп 2008, 23:47

Не казах, такава скорост поддържах между Варна и Обзор, няма кой знае колко остри завои... Доколкото съм чел, проблем се явява липсата на междуосев диф, съотв е изравнена скоростта на пр/задни колела, което е проблем в завой ? и моя е зелен :drive: Може би си прав, зима, понякога двойно, 8/100 ?!

Потребителски аватар

nicko
The AX Doctor
Контакти:

Мнение от nicko » 10 сеп 2008, 00:32

Да не съм лепнал визитка на твоя? :lol:
Ако е бил в Добрич днес, аз честно казано изобщо не погледнах номера(никога не гледам номерата на хората). Интересното ще е ако съм лепнал на друго зелено 4х4 и ти си се появил в същия ден тук. :lol:
Старата любов: Citroen AX 1.4 KDY(малолитражното карбураторно чудовище) Die you bloody GSI...

Автор на темата
vuk varna
Новак

Мнение от vuk varna » 10 сеп 2008, 11:18

нееее.. :lol: не е била моята

superiore
Новак
Регистриран: 29 мар 2007, 19:00
Кара: AX 4X4,Peugeot 306

Мнение от superiore » 07 ное 2008, 18:50

Здравей,колега и аз купих преди 3год такъв на баща ми.Нашия гори 9-10л/100км газ.Гледал съм книжката,където производителя го дава 7.7л/100км бензин а95,така че няма как да го смъкнеш по-надолу гаранция,защото съм го тествал

delianm
Новак
Регистриран: 10 май 2010, 15:03
Кара: AX 1.4 4x4

Мнение от delianm » 26 юли 2010, 19:54

Здравейте и аз вече съм собственик на АХ 4х4
първоначално го спазарихме добре а след това като ми го подариха стана още по добре.
Доста е карана и блъскана но е била жинаги с каско и е поддържана в сервиз
радва ме че е с 5 врати и предни ел стъкла .
Боята е лосха и лагерите вият якооооооооооо
Като го направя на човек ще Ви го покажа на някоя сбирка
Инжекциона ми е преправян многократно и сега е някаъв Франкеннщайн.
Като загрее гасне . гори много .Мисля да сменям целия мотор

Потребителски аватар

nicko
The AX Doctor
Контакти:

Мнение от nicko » 27 юли 2010, 16:25

Изритай електрониката, сложи един карбуратор. Проблема с гасненето може да е от бубина или комутатор(както често се случва при тези моторчета) и да ти е честит :drink:

Mahoni
Новак
Регистриран: 28 ное 2012, 14:57
Кара: Clio 1.8 16v

Мнение от Mahoni » 28 ное 2012, 15:24

По темата не е писано от доста време реших да пусна тук едно запитване от колкото да отварям друга тема хем да възстановим малко тази. Таа направо съм луднал по този Citroen не знам защо обаче ми харесва много и твърдо съм решен да си взема един такъв бръмбар 4х4. Особено зимата мисля че ще изпълнява перфектно задачите си главно за ски, и ходене до село понеже до тези места е "перфектно" изчистен пътя винаги :D. Виждам че вече има хора в форума които са се сдобили с такава машинка, интересно ми е това 4х4 проблемно ли е в смисъл такъв дали има някакви така до го наречем фабрични проблеми, защото има модели не ситроен на други марки пак 4х4 които не са хич сполучливи, просто мнения от хора които са притежавали или притежават такъв автомобил. Долу горе AX е от класа на Fiat Panda 4x4 и Lancia Y-10 4x4. Но просто те не ми харесват толкова и AX е по-голям и по практичен според мен. Благодаря!

Потребителски аватар

tonkata_kn
Нов потребител
Регистриран: 06 фев 2010, 04:40
Кара: citroen ax 1.6 VTR 90'

Мнение от tonkata_kn » 28 ное 2012, 20:41

Ако си фен на АХ, взимаш АХ :wink: Имам приятели с Панда 4х4 и са много доволни, също така и приятели с АХ 4х4, които пак са много доволни от колата и от 4х4-то - 1.1и на газ доволен разход с хубави гуми "където съм влязъл, там съм излязъл" казва приятел с АХ. Аз като фен на АХ заставам зад АХ-а :) Може би слабо място им е задния мост(мое мнение), аз лично го смених 1 път, но не е болка за умиране, при 4х4 не знам каква е работата, но въпреки всичко колица с характер :)
Get rich or die tryin'

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “AX”