ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Citroen C4 авариен режим

За гостите на форума. Нерегистрираните потребители могат да пишет тук.
Foreign visitors are welcomed to write here
Аватар

liuliu

Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Re: Citroen C4 авариен режим

Мнение от liuliu » 18 Сеп 2020, 09:25

Това, втората генерация на С4 ли е?... С осемклапановите мотори по 92 и 112 к.с. Не бях чул за проблеми с тях... еле пък за турбина.
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Аватар

member01

Кара: xantia

Мнение от member01 » 18 Сеп 2020, 23:36

Добре де, толкова ли няма някой разбираш колега с Лексиa
от Перник или София ( Steff) и да помогне на Krassimira?
:eiii:

Автор на темата
Гост

Мнение от Гост » 19 Сеп 2020, 20:55

liuliu написа:
18 Сеп 2020, 09:25
Това, втората генерация на С4 ли е?... С осемклапановите мотори по 92 и 112 к.с. Не бях чул за проблеми с тях... еле пък за турбина.
За съжаление не знам какво е “втора генерация” за да кажа 😕 Модела е C4 2011г., 1.6, дизел, 112 или 116кс., с роботизираната скоростна кутия.

Автор на темата
Krassimira

Мнение от Krassimira » 19 Сеп 2020, 21:15

KnowHow написа:
18 Сеп 2020, 09:04
Виж сега, ние от разстояние няма как да поставим категорична диагноза. Но този проблем се диагностицира лесно с наблюдение на живи данни за налягането, вакуума, и др., и прости измервания.
Да, нямах предвид да получа отговор от форума, а от сервиза;)

Аватар

member01

Мнение от member01 » 21 Сеп 2020, 00:55

Интересен казус! Но съвременните тенекии искат четене със съответния софтуер. Грешките могат да се прочетат и с ELM327 който струва под 10 💰 . Подозирам ФАП.

Krassimira
Новак
Кара: Citroen C4 1.6

Мнение от Krassimira » 21 Сеп 2020, 02:39

Сигурно, но и човека,който седи и го гледа този софтуер трябва да знае какво изписва..С предната кола нямах такива сложни проблеми- беше С2. Ако не се реши проблема ще пусна С4 бартер за С2 с доплащане от моя страна😅
Относно фапа, уж машинно е почистен, не знам какво още му трябва..

Утре ще я оставя отново в сервиз. Ще ъпдейтна темата,когато я взема.✌🏻

Автор на темата
Гост

Мнение от Гост » 21 Сеп 2020, 03:15

Сигурно, но и човека,който седи и го гледа този софтуер трябва да знае какво изписва..С предната кола нямах такива сложни проблеми- беше С2. Ако не се реши проблема ще пусна С4 бартер за С2 с доплащане от моя страна😅
Относно фапа, уж машинно е почистен, не знам какво още му трябва..

Утре ще я оставя отново в сервиз. Ще ъпдейтна темата,когато я взема.✌🏻

Аватар

member01

Мнение от member01 » 23 Сеп 2020, 23:49

Откъде сте и кой сервиз имате предвид?

Добавено от автора след 9 минути 57 секунди:
member01 написа:
23 Сеп 2020, 23:49
Откъде сте и кой сервиз имате предвид? Габрово ако не е далече обърнете се към колегата Anojarov ще ви реши проблема, може да го намерите във форума.

Автор на темата
elensGS

Мнение от elensGS » 30 Сеп 2020, 09:34

Здравейте, нова съм с Citroen Кулуба. Търся някой със сходен проблем ,че вече ми изпушва главата с този мой "Пъпеш" така си наричам возилото. Citroen C3 Exclusive-2010 г. 1.4 16V.VTi и имам сходен проблем с влизането в авариен режим. Купих я и в момента в който излязох от кат светна чека, от там стана ясно ,че трябва да се сменят горен и долен датчик към разпределителния вал .Речено сторено два датчика една кошница пари ( майната му нека да върви). Най вероятно не е и много нормално докато карам леко да прибърпва все едно се дави и няма бензин. Карам я само със 100 октана и винаги резорвара ми е пълен . Тъй , като до сега съм карала 1,9 TDI 120 коня и си викма това е мъничък автомобил най вероятно е нормално. Днес на път за работа ( след като си я изчаквам да загрее) в момент в който реших да изпреваря на 70 км се усето прибърпване и ЧЕК отново свети. Казвам ви НИ МОГА повече.Това е само част от премеждията ни. Спуках предно стъкло а то е панорамно , там ме заболя главата като ми казаха цената но това е тема на друг разговор.
Моля дайте съвет какво да му правя на това нещо.

Аватар

liuliu

Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 30 Сеп 2020, 16:02

Тия двигатели разтягат вериги (вероятно некачествена изработка) от където следват и проблемите, и имат склонност към повишен разход на масло.
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Гости / Guests”