ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Citroen C4 авариен режим

За гостите на форума. Нерегистрираните потребители могат да пишет тук.
Foreign visitors are welcomed to write here

Автор на темата
Krassimira

Citroen C4 авариен режим

Мнение от Krassimira » 16 Сеп 2020, 19:23

Здравейте :) Процента на отчаяние рязко се повишава и реших да попитам и тук дали някой е имал такъв проблем и ако да, КАК го разрешил.

Случая е следния: citroen C4 2011,1.6hdi, при по-рязко подаване на газ (включване в магистрала,изпреварване,например) светва esp-то и service-a, понякога и check-а и колата влиза в авариен режим. След гасене и палене, всичко изчезва (а ако е светнал check-a - той си остава). Днес бе почистен dpf филтъра. При включване в магистралата - честито. Esp и service-a бяха налични.

Не се определям за агресивен шофьор,но просто има ситуации в които няма как да не натиснеш рязко педала на газта. Колата ми харесва и не искам да я продавам,но след 5 различни майстора (не съм ходила в Амк) проблема все още не е разрешен.

Благодаря на споделилите опита си.

Поздрави и бъдете здрави!

Аватар

Mitko64

Кара: Караше Ксантия 2,1 TD,С5 II 2,0 HDI сега С5 X7 2,2HDI 150KW 204кс. 2015г. EXCLUSIVE

Член на Клуб Ситроен-България

Re: Citroen C4 авариен режим

Мнение от Mitko64 » 16 Сеп 2020, 20:22

Регулатор на налягането на горивото прави същите магарии. Но би трябвало и нещо да изписва на дисплея,щом те вкарва в авариен режим. :hmm: Трябва диагностика.
Футболът е на живот и смърт за мен? Не,нещо повече!
Бил Шенкли

Аватар

member01

Кара: xantia

Мнение от member01 » 16 Сеп 2020, 20:43

Не е регулатор на налягане :) , може би регулатор на дебит :D . Майтап. Щом святка и esp фап е проблема!
:eiii:

Автор на темата
Krassimira

Мнение от Krassimira » 16 Сеп 2020, 20:59

Благодаря за отзивите. До сега никой от майсторите не е споменавал за регулатор на налягането на горивото или пък фап. Диагностики до сега не знам колко на брой са ѝ правени.. :ti ma prebi: Последния майстор каза,че изписвало нещо за недостатъчно нагнетяване на въздуха (или прекалено беше, простете,че не мога да цитирам) и след това посъветва за почистването на dpf-a. След като му казах,че проблема се е появил отново, отговора беше цитирам:

Гасиш,палиш и караш. Ще ѝ мине. Dpf-a ще се регенерира сам.

:roll:

Аватар

member01

Кара: xantia

Мнение от member01 » 16 Сеп 2020, 22:30

Т.Е. нищо не сте направили относно регенерация и особено чистене на ФАП. Но колегата Митко64 е компетентен и ги разбира нещата. Майтап, просто качете грешките които "майсторите" са прочели, иначе хвърляме боб.
:eiii:

Автор на темата
Krassimira

Мнение от Krassimira » 17 Сеп 2020, 09:01

member01 написа:
16 Сеп 2020, 22:30
Т.Е. нищо не сте направили относно регенерация и особено чистене на ФАП. Но колегата Митко64 е компетентен и ги разбира нещата. Майтап, просто качете грешките които "майсторите" са прочели, иначе хвърляме боб.
За съжаление, нито един не ми е предоставил на лист или пък устно, кодове на грешки, както на други потребители във форума, и няма какво с точност да покажа. От там и коментара ми тук, ако някой сподели как е разрешил такъв проблем, аз да ги насоча къде да гледат, защото явно разбират колкото мен.

Аватар

KnowHow

Кара: C4 Picasso 1,6 HDi; C3 1,6i

Мнение от KnowHow » 17 Сеп 2020, 09:04

Така с обмяна на обща информация по форумите няма да решите проблема. Има си технология на откриване и отстраняване на проблеми по двигателя на колата. Диагностиката много помага. В момента, когато влиза в авариен режим в компютъра на двигателя и на други места се записват кодове за грешки. Когато при просто прочитане на грешките не може да се определи източника на проблема, се прави следното:
Изтриват се грешките. Колата се изкарва на пътя с включена диагностика и се кара докато се прояви проблемът. Трябва втори човек с компютъра в колата. Така обикновено се вижда източникът на бедите и се взима решение какво да се ремонтира.
По симптоми това, което описваш много прилича на блокирала геометрия на турбокомпресора (или повреден вакуумен клапан за управление на турбината). Върху частите на турбокомпресора с годините се натрупва нагар, който пречи на направляващите лопатки да се движат свободно и така налягането не може да се регулира нормално. Обикновено се получава повишено налягане и то в режимите с голямо натоварване.
KnowHow

steich
Редовен
Кара: Mazda 6 GH 2.2 MZR-CD 185hp / Citroen DS4 2.0 BlueHDI 181hp DW10FC/AHW engine 2015 Auto 6 speed S&S
Обратна връзка:

Мнение от steich » 17 Сеп 2020, 09:22

Обикновенно когато проблема се появява само на извънградско пътуване и особенно при ускорение и/или по агресивно шофиране, и проблема изчезва при гасене и палене наново, то тогава в над 80% от случаите се касае за налягането на турбото и по скоро твърде високо налягане. Предполагам клапана на турбото не разтоварва ... не струва майка си и баща си, сменете го с нов. Ако не се оправи както каза колегата по-горе сваляне и ревизия на турбото.
www.fapremove.com
Програмиране на TPMS сензори.
Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF, O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др. - 5 години гаранция на софтуера.

Аватар

Migell

Кара: C5 X7 2.0 HDi 136 2008 Aisin sedan

Мнение от Migell » 17 Сеп 2020, 09:29

От кой град си?
Във форума има доста теми за препоръчани сервизи в доста от градовете в страната. Ако се доверяваш на монтьори, въобще не се изненадвай, че уж е правена диагностика, но не знаели от какво е проблема. И имаш FAP, а не DPF. Сервизния режим, лампичките и "забиването" могат да са от какво ли не - турбо, един куп датчици или клапани, фап и т.н..

Автор на темата
Krassimira

Мнение от Krassimira » 17 Сеп 2020, 09:54

KnowHow написа:
17 Сеп 2020, 09:04
Така с обмяна на обща информация по форумите няма да решите проблема. Има си технология на откриване и отстраняване на проблеми по двигателя на колата. Диагностиката много помага. В момента, когато влиза в авариен режим в компютъра на двигателя и на други места се записват кодове за грешки. Когато при просто прочитане на грешките не може да се определи източника на проблема, се прави следното:
Изтриват се грешките. Колата се изкарва на пътя с включена диагностика и се кара докато се прояви проблемът. Трябва втори човек с компютъра в колата. Така обикновено се вижда източникът на бедите и се взима решение какво да се ремонтира.
По симптоми това, което описваш много прилича на блокирала геометрия на турбокомпресора (или повреден вакуумен клапан за управление на турбината). Върху частите на турбокомпресора с годините се натрупва нагар, който пречи на направляващите лопатки да се движат свободно и така налягането не може да се регулира нормално. Обикновено се получава повишено налягане и то в режимите с голямо натоварване.
Вчера нямаше никакви грешки, той се качи да я кара,но без устройство със себе си и не я настъпи, съответно нищо не се показа. В единия от сервизите смениха някакъв клапан на турбото, следващия каза, че имало малко луфт,но след като му казах да го сменяме с ново,не с рециклирано, той каза,че не може да ми гарантира,че проблема ще изчезне и нямало смисъл. Сшедващия каза,че пък изобщо не било за смяна. Последния изобщо не го е коментирал.

Благодаря за коментара, следващия път ще настоявам да си вземе машинката с него и аз да карам;)

Автор на темата
Krassimira

Мнение от Krassimira » 17 Сеп 2020, 09:57

steich написа:
17 Сеп 2020, 09:22
Обикновенно когато проблема се появява само на извънградско пътуване и особенно при ускорение и/или по агресивно шофиране, и проблема изчезва при гасене и палене наново, то тогава в над 80% от случаите се касае за налягането на турбото и по скоро твърде високо налягане. Предполагам клапана на турбото не разтоварва ... не струва майка си и баща си, сменете го с нов. Ако не се оправи както каза колегата по-горе сваляне и ревизия на турбото.
Сменяха някакъв клапан на турбото,но нямашв резултат. Лвк луфт в турбото откри само един след сваляне на турбината, но не препоръча смяна на 100%. Следващия каза категорично не за смяна, последния нищо по този въпрос.:/

Автор на темата
Krassimira

Мнение от Krassimira » 17 Сеп 2020, 10:02

Migell написа:
17 Сеп 2020, 09:29
От кой град си?
Във форума има доста теми за препоръчани сервизи в доста от градовете в страната. Ако се доверяваш на монтьори, въобще не се изненадвай, че уж е правена диагностика, но не знаели от какво е проблема. И имаш FAP, а не DPF. Сервизния режим, лампичките и "забиването" могат да са от какво ли не - турбо, един куп датчици или клапани, фап и т.н..
От Перник съм, като до сега колата е била в сервизи в Перник,Пловдив, Панагюрище, София при все препоръчани,не от форума, майстори. Заради коментарите от форума не съм я откарала в амк, но ще погледна пак за някой друг.

Ps: снощи прочетох че фап е dpf за френските коли;)

Автор на темата
Krassimira

Мнение от Krassimira » 17 Сеп 2020, 10:04

Благодаря на всички за намереното време да се отзовете с коментар! :aliluia:

Аватар

Migell

Мнение от Migell » 17 Сеп 2020, 10:07

Не знам защо, но не мога да ти пиша на лично за моята препоръка.

Автор на темата
Krassimira

Citroen C4 авариен режим

Мнение от Krassimira » 17 Сеп 2020, 10:13

Може би,защото съм “гост” и нямам регистрация във форума.

Аватар

Migell

Мнение от Migell » 17 Сеп 2020, 10:31

Krassimira написа:
17 Сеп 2020, 10:13
Migell написа:
17 Сеп 2020, 10:07
Не знам защо, но не мога да ти пиша на лично за моята препоръка.
Може би,защото съм “гост” и нямам регистрация във форума.
Явно да. Та ... моята препоръка е Алекс Девил. Намира се на изхода на София в посока Пловдив, точно в средата на детелината в качването на околовръсното към Лозен. Относно диагностика и отриване на странни казуси мисля, че е доста добър. Работи главно с френски коли - Пежо, Ситроен, понякога и Рено. Има си минуси и неща, които не са му сила, но специално за това мисля, че ще свърши работа.

Автор на темата
Krassimira

Citroen C4 авариен режим

Мнение от Krassimira » 17 Сеп 2020, 10:42

Благодаря за препоръката. Като цяло ги оценявам и на никого не се сърдя,че до момента няма резултат при мен. Ще го посетя и да видим какъв ще бъде резултата. Благодаря отново;)

Аватар

KnowHow

Мнение от KnowHow » 17 Сеп 2020, 11:17

Щом вакуумния клапанът за управление на налягането на турбокомпресора е сменен, то остава единствената причина: нагар и блокиране на лопатките на променливата геометрия. Това се оправя с разглобяване и почистване на нагара и възстановяване на подвижността на лопатките. Добре е да се прави в специализираните сервизи, но при подходящи умения и и инструменти може да се направи и в къщи. Луфтът в оста на ротора на турбокомпресора няма нищо общо с този проблем, но ако и там положението е лошо, то сега е момента да се смени и той. Другият начин за трайно решаване на проблема е нов турбокомпресор. Цената, обаче за това удоволствие е просто ужасяваща. :shock:
KnowHow

Автор на темата
Krassimira

Citroen C4 авариен режим

Мнение от Krassimira » 17 Сеп 2020, 19:40

Ами и аз това се надявам да чуя ясно и категорично,че е за смяна и да го сменим. Бяха ми споменали колко би струвало и от моя страна няма проблем, стига колата да си върви както трябва..

Аватар

KnowHow

Мнение от KnowHow » 18 Сеп 2020, 09:04

Виж сега, ние от разстояние няма как да поставим категорична диагноза. Но този проблем се диагностицира лесно с наблюдение на живи данни за налягането, вакуума, и др., и прости измервания.
KnowHow

Публикувай отговор Предишна темаСледваща тема

Обратно към “Гости / Guests”