ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Проблем с предно ляво стъкло

За гостите на форума. Нерегистрираните потребители могат да пишет тук.
Foreign visitors are welcomed to write here

Автор на темата
Електропровод 400 kV

Проблем с предно ляво стъкло

Мнение от Електропровод 400 kV » 15 юни 2019, 22:23

Здравейте колеги!Имам Citroen Xsara 1999г. бензин 1.4 (комби) и левия ми ел. прозорец спря да работи.Предпазителя е здрав, и двата предни прозореца са на един предпазител (15А).Изкарах копчето за стъклото и проверих 5 те кабела - има напрежение след като завъртя на "Старт".Реално по 2 от проводниците идва + и - като копчето разменя местата, един вид реверс на моторчето за нагоре и надолу.До тук добре.Свалих кората на вратата и махнах буксата от моторчето.На нея меря когато дам контакт и натисна копчето или на горе или надолу и няма никой.... Въпроса ми е след копето за стъклата проводниците през някакви релета ли минават, през някакви крайни изключватели ли през какво?? Защото очевидно до копчето имам напрежение, но след това (от копчето до моторчето на вратата) какво става не ми е ясно... Моля за съдействие и благодаря предварително!

emo69emo
Редовен
Регистриран: 15 окт 2018, 11:06
Кара: xsara break N2 2.0 HDI 90hp

Re: Проблем с предно ляво стъкло

Мнение от emo69emo » 16 юни 2019, 10:29

Виж си буксата на вратата да не се е разхлабила?

Автор на темата
Електропровод 400 kV

Мнение от Електропровод 400 kV » 16 юни 2019, 12:33

Беше се прекъснал кабела в маркуча на вратата.Благодаря за отговора оправих го!Но се появи друг проблем... като натисна копчето за заключване от дистанционното, вратите се заключват за 1 сек и се отключват веднага, все едно някоя от вратите е отворена... Това на какво може да се дължи?

Потребителски аватар

Rumen.Georgiev

Регистриран: 31 дек 2008, 10:11
Кара: CITROEN XANTIA 2.0 HDI 110 h.p. 99`
Контакти:

Член на Клуб Ситроен-България

Мнение от Rumen.Georgiev » 16 юни 2019, 12:36

Трябва схема и всичко ще лъсне. Ровни в датата и потърси. Като ти гледам ника ще се справиш. Внимавай ако стигнеш до бушон да не заореш като мен. Изчезна ми захранването за управлението на парното, + на таблото, стоповете, управлението на помпата в резервоара и кой знае още какво. Оказа се бушон който е здрав, но веригата на която е вързан има лоша спойка и на уред свири ма ток да мине йок :amii: Та поялника и малко псуване поправиха нещата :jako:

Добавено от автора след 2 минути 29 секунди:
На някоя врата не работи контакта за затворено положение. Отваряй и затваряй една по една вратите и заключвай след всяко отваряне за да разбереш коя се ебава.

Добавено от автора след 1 минута 56 секунди:
Ако след отварянето на някоя врата се оправи тя е.

Добавено от автора след 1 минута 26 секунди:
Да не си наиграл нещо докато си оправял оня кабел?
Днес карам за втори път!
Ако на всяко кьоше сложиш по един глупак, пак ще останат глупаци без кьошета.

Автор на темата
Електропровод 400 kV

Мнение от Електропровод 400 kV » 16 юни 2019, 13:52

Ти мани, ами жената ми беше взела един изолирбанд от хранителен магазин... та сложих него и прехвърли на някой от др. кабели и ми изгори 30 амперовия предпазител (демек първия за стъклата понеже те минават през два (30А и 15А))(прави си сметка колко държи на напрежение...).Ама си го шунтирах и стъклата работят, няма ядове.Въпроса е сега в заключването и по конкретно, че която и от вратите да отворя все го прави този номер.Вчера когато работеше заключването, ако една от вратите е отворена не може да заключи - то заключва ама за 1 секунда и после пак ги отключва.Днеска когато всички са затворени пак го прави този номер(все едно има отворена врата).Може и някой кабел да съм измъкнал от вратата по погрешка и да не отчита че вратата е заключена ддз или да съм скъсал някой кабел.То имаше 1-2 скъсани ама си работеше вчера.Едно оправя, друго разваля ...

На линия
Потребителски аватар

Sotis

Регистриран: 08 апр 2011, 23:50
Кара: Xsara 1.6 16V

Мнение от Sotis » 16 юни 2019, 17:16

Проблемът най-вероятно е пак в готфрето на врата - прекъснат кабел.
Прегледай внимателно всички. Някои се късат в основата на буксата и не си личи.

Успех

Автор на темата
Електропровод 400 kV

Мнение от Електропровод 400 kV » 19 юни 2019, 15:26

Точно така се оказа колеги.Прекъснат кафяв проводник (адски тънък и на кофти място, едвам го запоих). :D Сега ако ми кажете как да си оправя и километража и скоростомера ще съм ви много благодарен!Трика със ваденето на плюса и минуса и тнт не работи... Пробвах го 5-6 пъти и обортомера отказа на цяло и сега е на 0 оборота. A километража показва с някъде 10-15 км повече.Между другото на 3-4 ситроена като моя от 99г. освен тези дефекти по таблото, забелязах че и копчетата за стъклата са измъкнати, също като моите.Явно пластмасата се чупи много лесно.Трябва да помисля и по този въпрос. :drink: :drink:

Потребителски аватар

ilian.kirov

Регистриран: 05 мар 2016, 12:29
Кара: Citroen Xantia 2.0 HDI 110кс, 8 сфери

Мнение от ilian.kirov » 19 юни 2019, 17:11

За километража единия варянт е да го смениш - в мегапартс са двайсетина лв а иначе моя го оправих по следния начин. В разглобен вид го свързах към буксата, включих джипиеса на телефона и следя каква е разликата между реалната скорост и показанията на километража. С тънки клещи хващам оста на стрелката и мърдам самата стрелка да корегиран нулевото положение. Така няколко пъти засичам разликата и донастройвам стрелката.

Ако имаш лексия можеш още по-лесно да го направиш. Моля по-знаещите да ме поправят, ако греша в следващите редове. Вдигаш предницата на стойки, включваш на някаква скорост и оставаш да работи симулирайки, че колата се движи. В зависимост от разликата между показанията за скоростта която отчита датчика и показанието на стрелката правиш описаните по-горе корекции.

Автор на темата
Електропровод 400 kV

Мнение от Електропровод 400 kV » 20 юни 2019, 21:36

Оправих и копчетата за стъклата на вратите!Кеф :D Номера на китайката стана с карта за намаление от магазин ЛИЛИ ( на жената) :D Съвсем лекичко потъва, но почти не се вижда и по нататък мога да я заздравя с лепило.Остана само километража и обортомера и все едно имам нов автомобил!Благодаря колеги!Ще взема да си направя регистрация във форума, че има доста полезни неща. :drink: :drink: :drink2:

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Гости / Guests”