ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Въпрос относно монтаж на газова бутилка

За гостите на форума. Нерегистрираните потребители могат да пишет тук.
Foreign visitors are welcomed to write here

Автор на темата
Павел Дичнов

Въпрос относно монтаж на газова бутилка

Мнение от Павел Дичнов » 11 май 2020, 20:21

Здравейте на всички! Започвам първо с това, че съм изключително невеж с всичко свързано с автомобилите. Но все пак ми се налага да си купя кола и за момента се насочих към Citroen C4 Picasso по-големият вариант. Та питането ми е свързано с бензиновите двигатели, защото чух доста мнения, че били проблемни. Питам не за друго, защото смятах след закупуването на такъв автомобил да дам да му монтират газова бутилка и реално ще ми се наложи да си взема с такъв двигател. Ще се радвам на някакви мнения по въпроса. Също бих оценил, ако няма иронични коментари с това колко правилно или грешно постъпвал и как нищо не разбирам. Затова питам тук, защото маса хора ми казаха, че в точно тези специализирани форуми бих могъл да получа нужната помощ.
Поздрави.

member01
Редовен
Регистриран: 10 май 2020, 23:48
Кара: xantia

Re: Въпрос относно монтаж на газова бутилка

Мнение от member01 » 11 май 2020, 23:50

Газова бутилка не е проблем да си монтира всеки дори и с дизелов двигател. Просто ще имаш още един резервоар за газ- пропан бутан или метан, както си решиш! Оправи си заглавието-монтира се газова уредба за горните горива. Споменаваш с какъв двигател си ( много е важно) за да може колегите със С4 да те ориентират и евентуално помогнат. Успех!

Потребителски аватар

ivo-zx

Регистриран: 06 апр 2010, 18:56
Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Контакти:

Мнение от ivo-zx » 12 май 2020, 00:27

Ще е проблем ако иска да я сложи на мястото на резервната гума. Това е опция която струва допълнително пари и повечето я нямат. Също така повечето газаджии не искат да видят двигател Принц.
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Потребителски аватар

vkk

Регистриран: 22 ное 2018, 08:34
Кара: C4 1.6i 109hp petrol

Мнение от vkk » 12 май 2020, 09:43

По принцип газ се монтира на всичко, дефакто ставаш абонат на газаджията, докато имаш колата.
При цена на бензина 1.39 можеш спокойно да прескочиш тази камара от главоболия на този етап. :)
От патило /пък и старило вече/.

Потребителски аватар

liuliu

Регистриран: 08 мар 2006, 19:01
Кара: C5-I V6 с ръчка с ГИ STAG 300 и домашно лъвче 306 1,9 D

Мнение от liuliu » 12 май 2020, 17:33

Газ - 0,65 лв.
Двигателят е двигател, когато е дизел.
"Единственото нещо, което можеш да направиш преди мач с Барселона, е да отидеш на църква и да се помолиш" - Гордън Стракън.

Потребителски аватар

ivo-zx

Регистриран: 06 апр 2010, 18:56
Кара: Xsara Picasso 1.6i 16V 110 коне 2006
Контакти:

Мнение от ivo-zx » 12 май 2020, 18:33

:)

Аз карам на месец 1500 километра (без карантина). При цена на бензина 1.74 (толкова зареждах напоследък) и среден разход 7.8л/100км плащам 207лв за бензин на месец. С газ ще икономисам около 45% от тази сума, т.е. към 90лв. Това означава че уредба за 1500лв ще се изплати след 16 месеца. Това е, ако всичко е идеално, не ти пука за паркирането в подземни паркинги и за отражението върху работата на двигателя.

ПП. С карантина от 12.3.2020 досега съм навъртял 1200 км. като това межеше да са 300км, защото доста пъти просто съм се щлял и съм пътувал по 4-ри пъти по-дълъг маршрут, просто за да се разсея.
Каквото и да правиш, Пежо винаги ще има по-дълги фарове от теб!

Автор на темата
Павел Динчов

Мнение от Павел Динчов » 12 май 2020, 19:34

Нямам идея дали имате някакви забрани за постване на линкове. Пускам един, защото така най-ясна представа ще получите към какво съм се насочил - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... B489nHLvaw

Като ако не намеря изгодна оферта за EXCLUSIVE, бих взел и нормалния вариант, но определено да е по-големият вариант на модела.
ivo-zx написа:
12 май 2020, 00:27
Ще е проблем ако иска да я сложи на мястото на резервната гума. Това е опция която струва допълнително пари и повечето я нямат. Също така повечето газаджии не искат да видят двигател Принц.
Аз точно се замислих, че ако не се направи така, то се обезсмисля голямата кола като и пльоснеш една бутилка в средата на багажника.
member01 написа:
11 май 2020, 23:50
Газова бутилка не е проблем да си монтира всеки дори и с дизелов двигател. Просто ще имаш още един резервоар за газ- пропан бутан или метан, както си решиш! Оправи си заглавието-монтира се газова уредба за горните горива. Споменаваш с какъв двигател си ( много е важно) за да може колегите със С4 да те ориентират и евентуално помогнат. Успех!
Чакай, че ме хвърли в шах. Изключително малкото познания, които имам са, че на дизелов двигател не може да бъде монтирана газова бутилка :oops:

member01
Редовен
Регистриран: 10 май 2020, 23:48
Кара: xantia

Мнение от member01 » 12 май 2020, 23:23

Там е работата, че може. Попитай в гуглето за газ-дизел!
Старите Икаруси от градски транспорт се движеха с метан.
http://gasitaly.bg/%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D ... 0%B8%D0%BB

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Гости / Guests”