ВАЖНО!
Във връзка с прилагането на Регламент /ЕС/ 2016/679, СНЦ „Клуб Ситроен - България“ ще предприеме промяна в политиката за обработване на личните данни. Ще бъдете информирани какви данни се събират и с каква цел, след което ще е необходимо Вашето съгласие. В случай, че не желаете да предоставите лични данни, профилът Ви във форума ще бъде деактивиран

Воден маркуч Berlingo

За гостите на форума. Нерегистрираните потребители могат да пишет тук.
Foreign visitors are welcomed to write here

Автор на темата
Svetlio_Ruse

Воден маркуч Berlingo

Мнение от Svetlio_Ruse » 28 май 2019, 22:47

Първо здравейте, радвам се че пиша най-после и във френския форум, макар и като гост за сега. Та днес направих голяма беля, докато се борих с развиването на датчика за скоростта на колата, без да искам съм счупил едното ухо на тази ''двуцевка'' на водните маркучи. По точно десния който идва от термостата към радиаторчето. Интересното е че почти не съм го пипал, камо ли натискал за да се счупи. Предполагам пластмасата се е опекала и така .... Та никъде не намирам само тая двуцевка да се продава, на всички места които гледах е комплект с маркучите. Това е малко тъпо, защото реално маркучите не ми трябват. Предполагам варианта е от морга само, въпреки че не ми се искаше. Става въпрос за Berlingo 1.4 M kfw годината 03 мисля беше.

Потребителски аватар

ilian.kirov

Регистриран: 05 мар 2016, 12:29
Кара: Citroen Xantia 2.0 HDI 110кс, 8 сфери

Re: Воден маркуч Berlingo

Мнение от ilian.kirov » 28 май 2019, 23:45

Здрасти колега! Скоро сменях същата двуцевка на ситроена. Та действително от времето става много чуплива, вообще не и трябва много да се счупи. Върви си така с маркучите. За моята кола беше много скъпа та взех за пежо от СТАРС 94 за около 40 лв, махнах единия маркуч и съединих със стария а другия си го оставих, че този от колата беше протрит на едно място и си беше за смяна. Чупките бяха различни но го напаснах и стана.

Автор на темата
Svetlio_Ruse

Re: Воден маркуч Berlingo

Мнение от Svetlio_Ruse » 29 май 2019, 12:17

Хаха, явно сега им е сезона на тея маркучи и всички почваме да сменяме :). Иначе още тази сутрин си взех новите маркучи и датчика - който явно се уплаши и реши да се оправи на път за магазина, но съм си решил и ще го сменя и него. Аз се притесних защото в интернет видях едни страшни цени, особено за маркучите и за това реших да драсна и тук, но реално маркучите за модела ми излезнаха 40лв, а датчика 10лв, което мисля е добре. Като цяло и от колата съм адски доволен, почти не сменям нищо - освен масла, филтри, накладки и т.н. , (за разлика от другия ми италиански автомобил :D ), та сега просто ме изненада, но си е нормално, няма нищо вечно.

Отговори Предишна темаСледваща тема

Върни се в “Гости / Guests”